Відновлення даних в Do Your Data Recovery Free

В іноземних оглядах натрапив на програму для відновлення даних від компанії DoYourData, про яку не чув раніше. Причому в знайдених оглядах вона позиціонується як одне з найкращих рішень при необхідності відновити дані з флешки або жорсткого диска після форматування, видалення або помилок файлової системи в Windows 10, 8 і Windows 7.

Do Your Data Recovery доступна як в платній Pro, так і в безкоштовній Free версії. Як це зазвичай буває, безкоштовна версія обмежена, однак обмеження досить-таки прийнятні (в порівнянні з деякими іншими аналогічними програмами) - відновити можна не більше 1 Гб даних (хоча, за певних умов, як виявилося, можна і більше, про що згадаю) .

У цьому огляді - докладно про процес відновлення даних в безкоштовній Do Your Data Recovery і отриманих результатах. Також може бути корисним: Кращі безкоштовні програми для відновлення даних.

Процес відновлення даних

Для тесту програми я використовував свою флешку, порожню (все було видалено) на момент перевірки, яка в останні місяці використовується для перенесення статей цього сайту між комп'ютерами.

Додатково, флешка була відформатована з файлової системи FAT32 в NTFS перед початком відновлення даних в Do Your Data Recovery.

  1. Перший крок після запуску програми - вибір диска або розділу для пошуку втрачених файлів.У верхній частині відображаються підключені накопичувачі (розділи на них). У нижній - можливо, втрачені розділи (але також і просто приховані розділи без букви, як в моєму випадку). Вибираємо флешку і натискаємо "Next".
  2. Другий етап - вибір типів файлів, які слід шукати, а також дві опції: Quick Recovery (швидке відновлення) і Advanced Recovery (розширене відновлення). Я використовував другий варіант, оскільки з досвіду швидке відновлення в аналогічних програмах як правило працює тільки для віддалених "повз" кошика файлів. Після установки опцій натискаємо "Scan" і чекаємо. Процес для USB0 накопичувача 16 Гб зайняв 20-30 хвилин. Знайдені файли і папки з'являються в списку вже в процесі пошуку, але попередній перегляд неможливий до завершення сканування.
  3. Після завершення сканування ви побачите список знайдених файлів, відсортованих по папках (для тих папок, імена яких не вдалося відновити назву буде виглядати як DIR1, DIR2 і т.д.).
  4. Також ви можете переглянути файли, відсортовані за типом або часу створення (зміни) використовуючи перемикач у верхній частині списку.
  5. При подвійному натисканні по кожному з файлів відкривається вікно попереднього перегляду, в якому можна побачити вміст файлу в тому вигляді, в якому він буде відновлений.
  6. Відзначивши файли або папки, які потрібно відновити, натисніть кнопку Recover, а потім вкажіть папку, в яку необхідно провести відновлення. Важливо: чи не відновлюйте дані на той же накопичувач, з якого проводиться відновлення.
  7. По завершенні процесу відновлення ви отримаєте звіт про успіх з інформацією про те, скільки даних ще можна відновити безкоштовно із загальної кількості в 1024 Мб.

За результатами в моєму випадку: програма відпрацювала не гірше інших відмінних програм для відновлення даних, відновлені зображення і документи читабельні і не пошкоджені, причому накопичувач досить активно використовувався.

При тестуванні програми виявив цікаву деталь: при попередньому перегляді файлів, якщо Do Your Data Recovery Free не підтримує даний тип файлу в своєму засобі перегляду, відкривається програма на комп'ютері для перегляду (наприклад, Word, для файлів docx). З цієї програми ви можете зберегти файл в потрібне місце на комп'ютері, а лічильник "безкоштовних мегабайт" не вважатиме за обсяг збереженого таким чином файлу.

Як підсумок: на мій погляд, програму можна рекомендувати,працює справно, а обмеження безкоштовної версії в 1 Гб з урахуванням можливості вибору конкретних файлів для відновлення цілком може вистачити у багатьох випадках.

Завантажити Do Your Data Recovery Free можна з офіційного сайту http://www.doyourdata.com/data-recovery-software/free-data-recovery-software.html