Відновлення даних в 7-Data Recovery Suite

У мене на remontka.pro вже не раз бували огляди простих безкоштовних і більше професійних платних програм, що дозволяють відновити файли в самих різних ситуаціях (Див. Кращі програми для відновлення даних).

Сьогодні поговоримо про чергову таку програму - 7-Data Recovery Suite. На скільки я можу судити, вона не дуже відома у російського користувача і ми подивимося, чи виправдано це чи все-таки варто звернути увагу на це програмне забезпечення. Програма сумісна з Windows 7 і Windows 8.

Як завантажити і встановити програму

Програму для відновлення даних 7-Data Recovery Suite можна завантажити безкоштовно з офіційного сайту http://7datarecovery.com/. Завантажений файл являє собою архів, який потрібно розпакувати і встановити.

Відразу помітив одна перевага даного ПЗ, яке підкуповує: при установці програма не намагається встановити ніяких додаткових компонентів, що не додає непотрібних служб та іншого в Windows. Російська мова підтримується.

Незважаючи на те, що скачати програму можна безкоштовно, без придбання ліцензії програма має одне обмеження: Ви можете відновити не більше 1 гігабайта даних. В общем-то, в деяких випадках цього може бути достатньо. Вартість ліцензії - 29.95 доларів.

Пробуємо відновити дані за допомогою програми

Запустивши 7-Data Recovery Suite, ви побачите простий інтерфейс, виконаний в стилі Windows 8 і містить 4 пункти:

  • Відновлення видалених файлів
  • просунуте відновлення
  • Відновлення розділів дисків
  • Відновлення медіа-файлів

Для проби я скористаюся USB флешкою, на яку в дві окремі папки були записані 70 фотографій і 130 документів, сумарний обсяг даних - близько 400 мегабайт. Після цього, флешка була відформатована з FAT32 в NTFS і на неї було записано кілька невеликих файлів документів (чого робити не потрібно, якщо ви не хочете остаточно втратити свої дані, але для експерименту можна).

Відновлення видалених файлів в даному випадку явно не підійде - як написано в описі до іконки, дана функція дозволяє відновити тільки ті файли, які були очищені з кошика або ж видалені за допомогою клавіш SHIFT + DELETE без приміщення їх в корзину. А ось просунуте відновлення, дуже ймовірно, спрацює - за інформацією в програмі, даний варіант дозволить відновити файли з диска, який був переформатований, пошкоджений, або якщо Windows пише, що диск потрібно відформатувати. Натискаємо цей пункт і пробуємо.

З'явиться список підключених накопичувачів і розділів, вибираю флешку.З якоїсь причини вона відображена двічі - з файлової системою NTFS і у вигляді невідомого розділу. Обираю NTFS. І чекаю завершення сканування.

В результаті програма відобразила, що на моїй флешці був розділ з файловою системою FAT32. Натискаю "Далі".

Дані, які можна відновити з флешки

У вікні відображається структура віддалених папок, зокрема, папки Documents і Photos, правда остання чомусь написана в російській розкладці (хоча я виправляв помилку на етапі, коли тільки створював цю папку). Обираю дві ці папки і натискаю "Зберегти". (Якщо ви побачите помилку "Неправильний символ", просто виберіть папку з англійським ім'ям для відновлення). Важливо: чи не зберігайте файли на той же носій, з якого проводиться відновлення.

Бачимо повідомлення про те, що 113 файлів було відновлено (виходить, не всі) і їх збереження завершено. (Пізніше з'ясував, що інші файли теж можна відновити, вони відображаються в папці LOST DIR в інтерфейсі програми).

Перегляд фотографій і документів показав, що всі вони були відновлені без будь-яких помилок, проглядаються і читабельні. Фотографій виявилося більше, ніж було спочатку записано, якісь, судячи з усього, з попередніх експериментів.

висновок

Отже, підбиваючи підсумок, можу сказати, що програма 7-Data Recovery для відновлення даних мені сподобалася:

  • Дуже простий і зрозумілий інтерфейс без надмірностей
  • Різні варіанти відновлення даних для самих різних ситуацій
  • Безкоштовне відновлення тисячі мегабайт даних для проби
  • Вона працює, при аналогічних експериментах з моєї флешкою ​​працювали далеко не всі програми.

Загалом, якщо вам потрібно безкоштовно відновити втрачені в результаті яких-небудь подій дані і файли і їх (за обсягом) було не дуже багато - то ця програма дуже хороший спосіб зробити це безкоштовно. Можливо, в якихось випадках, покупка ліцензійної повної версії без обмежень теж виявиться виправданою.