Завантажувальна флешка Windows 10 на Mac

У цій інструкції докладно про те, як зробити завантажувальну флешку Windows 10 на Mac OS X для подальшої установки системи або в Boot Camp (тобто в окремий розділ на Mac) або на звичайний ПК або ноутбук. Способів записи завантажувальної флешки Windows в OS X не так і багато (на відміну від Windows-систем), але ті, що є, в принципі достатні для того, щоб виконати завдання. Також може бути корисним керівництво: Установка Windows 10 на Mac (2 способи).

Для чого це може стати в нагоді? Наприклад, у вас є Mac і ПК, який перестав завантажуватися і треба було перевстановити ОС або ж використовувати створену завантажувальний флешку як диск відновлення системи. Ну і, власне, для установки Windows 10 на Mac. Інструкція по створенню такого накопичувача на ПК доступна тут: Завантажувальна флешка Windows 10.

Запис завантажувального USB за допомогою Асистент Boot Camp

У Mac OS X присутня вбудована утиліта, призначена для створення завантажувальної флешки з Windows і подальшої установки системи в окремий розділ на жорсткому диску або SSD комп'ютера з подальшою можливістю вибору Windows або OS X при завантаженні.

Однак, завантажувальна флешка з Windows 10, створена таким чином, успішно працює не тільки для цієї мети, але і для установки ОС на звичайні ПК і ноутбуки, причому завантажитися з неї можна як в режимі Legacy (BIOS), так і UEFI - в обох випадках все проходить успішно.

Підключіть USB накопичувач з ємністю не менше 8 Гб до вашого Macbook або iMac (а, можливо, і Mac Pro, мрійливо додав автор). Після чого почніть набирати "Boot Camp" в пошуку Spotlight, або запустіть "Асистент Boot Camp" з "Програми" - "Програми".

У асистент Boot Camp виберіть "Створити диск установки Windows 7 або новіше". На жаль, зняти позначку "Завантажити останнім ПО підтримки Windows від Apple" (воно буде завантажуватися з Інтернету і займає не мало) не вийде, навіть якщо флешка вам потрібна для установки на ПК і це ПЗ не потрібно. Натисніть "Продовжити".

На наступному екрані вкажіть шлях до ISO образу Windows 10. Якщо у вас такого немає, то найпростіший спосіб завантажити оригінальний образ системи описаний в інструкції Як завантажити ISO Windows 10 з сайту Microsoft (для завантаження з Mac повністю підходить другий спосіб, з використанням Microsoft Techbench ). Також виберіть підключену флешку для запису. Натисніть "Продовжити".

Залишиться тільки дочекатися, коли буде завершено копіювання файлів на накопичувач, а також завантаження і установка ПО від Apple на той же USB (в процесі можуть запросити підтвердження і пароль користувача OS X). По завершенні ви можете використовувати завантажувальний флешку з Windows 10 практично на будь-якому комп'ютері. Також вам покажуть інструкцію, як завантажитися з цього накопичувача на Mac (утримувати Option йди Alt при перезавантаженні).

Завантажувальна флешка UEFI з Windows 10 в Mac OS X

Є ще один простий спосіб запису настановної флешки з Windows 10 на комп'ютері Mac, правда цей накопичувач підійде тільки для завантаження і установки на ПК і ноутбуках з підтримкою UEFI (і включеної завантаженням в режимі EFI). Втім, це можуть майже всі сучасні пристрої, випущені в останні 3 роки.

Для запису даними способом, також, як і в попередньому випадку нам буде потрібно сам накопичувач і образ ISO, змонтований в OS X (клікніть по файлу образу двічі, і він змонтує автоматично).

Флешку потрібно відформатувати в FAT32. Щоб зробити це, запустіть програму "Дискова утиліта" (за допомогою пошуку Spotlight або через Програми - Програми).

В дискової утиліти виберіть зліва підключену флешку, а потім натисніть "Стерти". Як параметри форматування використовуйте MS-DOS (FAT) і схему розділів Master Boot Record (і ім'я краще задати на латиниці, а не російською). Натисніть "Стерти".

Останній крок - просто скопіювати весь вміст підключеного образу з Windows 10 на флешку. Але є один нюанс: якщо користуватися для цього Finder, то у багатьох виникає помилка при копіюванні файлу nlscoremig.dll і terminaservices-gateway-package-replacement.man з кодом помилки 36. Вирішити проблему можна, копіюючи ці файли по одному, але є спосіб і простіше - використовувати Термінал OS X (запустіть його так само, як запускали попередні утиліти).

У терміналі введіть команду cp -R путь_к_смонтірованному_образу / путь_к_флешке і натисніть Enter. Щоб не писати і не вгадувати ці шляхи, ви можете написати тільки першу частину команди в терміналі (cp -R і пробіл в кінці), потім перетягнути на вікно терміналу спочатку диск з дистрибутивом Windows 10 (значок з робочого столу), додавши до прописано автоматично шляхи слеш "/" і пробіл (обов'язково), а потім - флешку (тут додавати нічого не потрібно).

Будь-який рядок прогресу не з'явиться, просто потрібно буде почекати, коли всі файли будуть переписані на флешку (це може зайняти до 20-30 хвилин на повільних USB накопичувачах), не закриваючи Термінал, поки в ньому знову не відобразиться запрошення до введення команд.

По завершенні ви отримаєте готовий інсталяційний USB накопичувач з Windows 10 (структура папок, яка повинна вийти, показана на скріншоті вище), з якого можна або встановити ОС, або використовувати відновлення системи на комп'ютерах з UEFI.