Завантажувальна флешка UEFI GPT або UEFI MBR в Rufus

Я згадував про безкоштовній програмі Rufus, в статті про кращих програмах для створення завантажувальної флешки. Крім іншого, за допомогою Rufus можна зробити завантажувальну флешку UEFI, що може стати в нагоді при створенні USB з Windows 8.1 (8).

У цьому матеріалі буде наочно показано, як саме користуватися цією програмою і коротко описано, чому в деяких випадках її використання буде краще, ніж виконання тих же завдань за допомогою WinSetupFromUSB, UltraISO або іншого аналогічного ПО. Додатково: Завантажувальна флешка UEFI в командному рядку Windows.

Оновлення 2018:вийшла версія Rufus 3.0 (рекомендую до ознайомлення нову інструкцію)

переваги Rufus

До переваг цієї, порівняно мало відомою, програми можна віднести:

 • Вона безкоштовна і не вимагає установки, при цьому "важить" близько 600 Кб (поточна версія 1.4.3)
 • Повна підтримка UEFI і GPT для завантажувальної флешки (можна зробити завантажувальну флешку Windows 8.1 і 8)
 • Створення завантажувальної флешки DOS, настановних накопичувачів з ISO образу Windows і Linux
 • Висока швидкість роботи (за заявою розробника, USB з Windows 7 створюється в два рази швидше, ніж при використанні Windows 7 USB / DVD Download Tool від Microsoft
 • У тому числі і російською мовою
 • Простота використання

Загалом, давайте подивимося, як працює програма.

Примітка: для створення завантажувальної флешки UEFI зі схемою розділів GPT, виробляти це потрібно в Windows Vista і більш пізніх версіях операційної системи. У Windows XP можливе створення завантажувального накопичувача UEFI з MBR.

Як зробити завантажувальну флешку UEFI в Rufus

Завантажити останню версію Rufus можна безкоштовно з офіційного сайту розробника http://rufus.akeo.ie/

Як вже було сказано вище, програма не вимагає установки: вона запуститься з інтерфейсом на мові операційної системи і головне її вікно виглядає як на картинці нижче.

Всі поля до заповнення не вимагають особливих пояснень, потрібно вказати:

 • Пристрій - майбутня завантажувальна флешка
 • Схема розділу і тип системного інтерфейсу - в нашому випадку GPT з UEFI
 • Файлова система та інші параметри форматування
 • В поле "Створити завантажувальний диск" натискаємо по значку диска і вказуємо шлях до образу ISO, я пробую з оригінальним чином Windows 8.1
 • Відмітка "Створити розширену мітку і значок пристрою" додає значок пристрою та іншу інформацію в файл autorun.inf на флешці.

Після того, як всі параметри вказані, натискаємо кнопку "Старт" і чекаємо, поки програма не підготували файлову систему і не скопіює файли на флешку зі схемою розділів GPT для UEFI.Можу сказати, що це відбувається дійсно досить швидко в порівнянні з тим, що доводилося спостерігати при використанні інших програм: по відчуттях, швидкість зразкова рівна швидкості передачі файлів по USB.

Якщо у вас виникли якісь питання по використанню Rufus, а також цікаві додаткові можливості програми, рекомендую подивитися розділ FAQ, посилання на який ви знайдете на офіційному сайті.