Завантажувальна флешка з диска або папки за допомогою EasyBCD

Практично всі інструкції про створення завантажувальної флешки я починаю з того, що буде потрібно образ ISO, який необхідно записати на USB накопичувач.

А як бути, якщо у нас є інсталяційний диск Windows 7 або 8 або просто його вміст в папці і нам потрібно зробити з нього завантажувальний флешку? Можна, звичайно, створити ISO образ з диска, а вже після цього зробити запис. Але можна обійтися і без цього проміжного дії і навіть без форматування флешки, наприклад, за допомогою програми EasyBCD. До речі, цим же способом можна зробити завантажувальний зовнішній жорсткий диск з Windows, зберігши всі дані на ньому. Додатково: Завантажувальна флешка - кращі програми для створення

Процес створення завантажувальної флешки з використанням EasyBCD

Нам, як завжди, буде потрібно флешка (або зовнішній USB жорсткий диск) потрібного обсягу. Перш за все, перепишіть на нього весь вміст інсталяційного диска Windows 7 або Windows 8 (8.1). Повинна вийти приблизно така структура папок, яку ви бачите на зображенні. Форматувати флешку не обов'язково, можна залишити на ній вже наявні дані (проте краще все ж буде, якщо обрана файлова система - FAT32, з NTFS можливі помилки при завантаженні).

Після цього буде потрібно завантажити і встановити програму EasyBCD - вона безкоштовна для некомерційного використання, офіційний сайт https://neosmart.net/EasyBCD/

Відразу скажу, що програма призначена не стільки для створення завантажувальних флешок, скільки для управління завантаженням декількох операційних систем на комп'ютері, а описується в цьому керівництві - просто корисна додаткова можливість.

Запустіть EasyBCD, при запуску можна буде вибрати російську мову інтерфейсу. Після цього, щоб зробити флешку з файлами Windows завантажувального, виконайте три кроки:

  1. Натисніть кнопку "Установка BCD"
  2. У пункті "Розділ" виберіть розділ (диск або флешку), на якому знаходяться файли Windows
  3. Натисніть "Встановити BCD" і почекайте завершення операції.

Після цього, створений USB накопичувач можна використовувати як завантажувальний.

Про всяк випадок, перевіряю, чи все працює: для тесту я використовував флешку, отформатированную в FAT32 і оригінальний завантажувальний образ Windows 8.1, який попередньо розпакував і переписав файли на накопичувач. Все працює так, як і повинно.