Відновлення даних на Android в Dr. Fone від Wondershare

У будь-якого власника телефону і планшета на Android може трапитися так, що важливі дані: контакти, фотографії та відео, а можливо і документи виявилися стерті або зникли після скидання телефону на заводські настройки (наприклад, хард ресет часто єдиний спосіб зняти графічний ключ на Android, якщо ви його забули).

Раніше я писав про програму 7 Data Android Recovery, призначеної для тих же цілей і дозволяє відновити дані на Android пристрої. Однак, як з'ясувалося вже з коментарів, програма не завжди справляється із завданням: наприклад, багато сучасних апарати, які визначаються системою як медіа-програвач (підключення USB по протоколу MTP), програма просто не "бачить".

Wondershare Dr. Fone for Android

Програма для відновлення даних на Android Dr. Fone - продукт розробки відомого розробника ПЗ для повернення втрачених даних, раніше я писав про їхній програмі для ПК - Wondershare Data Recovery.

Спробуємо скористатися безкоштовною пробною версією програми і подивитися, що вийде відновити. (Завантажити безкоштовно 30-денну пробну версію можна тут: http://www.wondershare.com/data-recovery/android-data-recovery.html).

Для тесту у мене є два телефони:

 • LG Google Nexus 5, Android 4.4.2
 • Безіменний китайський телефон, Android 4.0.4

За інформацією на сайті, програма підтримує відновлення з телефонів Samsung, Sony, HTC, LG, Huawei, ZTE і інших виробників. Для підтримуються пристроїв може знадобитися root.

Для роботи програми, потрібно включити налагодження по USB в параметрах розробника пристрою:

 • В Android 4.2-4.4 зайдіть в настройки - інформація про пристрій, і кілька разів натисніть по пункт "Номер збірки", поки не з'явиться повідомлення про те, що тепер ви розробник. Після цього, в головному меню налаштувань виберіть "Параметри розробника" і включіть налагодження по USB.
 • В Android 3.0, 4.0, 4.1 - просто зайдіть в параметри розробника і включіть налагодження по USB.
 • В Android 2.3 і старіших зайдіть в настройки, виберіть "Додатки" - "Розробник" - "Налагодження по USB".

Спроба відновлення даних на Android 4.4

Отже, підключаю свій Nexus 5 по USB і запускаю програму Wondershare Dr.Fone, спочатку програма намагається визначити мій телефон (визначає як Nexus 4), після чого почне завантажувати драйвера з Інтернету (потрібно погодитися на установку). Також потрібно підтвердження про налагодження з даного комп'ютера на самому телефоні.

Через короткий проміжок сканування я отримую повідомлення з текстом про те, що "В даний час відновлення з вашого пристрою не підтримується. Для відновлення даних зробіть root". Також пропонується інструкція по отриманню root на моєму телефоні. Загалом, невдача - можливо з тієї причини, що телефон порівняно новий.

Відновлення на більш старому телефоні з Android 4.0.4

Наступна спроба була зроблена з китайським телефоном, на якому був попередньо зроблений хард ресет. Карта пам'яті була вийнята, вирішив перевірити, чи вдасться відновити дані з внутрішньої пам'яті, зокрема цікавили контакти і фотографії, так як найчастіше саме вони виявляються важливими для власників.

Цього разу процедура відбувалася трохи інакше:

 1. На першому етапі програма повідомила, що модель телефону визначити не вдалося, але спробувати відновити дані можна. З чим я і погодився.
 2. У другому вікні вибрав "Deep Scan" (глибоке сканування) і запустив пошук втрачених даних.
 3. Власне, результат - 6 фотографій, десь розкопаних Wondershare (фото проглядається, готове до відновлення). Контакти і повідомлення не відновлені. Правда, про те, що відновлення контактів і історії повідомлень можливо тільки на підтримуваних пристроях, написано і в довідці на сайті програми.

Як бачите, теж не надто успішно.

І все-таки рекомендую спробувати

Незважаючи на те, що мій успіх сумнівний, я рекомендую спробувати цю програму, якщо вам потрібно щось відновити на своєму Android. У списку підтримуваних пристроїв (тобто тих, для яких є драйвера і відновлення повинно бути успішним):

 • Samsung Galaxy S4, S3 з різними версіями Android, Galaxy Note, Galaxy Ace і інші.Список для Samsung вкрай великий.
 • Велика кількість телефонів HTC і Sony
 • Телефони LG і Motorola всіх популярних моделей
 • Та інші

Таким чином, якщо у вас один з підтримуваних телефонів або планшетів, ви маєте гарні шанси повернути важливі дані і, при цьому не зіткнутися з проблемами, викликаними тим, що телефон підключається по MTP (як в попередній програмі, яку я описував).