Завантажувальна флешка Windows 10 Technical Preview

Для тих, хто ще не знає, повідомляю, що на минулому тижні вийшла попередня версія наступної версії ОС від Microsoft - Windows 10 Technical Preview. У цій інструкції покажу, як можна зробити завантажувальну флешку з цією операційною системою для установки на комп'ютер. Відразу скажу, що не рекомендую встановлювати її в якості основної і єдиної, так як дана версія ще "сира".

Оновлення 2015: доступна нова стаття в якій описані способи створення завантажувальної флешки, включаючи офіційний від Microsoft для фінальної версії Windows 10 (а також відео інструкція) - Завантажувальна флешка Windows 10. Додатково може стати в нагоді інформація про те, як оновитися до Windows 10.

Практично всі способи, які підходили для того, щоб створити завантажувальний флешку з попередньою версією ОС, підійдуть і для Windows 10, а тому ця стаття скоріше матиме вигляд списку конкретних способів, які я вважаю кращими для цієї мети. Також вам може стати в нагоді стаття Програми для створення завантажувальної флешки.

Створення завантажувального накопичувача за допомогою командного рядка

Перший спосіб створення завантажувальної флешки з Windows 10, який я можу рекомендувати - не використовувати будь-які сторонні програми, а тільки лише командний рядок і образ ISO: в результаті ви отримаєте працює інсталяційний накопичувач з підтримкою завантаження UEFI.

Сам процес створення виглядає наступним чином: ви спеціальним чином готуєте флешку (або зовнішній жорсткий диск) і просто копіюєте на нього всі файли з образу з Windows 10 Technical Preview.

Детальна інструкція: Завантажувальна флешка UEFI за допомогою командного рядка.

WinSetupFromUSB

WinSetupFromUSB, на мій погляд - одна з кращих безкоштовних програм для створення завантажувального або Мультізагрузочний USB флешки, яка підійде як для початківця, так і для досвідченого користувача.

Для запису накопичувача вам буде потрібно вибрати USB накопичувач, вказати шлях до образу ISO (в пункті для Windows 7 і 8) і дочекатися, коли програма підготує флешку, з якої можна зробити установку Windows 10. Якщо ви вирішите використовувати цей спосіб, рекомендую перейти до інструкції , так як є деякі нюанси.

Інструкція з використання WinSetupFromUSB

Записуємо Windows 10 на флешку в програмі UltraISO

Одна з найпопулярніших програм для роботи з образами дисків UltraISO може, в тому числі, записувати і завантажувальні USB накопичувачі, причому реалізовано це просто і зрозуміло.

Ви відкриваєте образ, в меню вибираєте створення Самозавантажний диска, після чого залишається лише вказати, на яку саме флешку або диск необхідно зробити запис.Залишається лише почекати, коли файли установки Windows будуть повністю скопійовані на накопичувач.

Покрокова інструкція по створенню завантажувальної флешки за допомогою UltraISO

Це далеко не всі способи, що дозволяють підготувати диск для установки ОС, є також прості та ефективні Rufus, IsoToUSB і багато інших безкоштовні програми, про які я не раз писав. Але впевнений, навіть перерахованих варіантів буде досить майже будь-якому користувачеві.