Відновлення даних в Easeus Data Recovery Wizard

У цій статті розглянемо чергову програму, що дозволяє повернути втрачені дані - Easeus Data Recovery Wizard. У різних рейтингах програмного забезпечення для відновлення даних за 2013 і на 2014 рік (ага, є вже й такі) дана програма входить в топ-10, хоч і займає останні рядки в десятці.

Причина, по якій я хотів би звернути увагу на ці програми полягає в тому, що незважаючи на те, що програма платна, є і її повнофункціональний варіант, який можна завантажити безкоштовно - Easeus Data Recovery Wizard Free. Обмеження полягають в тому, що безкоштовно можна відновити не більше 2 Гб даних, а також відсутня можливість створення завантажувального диска, за допомогою якого можна було б відновити файли з комп'ютера, який не завантажується в Windows. Таким чином, можна скористатися якісним програмним забезпеченням і при цьому нічого не платити, за умови, що ви укладаєтеся в 2 гігабайти. Ну, а якщо програма сподобається - ніщо не заважає її купити.

Також вам можуть стати в нагоді:

  • Кращі програми для відновлення даних
  • 10 безкоштовних програм для відновлення даних

Можливості відновлення даних в програмі

Перш за все, завантажити безкоштовну версію Easeus Data Recovery Wizard ви можете зі сторінки на офіційному сайті http://www.easeus.com/datarecoverywizard/free-data-recovery-software.htm. Установка нескладна, хоч російську мову і не підтримується, якихось додаткових непотрібних компонентів не встановлюється.

Програма підтримує відновлення даних як в Windows (8, 8.1, 7, XP), так і в Mac OS X. А ось те, що йдеться про можливості Data Recovery Wizard на офіційному сайті:

  • Безкоштовна програма для відновлення даних Data Recovery Wizard Free - краще рішення для того, щоб вирішити всі проблеми з втраченими даними: відновити файли з жорсткого диска, в тому числі зовнішнього, флешки, карти пам'яті, фотоапарата або телефону. Відновлення після форматування, видалення, пошкодження жорсткого диска і вірусів.
  • Підтримується три режими роботи: відновлення видалених файлів зі збереженням їх імені та шляхи до них; повне відновлення після форматування, переустановлення системи, неправильного виключення живлення, вірусів.
  • Відновлення втрачених розділів на диску, коли Windows пише, що диск не відформатовано або не вказує флешку в провіднику.
  • Можливість відновити фотографії, документи, відео, музику, архіви та інші типи файлів.

Ось так. Загалом, як і належить, пишуть, що підійде для всього, що завгодно. Спробуємо відновити дані з моєї флешки.

Перевірка відновлення в Data Recovery Wizard Free

Для перевірки роботи програми я підготував флешку, яку попередньо відформатував в FAT32, після чого записав кілька документів Word і фотографій JPG. Частина з яких розклав по папках.

Папки та файли, які потрібно буде відновити з флешки

Після цього я видалив всі файли з флешки і відформатував її в NTFS. А тепер, подивимося, чи допоможе мені безкоштовна версія Data Recovery Wizard повернути всі мої файли. У 2 Гб я навчився.

Головне меню Easeus Data Recovery Wizard free

Інтерфейс програми простий, хоч і не російською. Всього три іконки: відновлення видалених файлів (Deleted File Recovery), повне відновлення (Complete Recovery), відновлення розділів (Partition Recovery).

Думаю, мені підійде повне відновлення. При виборі цього пункту з'являється можливість вибрати типи файлів, які потрібно відновити. Залишу фотографії та документи.

Наступний пункт - вибір накопичувача, з якого потрібно провести відновлення. У мене це диск Z :. Після вибору диска і натиснення кнопки "Далі" розпочнеться процес пошуку втрачених файлів. Процес зайняв трохи більше 5 хвилин для 8 гігабайтної флешки.

Результат виглядає обнадійливо: всі файли, що були на флешці, у всякому разі, їх імена і розміри відображаються в деревоподібної структурі.Пробуємо відновити, для чого натискаємо кнопку "Recover". Зауважу, що ні в якому разі не можна відновлювати дані на той же накопичувач, з якого виробляється їх відновлення.

Файли, відновлені в Data Recovery Wizard

Підсумок: результат не викликає ніяких нарікань - все файли були відновлені і успішно відкриваються, це однаково стосується і документів та фотографій. Звичайно, даний приклад є не найскладнішим: флешка не ушкоджена і на неї не записувалися додаткові дані; тим не менш, для випадків форматування і видалення файлів ця програма точно підходить.