Відновлення даних - Data Rescue PC 3

На відміну від багатьох інших програм для відновлення даних, Data Rescue PC 3 не вимагає завантаження Windows або іншої операційної системи - програма являє собою завантажувальний носій, за допомогою якого Ви можете відновити дані на комп'ютері, де ОС не запускається або не може змонтувати жорсткий диск. Це одне з головних переваг даної програми для відновлення даних.

Див також: кращі програми для відновлення файлів

можливості програми

Ось список того, що може Data Rescue PC:

  • Відновлення всіх відомих типів файлів
  • Робота з жорсткими дисками, несумісними монтуються або працюють лише частково
  • Відновлення видалених, втрачених та пошкоджених файлів
  • Відновлення фотографій з карти пам'яті після видалення і форматування
  • Відновлення всього жорсткого диска або тільки потрібних файлів
  • Завантажувальний диск для відновлення, не вимагає установки
  • Необхідний окремий носій (другий жорсткий диск), на який будуть відновлюватися файли.

Програма працює також і в режимі додатки Windows і сумісна з усіма актуальними версіями - починаючи з Windows XP.

Інші особливості Data Rescue PC

Перш за все, варто відзначити, що інтерфейс цієї програми для відновлення даних в більшій мірі підходить для неспеціаліста, ніж багато в чому іншому програмному забезпеченні для цих же цілей. Однак, розуміння різниці між жорстким диском і розділом жорсткого диска все ж буде потрібно. Майстер відновлення даних допоможе вибрати диск або розділ, з якого потрібно відновити файли. Також майстер покаже дерево наявних на диску файлів і папок, в разі, якщо Ви просто хочете "дістати" їх з пошкодженого жорсткого диска.

Як розширених можливостей програми пропонується установка спеціальних драйверів для відновлення RAID масивів та інших засобів зберігання даних, фізично що складаються з декількох жорстких дисків. Пошук даних для відновлення займає різний час, в залежності від об'єму жорсткого диска, в рідкісних випадках займаючи кілька годин.

Після сканування, програма відображає знайдені файли у вигляді дерева, організованого за типами файлів, таким як Зображення, Документи і інші, не сортуючи по папках, в яких файли перебували або перебувають. Це полегшує процес відновлення файлів з конкретним розширенням.Також можна переглянути, наскільки файл підлягає відновленню, вибравши в контекстному меню пункт "View", в результаті чого файл відкриється в асоційованої з ним програмою (якщо Data Rescue PC була запущена в середовищі Windows).

Ефективність відновлення даних за допомогою Data Rescue PC

У процесі роботи з програмою, практично всі видалені з жорсткого диска файли були успішно знайдені і, згідно з інформацією, яку надав інтерфейс програми, підлягали відновленню. Однак, вже після відновлення цих файлів, з'ясувалося, що значна їх кількість, особливо великі за обсягом файли, виявилися сильно пошкоджені, при цьому таких файлів виявилося чимало. Аналогічним чином відбувається і в інших програмах для відновлення даних, але в них зазвичай заздалегідь повідомляється про значне пошкодження файлу.

Так чи інакше, програму Data Rescue PC 3 виразно можна назвати однією з кращих для відновлення даних. Значний її плюс - можливість завантаження та роботи з LiveCD, що нерідко виявляється необхідним при серйозних проблемах з жорстким диском.