Відновлюємо інформацію з зовнішнього жорсткого диска (флешки, локального розділу) за допомогою програми Recuva

Привіт! Вчора з ранку дзвонить мені друг і каже, що вбив свій зовнішній жорсткий диск Hitachi (HGST) Touro Mobile 1TB. Який він купив приблизно два місяці тому. Мало того, він скинув всі фільми, фотографії, відео та програми тим самим звільнив жорсткий диск комп'ютера. А тепер цей зовнішній жорсткий диск перестав працювати і на ньому залишилося 600 Гб інформації, якою дуже шкода (особливо фотографій).

але зовнішній HDD у одного перестав працювати не просто так :). Справа була так: жорсткий диск був підключений до комп'ютера і стояв на системному блоці, один захотів розслабитися і поклав ноги на системний блок, точніше на зовнішній жорсткий диск, який стояв на системнике. І як потім виявилося, жорсткий почав свистіти, але Андрій (так друга звати), цього не почув, бо дуже голосно грала музика. Свистів він не просто так, він відразу ж заглючить. Після відключення і підключення відкрити його вже не вийшло. З'являлося повідомлення, що потрібно виконати форматування.
SSD, Smart TV приставки, ігрові відеокарти, процесори для ПК, МФУ, антивіруси, роутери, підсилювачі Wi-Fi, смартфони до 10000 рублів

Повідомлення: "Потрібно відформатувати диск в дисководі G: перед тим, як використовувати його".

Але яке там форматування, стільки потрібної інформації. Ми подумали, і прийшли до висновку, що в першу чергу потрібно виконати перевірку на помилки (а вони там явно з'явилися, швидше за все він вже почав сипатися). Стандартна перевірка дисків на помилки в Windows 7 відмовилася перевіряти цей зовнішній HDD. І взагалі, коли натискаєш правою кнопкою на нього, то починалися страшні зависання. Спосіб який описаний в статті Як перевірити жорсткий диск на помилки? не працював.

Тоді в хід пішов завантажувальний диск, на якому є дуже багато програм для тестування і відновлення жорстких дисків. утилітаchkdsk з завантажувального диска запустилася і навіть пішла перевірка нашого зовнішнього HDD. Але не дійшовши до половини перевірка наглухо зависала.

Ще одна хороша утиліта Victoria з завантажувального диска навіть не визначила проблемне жорсткий диск. Але там проблема була в тому, що він підключався по USB, (тільки зараз згадав, що Victoria є і для запуску під Windows, можна було і так перевірити).

Решта утиліти, якими один намагався перевірити зовнішній жорсткий диск, або не можуть бути визначені його, або видавали помилки при запуску сканування. А це значить, що ні знайти, ні закрити пошкоджені сектора не вийти.

І тоді було прийнято серйозне рішення, відформатувати зовнішній жорсткий диск.Якщо Windows пише, що потрібно форматувати, то можливо це дасть якісь результати.

Відформатував один цей HDD і як не дивно, він відформатований і почав нормально працювати. Файли копіювалися і зчитувалися з нього. Але інформація то пропав і з цим потрібно було щось робити.

І тут на допомогу прийшла меленькая і безкоштовна утиліта Recuva, Яку ми ще помітили на тому завантажувальному диску. Друг скачав її з інтернету і він повернула всю необхідну інформацію, Яка була видалена з зовнішнього жорсткого диска в процесі форматування.

Він надав деякі цифри: всього відновив приблизно 200 Гб. 15000 фотографій, 10000 пісень і 250 фільмів (навіщо йому стільки фільмів? :)). А та ще 15 архівів. Відновив він всю основну інформацію. Так як процес цей не дуже швидкий, то непотрібну інформацію не відновляв.

Як виявилося, це маленьке диво під ім'ям Recuva врятувало мого друга від депресії і легких тілесних ушкоджень, які він міг би отримати від родичів і друзів за зниклі фотографії :). Насправді програма хороша і друг умовив мене написати про неї статтю, точніше інструкцію з відновлення даних за допомогою Recuva. Чим я зараз і займуся.

Програма дуже проста і розібратися в ній дуже просто, тим більше, там є майстер, який запускається при відкритті програми і з допомогою цього майстра дуже легко можна відновити втрачену інформацію з зовнішнього жорсткого диска, флешки, Або звичайного жорсткого диска на Вашому комп'ютері (можна навіть вказати папку в якій потрібно знайти і відновити файли). Так, як Ви вже зрозумів, можна відновлювати інформацію не тільки з зовнішнього HDD, просто у мене приклад на такому накопичувачі.

