Питання і відповіді про вихід Windows 10

Вихід Windows 10 намічений на 29 липня, що означає, що менш ніж через три дні комп'ютери, з встановленими Windows 7 і Windows 8.1, які зарезервували Windows 10, почнуть отримувати оновлення до наступної версії ОС.

На тлі виходили останнім часом новин, що стосуються поновлення (іноді суперечать один одному), у користувачів з великою ймовірністю могли виникнути різного роду питання, на частину з яких є офіційна відповідь Microsoft, а на деякі - ні. У цій статті постараюся описати і сам відповісти на ті питання про Windows 10, які мені здаються важливими.

Чи справді Windows 10 безкоштовна

Так, для систем з ліцензійними Windows 8.1 (або оновленими з Windows 8 до 8.1) і Windows 7 оновлення до Windows 10 протягом першого року буде безкоштовним. Якщо протягом першого року після виходу системи ви не оновіться, в подальшому її необхідно буде купувати.

Деякі цю інформацію сприймають як "через рік після поновлення потрібно буде платити за використання ОС". Ні, це не так, якщо протягом першого року ви оновилися безкоштовно до Windows 10, то в подальшому ніякої оплати від вас не буде потрібно, ні через рік, ні через два (у всякому разі, для версій ОС Home і Pro).

Що відбувається з ліцензією Windows 8.1 і 7 після поновлення

При оновленні, ваша ліцензія попередньої версії ОС "перетворюється" в ліцензію Windows 10. Однак, протягом 30 днів після поновлення, ви можете відкотити систему: в цьому випадку ви знову отримаєте ліцензійну 8.1 або 7.

Однак, по закінченні 30 днів, ліцензія остаточно буде "закріплена" за Windows 10 і, в разі відкату системи, вона не зможе бути активована тим ключем, який використовувався раніше.

Як саме буде організований відкат - функція Rollback (як в Windows 10 Insider Preview) або якось інакше, поки невідомо. Якщо ви допускаєте ймовірність того, що нова система вам не сподобається, рекомендую попередньо створити резервну копію вручну - можна створити образ системи вбудованими засобами ОС, сторонніх програм, або використовувати вбудований образ відновлення на комп'ютері або ноутбуці.

Також нещодавно зустрів безкоштовну утиліту EaseUS System GoBack, створену спеціально для відкату з Windows 10 після поновлення, збирався писати про неї, але в ході перевірки з'ясував, що працює вона криво, не рекомендую.

Чи отримаю я оновлення 29-го липня

Не факт. Так само, як і з появою значка "Зарезервувати Windows 10" на сумісних системах,яке було розтягнуто в часі, отримання поновлення може відбуватися не одночасно на всіх системах, що пов'язано з великою кількістю комп'ютерів і високою пропускною спроможністю, необхідною для того, щоб доставити оновлення до всіх з них.

"Отримати Windows 10" - навіщо потрібно резервувати оновлення

З недавніх пір на сумісних комп'ютерах в області сповіщень з'явився значок "Отримати Windows 10", що дозволяє зарезервувати нову ОС. Для чого він потрібен?

Все, що відбувається після резервування системи - попередня завантаження деяких файлів, необхідних для поновлення ще до виходу системи з тим, щоб в момент виходу можливість оновитися з'явилася швидше.

Проте, таке резервування не є необхідним для поновлення і ніяк не впливає на право отримати безкоштовно Windows 10. Більш того, зустрічав цілком розумні рекомендації не оновлюватися відразу після виходу, а почекати пару тижнів - місяць, перш ніж будуть виправлені всі перші недоліки.

Як зробити нове встановлення Windows 10

За офіційною інформацією Microsoft, після оновлення ви зможете виконати і чисту установку Windows 10 на тому ж комп'ютері.Також буде існувати можливість створювати завантажувальні флешки і диски для установки або переустановки Windows 10.

Наскільки можна судити, офіційна можливість створення дистрибутивів буде або вбудована в систему, або доступна з будь-якої додаткової програмою на зразок Windows Installation Media Creation Tool.

Додатково: якщо ви використовуєте 32-розрядну систему, то оновлення теж буде 32-розрядних. Однак, після нього ви зможете встановити і Windows 10 x64 з тієї ж ліцензією.

Чи будуть працювати всі програми та ігри в Windows 10

У загальних рисах, все те, що працювало в Windows 8.1 буде точно так же запускатися і працювати в Windows 10. Всі ваші файли і встановлені програми також залишаться після поновлення, а в разі виявлення несумісності, ви будете сповіщені про це в додатку "Отримати Windows 10 "(інформацію про сумісність можна отримати в ньому, натиснувши кнопку меню зліва вгорі і вибравши пункт" Перевірте комп'ютер ".

Однак, теоретично можуть виникнути і проблеми з запуском або роботою будь-якої програми: наприклад, при використанні останніх збірок Insider Preview, у мене відмовляється працювати NVIDIA Shadow Play для запису екрану.

Мабуть, це все питання, які я для себе виділив як важливі, але якщо у вас є додаткові, буду радий відповісти на них в коментарях. Також рекомендую заглянути на офіційну сторінку запитань і відповідей по Windows 10 на сайті Microsoft