Відновлення даних після форматування в DMDE

DMDE (DM Disk Editor and Data Recovery Software) - популярна і якісна програма російською мовою для відновлення даних, віддалених і втрачених (в результаті збоїв файлової системи) розділів на дисках, флешках, картах пам'яті і інших накопичувачах.

У цій інструкції - приклад відновлення даних після форматування з флешки в програмі DMDE, а також відео з демонстрацією процесу. Див. Також: Кращі безкоштовні програми для відновлення даних.

Примітка: без покупки ліцензійного ключа програма працює в "режимі" DMDE Free Edition - він має деякі обмеження, проте для домашнього використання ці обмеження не є істотними, з великою ймовірністю вам вдасться відновити всі ті файли, які необхідно.

Процес відновлення даних з флешки, диска або карти пам'яті в DMDE

Для перевірки відновлення даних в DMDE на флешку в файлової системі FAT32 було скопійовано 50 файлів різних типів (фото, відео, документи), після чого вона була відформатована в NTFS. Випадок не дуже складний, проте навіть деякі платні програми в даному випадку нічого не знаходять.

Примітка: не відновлюйте дані на той же накопичувач, з якого проводиться відновлення (якщо тільки це не запис знайденого втраченого розділу, про що також буде згадано).

Після завантаження та запуску DMDE (програма не вимагає установки на комп'ютер, просто розпакуйте архів і запустіть dmde.exe) виконуємо наступні кроки по відновленню.

  1. У першому вікні виберіть "Фіз. Пристрої" і вкажіть накопичувач, з якого потрібно відновити дані. Натисніть "Ок".
  2. Відкриється вікно зі списком розділів на пристрої. Якщо нижче списку існуючих зараз розділів на накопичувачі ви побачите "сірий" розділ (як на скріншоті) або перекреслений розділ - можна просто вибрати його, натиснути "Відкрити тому", переконатися, що на ньому є потрібні дані, повернутися у вікно зі списком розділів і натиснути "Відновити" (Вставити) для запису втраченого або віддаленого розділу. Про це я писав у способі з DMDE в керівництві Як відновити диск RAW.
  3. Якщо таких розділів немає, вибираємо фізичний пристрій (Drive 2 в моєму випадку) і натискаємо "Повне сканування".
  4. Якщо вам відомо, в якій файловій системі зберігалися файли, в параметрах сканування можна зняти непотрібні позначки. Але: бажано залишити RAW (це виконає в тому числі пошук файлів по їх сигнатурам, тобто за типами). Також можна дуже прискорити процес сканування якщо зняти позначки на вкладці "Додатково" (протеце може погіршити результати пошуку).
  5. По завершенні сканування ви побачите результати приблизно, як на скріншоті нижче. Якщо в розділі "Основні результати" є знайдений розділ, який, імовірно, містив втрачені файли, виберіть його і натисніть "Відкрити тому". Якщо основних результатів немає, виберіть те з "Решта результатів" (якщо не знаєте який - то перший, далі можна буде подивитися і вміст інших томів).
  6. На пропозицію зберегти лог (файл журналу) сканування рекомендую зробити це, щоб не довелося заново виконувати його.
  7. У наступному вікні вам буде запропоновано вибрати "Реконструкція за замовчуванням" або "Пересканіровать поточну файлову систему". Пересканування виконується довше, але результати виявляються краще (при виборі за замовчуванням і відновленні файлів в рамках знайденого розділу файли частіше виявляються пошкоджені - перевірялося на одному і тому ж накопичувачі з різницею в 30 хвилин).
  8. У вікні, ви побачите результати сканування за типами файлів і папку Root відповідну кореневій папці знайденого розділу. Відкрийте її і перегляньте, чи містяться в ній файли, які потрібно відновити.Для відновлення ви можете натиснути правою кнопкою миші по папці і вибрати "Відновити об'єкт".
  9. Головне обмеження безкоштовної версії DMDE - ви можете за один раз відновити тільки файли (але не папки) в поточній правій панелі (тобто вибрали папку, натиснули "Відновити об'єкт" і тільки файли з поточної папки доступні для відновлення). Якщо видалені дані знайшлися в декількох папках доведеться повторювати процедуру кілька разів. Отже, вибираємо "Файли в поточній панелі" і вказуємо місце збереження файлів.
  10. Однак, це обмеження можна "обійти", якщо вам потрібні файли одного типу: відкрийте папку з потрібним типом (наприклад, jpeg) в розділі RAW в лівій панелі і точно так само як в кроках 8-9 відновите все файли даного типу.

У моєму випадку були відновлені майже всі файли фотографій у форматі JPG (але не всі), один з двох файлів Photoshop і жодного документа або відео.

Незважаючи на те, що результат не ідеальний (частково може бути пов'язано зі зняттям розрахунку томів для прискорення процесу сканування), іноді в DMDE виходить відновити файли, які не перебувають в інших подібних програмах, так що рекомендую спробувати, якщо поки результату добитися не вдалося.Завантажити програму для відновлення даних DMDE можна безкоштовно з офіційного сайтуhttps://dmde.ru/download.html.

Також зауважив, що в попередній раз, коли я тестував цю ж програму з тими ж параметрами в аналогічному сценарії, але на іншому накопичувачі, вона також виявила і успішно відновила два відео файлу, який в цей раз не знайшлися.

Відео - приклад використання DMDE

Також можу рекомендувати до ознайомлення ще дві повністю безкоштовних програми для відновлення даних, які показують відмінні результати: Puran File Recovery, RecoveRX (дуже проста, але якісна, для відновлення даних з флешки).