Відновлюємо файли після вірусу Vault

зміст

 • 1 Вступ. Трохи про сам вірус Vault
 • 2 Де можна заразити комп'ютер Ваулт і як від нього захиститися?
 • 3 Як видалити вірус vault і вилікувати комп'ютер
  • 3.1 Видалення троянських файлів
  • 3.2 невелике лікування
  • 3.3 відновлення файлів
 • 4 Підведемо підсумки

Вступ. Трохи про сам вірус Vault

Перш ніж дізнатися про те, як відновити файли після вірусу Vault, потрібно трохи дізнатися про сам шкідливий код. Як же діє механізм цього "злого монстра"? Чим же він може так насолити користувачеві? Чому не можна продовжувати роботу з пошкодженими файлами? Давайте розглянемо цю актуальну проблему докладніше.

Давайте розбиратися, як відновити файли після вірусу Vault

Вірус Vault працює по шифрувальної системи: він бере файл, створює його копію, шифрує його, підміняючи імена, і представляє вам вже заблокований документ. Процес шифрування залежить від того, наскільки потужний у вас комп'ютер. Якщо швидкість обміну даних з диском висока, то і швидкість зараження ваших особистих файлів буде велика. Тому при вже запущеної атаці рекомендується відразу відключати комп'ютер повністю, щоб скоротити кількість інформації, яка буде зашифрована.

Де можна заразити комп'ютер Ваулт і як від нього захиститися?

Як і більшість шкідливих кодів, цей вірус можна дістати в інтернеті. На пошту приходять листи різного характеру (найчастіше нібито від банківських служб, кредитних відділів, будь-яких державних установ), яке обов'язково вас зацікавить і змусить натиснути на ту саму посилання, яка і запустить завантаження вірусу Vault на ваш комп'ютер або ноутбук. Після завершення шифрувального процесу на вашому пристрої з'явиться текстовий документ. У ньому повідомляється про те, що ваші документи і дані закодовані і для їх розблокування вам потрібно отримати спеціальний ключ.

Антивіруси практично не реагують на цей код, так як для його роботи використовує популярний алгоритм шифрування RSA-1024, який за своєю природою не є вірусом. У зв'язку з цим виникає безліч проблем: як тоді захиститися від шкідливого коду, якщо навіть антивіруси безсилі? Звичайно, дуже важлива пильність при роботі в інтернеті. Хакери не сидять склавши руки, а користувачі інтернету є дуже легкою здобиччю. А все через неуважність: користувачі натискають на все підряд, особливо це стосується рекламних банерів, під якими і ховаються "темні сили".Спливаюча реклама не тільки заважає роботі в мережі, але і може стати причиною ваших майбутніх технічних проблем.

Як убезпечити себе від вірусу Ваулт?

 1. Якщо ваш комп'ютер вже їм заражений, ви знаєте що саме робити не потрібно. Але якщо ви до сих пір не зрозуміли, чому ваші файли зашифровані, читайте далі.
 2. При отриманні будь-якого листа на електронну пошту завжди ретельно перевіряйте наступні дані: від кого прийшло (часто зловмисники пишуть схожу назву електронної адреси з яким-небудь знайомим брендом, але з невеликими змінами, щоб користувачі не помітили), тема листа, його зміст (будь сумнівне лист відразу має віддалятися з вашої поштової скриньки) і оформлення листа.
 3. Для початку подумайте: ви підписувалися на отримання поштової розсилки від цієї компанії? Якщо немає, то тут однозначно можна відправляти в чорний список. Якщо так, то все-таки ще раз уважно подивіться, хто відправник листа. Розмістіть цей адресу і знайдіть його в пошуковій системі. Можливо, хтось стикався з подібним і на форумах написав, що ж це за відправник. Можете скопіювати і таким же способом знайти текст самого листа.Це дуже корисна практика, яка дозволить вам "виграти війну" ще до її початку.
 4. Ніде не пишіть свій номер або інші конфіденційні дані на сайтах, інтернет-ресурсах.
 5. Ніколи не відкривайте посилання, якщо не впевнені хоча б в одному пункті.

Цих рекомендацій повинно бути достатньо. Як ви могли помітити, скрізь тут основним ключовим моментом є пильність самого користувача. Найменша необережність може стати переломною в житті ваших файлів, документів, фотографій та іншої інформації.

Як видалити вірус vault і вилікувати комп'ютер

Тепер перейдемо до того, як можна повернути до життя зашифровані файли. Весь процес відновлення буде розбитий на три частини:

 1. Видалення троянських файлів.
 2. Лікування пошкоджених секторів.
 3. Повернення втрачених файлів.

Давайте розглянемо кожен етап окремо.

Видалення троянських файлів

Шкідливі коди зберігаються в системній папці Temp (після роботи вірусу Vault). Їх назви такі:

 1. 3c21b8d9.cmd
 2. 04fba9ba_VAULT.KEY
 3. CONFIRMATION.KEY
 4. fabac41c.js
 5. Sdc0.bat
 6. VAULT.KEY
 7. VAULT.txt

Третій, шостий і сьомий файли потрібно зберегти на всякий випадок, а ось решта необхідно видалити. VAULT.KEY обов'язково стане в нагоді для розшифровки, бо без нього ви не зможете відновити втрачену інформацію, адже це є не що інше, як ключ шифрування.А файл CONFIRMATION.KEY необхідний для отримання ключа розблокування. Текстовий файл Vault (сьомий номер) містить інформацію про те, як можна отримати ключ до порятунку у зловмисників.

невелике лікування

Можливо, це і не принесе жодних плодів, але все одно пройдіться Антивірусом по комп'ютеру. Проведіть процедуру сканування і видалення шкідливих файлів, але простежте, щоб попередні документи не були видалені (якщо ви хочете відновити інформацію на комп'ютері).

відновлення файлів

Для початку ми спробуємо безкоштовні способи, без звернення до хакерів.

 1. Відновлення попередньої версії файлу. У Windows 7 є така корисна штука, як відкат до попередньої версії того чи іншого документа (будь то фотографія, відео або музика і так далі). Натисніть правою кнопкою миші на файл, потім на "Властивості" і останню вкладку "Попередні версії". Якщо система виявить сліди старих версій документа, то вважайте, що вам дуже пощастило. В іншому випадку цей метод вам не допоможе.

 1. Подивіться, чи немає резервної копії документації на дисках або інших джерелах. Якщо ви не налаштовували цю функцію, швидше за все, її немає.Резервне копіювання проводиться або на інший локальний диск комп'ютера, або на зовнішній носій інформації.
 2. Перевірте кошик на всіх пристроях (онлайн-сервіси зберігання інформації, жорсткі диски, комп'ютери, ноутбуки). Є маленька ймовірність, що деякі дані лежать там.
 3. Якщо жоден із способів не допоміг, залишається лише заплатити гроші шахраям. Це єдиний варіант, якщо втрачена інформація вам дійсно потрібна. Так ви зможете дізнатися, як розшифрувати файли, пошкоджені вірусом Vault. Користувачі діляться в мережі відгуками про те, що цей спосіб реально допомагає і після введення ключа дані відновлюються. Напевно, якби хакери просто вимагали гроші, то ніхто б не відправляв їх після пари негативних відгуків.

Підведемо підсумки

Сьогодні ви дізналися про те, що таке вірус Vault і як відновити файли після його роботи. Звичайно, способи не найприємніші (особливо четвертий), але за свою неуважність треба платити. Сподіваємося, що наступного разу ви будете уважніше і не потрапите в таку неприємну ситуацію. Обов'язково діліться результатами боротьби з вірусом в коментарях.