Відновлення асоціації файлів в Windows 7 і 8

Асоціації файлів в Windows - це зіставлення типу файлу з певною програмою для його виконання. Наприклад, при подвійному натисканні на JPG відкривається перегляд цій картинці, а по ярлику програми або .exe файлу гри - сама ця програма або гра. Оновлення 2016: см. Також статтю Асоціації файлів Windows 10.

Буває так, що відбувається порушення асоціації файлів - зазвичай, це наслідок необережного дії користувача, дій програм (не обов'язково шкідливих) або помилок в системі. У цьому випадку, ви можете отримати неприємні результати, один з яких я описував в статті Чи не запускаються ярлики і програми. Також це може виглядати наступним чином: при спробі запустити будь-яку програму, замість неї відкривається браузер, блокнот чи щось ще. У цій статті мова піде про те, як відновити асоціації файлів в останніх версіях Windows. Спочатку про те, як зробити це вручну, потім - за допомогою спеціально призначених для цього програм.

Як відновити асоціації файлів в Windows 8

Для початку розглянемо найпростіший варіант - у вас виникла помилка з асоціацією будь-якого звичайного файлу (картинка, документ, відео та інші - не exe, що не ярлик і не папка). У цьому випадку, ви можете поступити одним з трьох способів.

  1. Використовувати пункт "Відкрити за допомогою" - клікніть правою кнопкою миші по файлу, зіставлення для якого потрібно змінити, виберіть пункт "Відкрити за допомогою" - "Вибрати програму", вкажіть програму для відкриття і відзначте "Використовувати додаток для всіх файлів даного типу".
  2. Зайти в панель управління Windows 8 - Програми за замовчуванням - Зіставлення типів файлів або протоколів з конкретними програмами і вибрати програми для потрібних типів файлів.
  3. Аналогічну дію можна зробити через "Параметри комп'ютера" в правій панелі. Зайдіть в "Зміна параметрів комп'ютера", відкрийте "Пошук і додатки", а там виберіть пункт "За замовчуванням". Після чого, в кінці сторінки натисніть на посилання "Вибір стандартних додатків для типів файлів".

Як вже було сказано, це допоможе тільки в разі, якщо проблеми виникли з "звичайними" файлами. Якщо ж у вас замість програми, ярлика або папки відкривається не те, що потрібно, а, наприклад, блокнот чи архіватор, а може навіть не відкривається панель управління, то спосіб вище не підійде.

Відновлення асоціацій exe, lnk (ярлик), msi, bat, cpl і папок

Якщо проблема виникла з файлами даного типу, це буде виражатися в тому, що програми, ярлики, елементи панелі управління або папки НЕ будуть відкриватися, замість них буде запускатися щось ще.Для того, щоб виправити асоціації даних файлів, ви можете використовувати файл .reg, що вносить необхідні зміни в реєстр Windows.

Завантажити виправлення асоціацій для всіх поширених типів файлів в Windows 8 ви можете на цій сторінці: http://www.eightforums.com/tutorials/8486-default-file-associations-restore-windows-8-a.html (В таблиці внизу).

Після завантаження, клікніть двічі по файлу з розширенням .reg, натисніть "Запустити" і, після повідомленні про успішне внесення даних до реєстру, перезавантажте комп'ютер - все повинно працювати.

Виправлення асоціацій файлів в Windows 7

У тому, що стосується відновлення відповідностей для файлів документів та інших файлів додатків, виправити їх в Windows 7 можна так само, як і в Windows 8 - за допомогою пункту "Відкрити за допомогою" або з розділу "Програми за замовчуванням" в панелі управління.

Для того, щоб скинути асоціації файлів програм .exe, ярликів .lnk і інших, також буде потрібно запустити файл .reg, який відновлює асоціації за замовчуванням для цього файлу в Windows 7.

Самі файли реєстру, щоб виправити асоціації системних файлів, ви можете знайти на цій сторінці: http://www.sevenforums.com/tutorials/19449-default-file-type-associations-restore.html (В таблиці, ближче до кінця сторінки).

Програми для відновлення асоціацій файлів

Крім описаних вище варіантів, ви можете скористатися безкоштовними програмами для тих же цілей. Скористатися ними не вийде, якщо у вас не запускаються файли .exe, в інших випадках вони можуть допомогти.

Серед цих програм можна виділити File Association Fixer (заявлена ​​підтримка Windows XP, 7 і 8), а також безкоштовна програма Unassoc.

Перша дозволяє легко скинути зіставлення для важливих розширень на налаштування за замовчуванням. Завантажити програму можна зі сторінки http://www.thewindowsclub.com/file-association-fixer-for-windows-7-vista-released

За допомогою другої - видалити створені в процесі роботи зіставлення, але, на жаль, змінити асоціації файлів в ній не можна.