Воскрешаємо втрачений пароль бездротової мережі Wi-Fi

Підключення до мереж без використання проводів вже стали нормою. Зміни в одного разу налагодженої конфігурації Wi-Fi-роутера і підключених клієнтів є рідкістю, про існування паролів забувається. З'являється новий гаджет, а що в такого роду ситуації робити ви не знаєте. Немає проблеми, якщо забув пароль. Витратимо трохи часу для того, щоб дізнатися і відновити його і повернути контроль над Wi-Fi-мережею.

Не варто сильно засмучуватися, якщо пароль доступу до мережі втрачено

зміст

 • 1 Чому ж втрата не страшна
 • 2 Дізнаємося ключ мережі, збережений в Windows
 • 3 власникам смартфонів
 • 4 Дивимося настройки роутера
 • 5 висновок

Чому ж втрата не страшна

Пристрій буде завжди пам'ятати одного разу вказаний пароль, нехай навіть налаштовувати людина забула його. Твердження вірне для роутера, а також інших учасників мережі в тому випадку, коли конфігурація ніяким чином не змінювалася. Всього-то потрібно знати місце зберігання відомостей про Wi-Fi-підключення.

Дізнаємося ключ мережі, збережений в Windows

Описані способи здійсненні за умови як мінімум одноразового включення комп'ютера до складу цікавить Wi-Fi-мережі.

 • Якщо використовується Windows 7 або старше.
  • Простіше досягти потрібну ціль, використовуючи програми перегляду паролів.Запустіть Wireless Key View і більш немає необхідності нічого робити, вона відразу виведе список всіх актуальних збережених відомостей. Два поля мають значення: Network Name, а також Key (ASCII). У першому міститься ім'я мережі, а в другому - пароль до неї.
  • В треї (праворуч внизу, поруч з годинником) є значок мережевих підключень. Вибирайте "Центр управління мережами і загальним доступом", клікнувши по цьому значку правою кнопкою миші. У переліку підключень, якщо їх більше одного, натисніть "Бездротова мережа". Після клікайте по "Властивості бездротової мережі" - "Безпека" - "Відображати вводяться знаки". Власне, все - замість точок відображений пароль.

 • Якщо у вас на озброєнні Windows XP, тоді слід робити інакше. Натисніть "Пуск", відкрийте "Панель управління" і запустіть "Майстер бездротової мережі". Вибираєте "Далі" - "Додати нові комп'ютери або пристрої" - "Далі" - "Встановити мережу вручну" - "Далі" - "Надрукувати параметри мережі". Відкриється текстовий файл, відшукайте рядок "Ключ мережі (WEP \ WPA ключ)", в ній буде відображений потрібний пароль. Ситуацій, щоб комп'ютер сам що-небудь "забув" не буває.

власникам смартфонів

На смартфоні можна дізнатися параметри Wi-Fi-підключення, тільки маючи права root в Андроїд або провівши процедуру джейлбрейка для iPhone.З іншими правами варіантів щось відновити не буде, оскільки система не дасть дозволу прочитати потрібні конфігураційні файли.

 • Якщо смартфон на базі Андроїд, відкрийте файл /data/misc/wifi/wpa_supplicant.conf, для чого підійде будь-який текстовий редактор. У ньому збережені назви мереж (SSID) і відповідні паролі (PSK). Утиліти, також дозволяють дізнатися потрібні відомості, представляючи їх в більш зручному вигляді. Один із прикладів - WiFi Key Recovery.
 • Власникам iPhone потрібно встановити Твік WiFi Passwords, що розповсюджується через магазин додатків Cydia. Після перезапуску Springboard і запуску утиліти ви отримаєте цікавлять ключі для Wi-Fi.

Дивимося настройки роутера

У конфігурацію роутера доведеться заглянути, якщо бажаєте дізнатися пароль, але в комп'ютері нічого не збережено. Буде потрібно мережевий кабель, якщо такого немає - купіть в будь-якому магазині. Вставте один кінець дроту в мережеву карту ПК, другий - в будь-який вільний порт маршрутизатора, після чого в будь-якому браузері введіть IP-адресу роутера там же, де вводите адреси сайтів. IP можна дізнатися, підглянувши властивості підключення. Для цього потрібно робити так: на клавіатурі одночасно натисніть Windows + R, відкриється вікно "Виконати", впишіть ncpa.cpl і натискайте OK, відобразяться мережні підключення.Виберіть правим кліком мишки потрібне "Підключення по локальній мережі", натисніть "Стан", потім "Відомості". Рядки "DHCP-сервер IPv4" і "DHCP-сервер IPv4" містять цікавий для IP.

Адреса в браузері ви ввели, в запиті, що з'явився вкажіть облікові дані для маршрутизатора. Зовнішній вигляд і планування панелей управління відрізняються в залежності від виробника, загальна рекомендація того, що потрібно робити така: шукайте секції, що відповідають за налаштування бездротової мережі. Найбільш часто використовується назва Wireless (Бездротовий режим), де є підрозділ Security (Безпека). Вас повинні цікавити рядки, що містять слова Password (Пароль) або Key (Ключ), це і будуть шукані відомості. Бачачи замість символів кілька зірок, швидше за все, поруч з цим рядком ви знайдете кнопку Show password (Показати пароль). В крайньому випадку придумайте новий.

Коли все погано і "пароль від роутера теж забутий", зверніться до документації роутера, при її відсутності пробуйте в обох полях ввести admin. Якщо ж зовсім ніякі варіанти не підходять, зважте всі за і проти і готуйтеся скидати настройки роутера. Фіналом буде перенастроювання всій локалки повністю з нуля.

висновок

Як бачите, якщо ви або хтось забув пароль від Wi-Fi, складного робити нічого не потрібно, щоб дізнатися його. Ситуації бувають різні, правильніше буде придумувати такі ключі, які ви точно ніколи не забудете або зберігайте їх записаними де-небудь. А ще існують оригінальні методики для запам'ятовування.