Відновлюємо інформацію за допомогою Recuva

Для початку нам потрібно завантажити і встановити програму Recuva. версію 1.46 можете завантажити за прямим посиланням - клік.

Відкриваємо архів і запускаємо інсталяційний файл. Вибираємо російську мову і кілька разів натискаємо "Далі". Весь процес установки я описувати не буду, він дуже простий. Та й Ви все одно читати його не станете :).

Коли побачите таке вікно, як на скріншоті нижче, натисніть "Готово".

Дивіться також:

  • Як перевірити жорсткий диск на помилки?
  • Зовнішній жорсткий диск визначається, але не відкривається (не відображається в провіднику)
  • Телевізор форматування (ініціалізацію) жорсткий диск (флешку), і комп'ютер його не визначає. Що робити?
  • Огляд кишені Chieftec External для HDD 2.5, USB 3.0. Установка жорсткого диска в кишеню
  • Помилка DISC BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER [причини і рішення]

Повинна запуститися програма Recuva, а разом з нею і майстер, який допоможе Вам відновити потрібну інформацію з Вашого накопичувача.

Коли побачите вікно з привітанням майстра, натисніть "Далі".

Далі нам потрібно вказати тип файлів, які Ви хочете відновити. Наприклад, якщо Вам потрібно відновити тільки фотографії, то відзначаєте "Картинки", Якщо музику, то "Музика" і т. д. Якщо ж Вам необхідно відновити всі файли, то встановіть позначку біля пункту "Все файли". Думаю, що тут все зрозуміло, натискаємо "Далі".

Вибираємо місце на комп'ютері, флешку, зовнішній жорсткий диск, розділ, папку і т. Д. Простіше кажучи, пристрій, з якого нам потрібно відновити інформацію. Ви можете вибрати кошик, флешку, вказати місце пошуку файлів вручну. Я для прикладу показав, як вибрати локальний диск D. Натискаємо "Далі".

Бачимо вікно, в якому Recuva повідомляє, що вона готова до пошуку файлів. Можете ще встановити галочку біля "Включити поглиблений аналіз" (Перевірка може тривати довше, але ефективніше) і натискати кнопку "Почати".

Ви побачите приблизно таке вікно як на скріншоті нижче.У ньому буде відображатися процес аналізу диска і пошуку файлів для відновлення.

Після того, як програма закінчить пошук, Ви побачите список файлів, які можна відновити. Потрібно просто виділити потрібні файли, або все і натиснути кнопку "Відновити". Потім вибрати місце для збереження файлів і натиснути "Ок". Ось і все файли будуть відновлення в вказане Вами місце.

Зверніть увагу, що біля кожного файлу, є кружечок. Він може бути зеленого, жовтого і червоного кольору. Наскільки я зрозумів, то цей знак відображає пошкодження певного файлу. Я пробував відновлювати файл з червоним значком і у мене все відновилося.

Ось так просто, можна відновити вилучені файли. Якщо Ви хочете відкрити більш просунутий інтерфейс програми, то натисніть на кнопку "Перейти в розширений режим" (Я виділив її на скріншоті вище).

У розширеному режимі, можна відкрити настройки програми, можна переглядати файл перед відновленням (якщо це можливо), можна дивитися зведення про фото, запускати повторний аналіз і вибирати інші місця для аналізу.

Післямова

Зовнішні жорсткі диски, пристрої класні і потрібні.Я ось замовив собі кишеню для HDD 2.5, який у мене від ноутбука залишився, теж зроблю собі зовнішній, можливо огляд напишу пізніше. Але не варто забувати, що ці пристрої як і всі інші, можуть виходити з ладу, особливо якщо на них ноги закладати (Андрій привіт) :).

Але якщо вже так сталося, що з'явилися проблеми в роботі зовнішнього HDD і Вам як і в нашому випадку довелося його форматувати, то за допомогою програми Recuva, є шанси відновити Вашу інформацію, а інформація іноді буває дуже дорогий і я зараз не про гроші говорю. Є дуже багато програм для відновлення інформації, але ось нам попалася Recuva і дуже сподобалася, авторам велике спасибі.

Ваші питання, поради та зауваження як і завжди, можна залишити в коментарях нижче. Бережіть свою інформацію. Всього доброго!