Завантажувальна флешка OS X Yosemite

У цій інструкції по кроках показано кілька способів, що дозволяють легко зробити завантажувальну флешку Mac OS X Yosemite. Такий накопичувач може стати в нагоді, якщо ви хочете зробити нове встановлення Yosemite на ваш Mac, потрібно швидко встановити систему на кілька Mac і MacBook (без скачування на кожному), ну і для установки на Intel комп'ютери (для тих способів, де використовується оригінальний дистрибутив).

У перших двох способах USB накопичувач буде створюватися в OS X, а потім покажу, як робиться завантажувальна флешка OS X Yosemite в Windows. Для всіх описаних варіантів рекомендується USB накопичувач об'ємом не менше 16 Гб або зовнішній жорсткий диск (хоча, повинна підійти і флешка на 8 Гб). Див. Також: Завантажувальна флешка MacOS Sierra.

Створення завантажувальної флешки Yosemite за допомогою дискової утиліти і терміналу

Перш ніж почати, завантажте OS X Yosemite з Apple App Store. Відразу після завершення скачування відкриється вікно установки системи, закрийте його.

Підключіть флешку до вашого Mac і запустіть дискову утиліту (можете виконати пошук в Spotlight, якщо не знаєте, де її шукати).

В дискової утиліти виберіть ваш накопичувач, а потім - вкладку "Стерти", в якості формату вкажіть "Mac OS Extended (журнальний)". Натисніть кнопку "Стерти" і підтвердіть форматування.

По завершенні форматування:

  1. Виберіть вкладку "Розділ диска" в дискової утиліти.
  2. У списку "Схема розділів" вкажіть "Розділ: 1".
  3. В поле "Ім'я" вкажіть ім'я на латиниці, що складається з одного слова (це ім'я в подальшому будемо використовувати в терміналі).
  4. Натисніть кнопку "Параметри" і переконайтеся, що там встановлено "Схема розділів GUID".
  5. Натисніть кнопку "Застосувати" і підтвердіть створення схеми розділів.

Наступний етап - запис OS X Yosemite на флешку за допомогою команди в терміналі.

  1. Запустіть Термінал, зробити це можна через Spotlight або знайти в папці "Програми" в програмах.
  2. У терміналі введіть команду (увага: в цій команді потрібно замінити remontka на те ім'я розділу, яке ви давали в попередньому 3-му пункті) sudo /Applications /Install \ OS \ X \ Yosemite.app /Contents /Resources /createinstallmedia -volume /Volumes /remontka -applicationpath /Applications /Install \ OS \ X \ Yosemite.app -nointeraction
  3. Введіть пароль для підтвердження дії (незважаючи на те, що при введенні процес відображатися не буде, пароль все одно вводиться).
  4. Дочекайтеся завершення копіювання файлів установника на накопичувач (процес займає досить тривалий час. Після закінчення ви побачите повідомлення Done в терміналі).

Готово, завантажувальна флешка OS X Yosemite готова до використання. Для установки системи з неї на Mac і MacBook, вимкніть комп'ютер, вставте флешку, після чого включіть комп'ютер, утримуючи кнопку Option (Alt).

Використовуємо програму DiskMaker X

Якщо вам не хочеться використовувати термінал, а потрібна проста програма, щоб зробити завантажувальну флешку OS X Yosemite на Mac, DiskMaker X - відмінний варіант для цього. Завантажити програму можна з офіційного сайту http://diskmakerx.com

Також, як і в попередньому способі, перш ніж використовувати програму, завантажте Yosemite з App Store, після чого запустіть DiskMaker X.

На першому етапі вам потрібно вказати, скільки разів системи потрібно записати на флешку, в нашому випадку це Yosemite.

Після цього програма знайде завантажений раніше дистрибутив OS X і запропонує використовувати його, натисніть "Use this copy" (але можете вибрати і інший образ, якщо у вас є).

Після цього залишиться лише вибрати флешку, на яку буде проводитися запис, погодитися з видаленням всіх даних і дочекатися завершення копіювання файлів.

Завантажувальна флешка OS X Yosemite в Windows

Мабуть, найшвидший і зручний спосіб запису завантажувального USB накопичувача з Yosemite в Windows - використання програми TransMac. Вона не безкоштовна, але 15 днів працює без необхідності покупки. Завантажити програму можна з офіційного сайту http://www.acutesystems.com/

Для створення завантажувальної флешки вам буде потрібно образ OS X Yosemite в форматі .dmg. Якщо він є в наявності, підключіть накопичувач до комп'ютера і запустіть програму TransMac від імені адміністратора.

У списку ліворуч правою кнопкою по потрібному USB накопичувача і виберіть пункт контекстного меню "Restore with Disk Image".

Вкажіть шлях до файлу образу OS X, погодьтеся з попередженнями про те, що дані з диска будуть видалені і дочекайтеся закінчення копіювання всіх файлів з образу - завантажувальна флешка готова.