Відновлення даних з резервної копії 1C - ефективні способи захисту інформації

Періодичне збереження даних на сторонніх носіях - обов'язкова умова для всіх користувачів 1C. Навряд чи когось обрадує перспектива ночами працювати над відновленням цінної інформації, щоб вчасно здати потрібний звіт.

Ніхто не застрахований від різних програмних і технічних збоїв в побуті або на роботі. Щоб уникнути непотрібних витрат часу і коштів, варто заздалегідь подбати про збереження інформації. Тим більше, для цього практично нічого не потрібно - досить лише зробити відповідну копію.

Таку можливість пропонує своїм користувачам і 1C. В інших статтях на сайті ми детально розглядаємо, як зберегти дані на сторонніх носіях. Зараз же потрібно зрозуміти, як відновлювати дані з уже збереженої копії.

1С відновлення з резервної копії - основні рекомендації фахівців

Слід одразу зазначити - для установки програми 1C краще вибирати диск без папки Windows. У разі необхідності форматувати жорсткий диск на комп'ютері, якщо потрібно буде заново встановлювати операційну систему, не будуть видалені дані. Дуже важлива умова, якщо раптом забули зберегти запасну версію своєї бази, коли потрібно буде працювати над величезним обсягом даних.

Важливо розуміти, що продукти 1C представляють собою звичайне програмне забезпечення, так же само й іншим додаткам. Тут збережені дані записуються в файли, які можна легко копіювати і робити запасну версію, а при необхідності - відновити або видалити. Зазвичай для такого кроку цілком достатньо вбудованих можливостей 1C, про які ми і поговоримо.

Зрозумілий 1С - як відновити з резервної копії

Перший крок - головне, що належить нам зробити перед відновленням, подбати про наявність запасний версії своєї бази.

Другий крок - переходимо безпосередньо до відновлення. Необхідно враховувати - все зміни в конфігурації і даних після створення запасний версії втрачаються. Після того як база буде відновлена, в 1C виявляться ті відомості, які діяли на момент створення запасний версії.

При правильному виконанні регулярних бекапів можливі два відповідних варіанти:

а) при зберіганні бекапа у вигляді файла з розширенням ".1CD" або у вигляді каталогу конфігурації цілком, щоб відновити настройки досить заміни файлу конфігурації Cv8.1CD на аналогічний зі своєї зробленої резервної копії.

б) в разі зберігання резервної копії у вигляді файлу з розширенням ".dt", щоб відновити дані - в режимі конфігуратора потрібно вибрати в головному меню "Адміністрування - Завантажити інформаційну базу".

"Адміністрування - Завантажити інформаційну базу"

На третьому кроці - після того як відновлена ​​база 1C, можна відразу працювати з завантаженою конфігурацією.

Практично завжди вказаний спосіб допомагає, і головне - не забувайте про регулярне резервне копіювання своїх баз даних, щоб уникнути невиправданих витрат часу і сил для подальшого відновлення.