Завантажувальна флешка DOS

Незважаючи на те, що DOS - це не та операційна система, яку ми сьогодні широко користуємося, вона все-таки може знадобитися. Наприклад, у багатьох посібниках з оновлення BIOS повідомляється, що всі операції слід виконувати в цій ОС. Отже, перед Вами інструкція про те, як зробити завантажувальну флешку DOS.

Див. Також: Завантажувальна флешка - кращі програми для створення.

Створення завантажувальної флешки DOS за допомогою Rufus

Перший варіант створення USB накопичувача з операційною системою DOS, є, на мій погляд і найпростішим. Для того, щоб приступити, Вам потрібно завантажити безкоштовну програму дозволяє створити різні типи завантажувальних флешок з офіційного сайту http://rufus.akeo.ie/. Програма не вимагає установки, а тому готова до використання одразу після завантаження. Запустіть Rufus.

  1. В поле Device виберіть флешку, яку потрібно зробити завантажувального. Всі файли з цієї флешки будуть видалені, будьте уважні.
  2. В поле File System вкажіть FAT32.
  3. Навпаки галочки "Create a bootable disk using" поставте MS-DOS або FreeDOS, в залежності від того, скільки разів DOS хочете запускати з флешки. Принципової різниці немає.
  4. Решта поля чіпати не потрібно, можна лише вказати мітку диска в полі "New volume label", якщо є бажання.
  5. Натисніть "Start".Процес створення завантажувальної флешки DOS навряд чи займе більше кількох секунд.

Ось і все, тепер Ви можете завантажитися з даного USB-носія, встановивши завантаження з нього в BIOS.

Як зробити завантажувальну флешку DOS в WinToFlash

Ще один простий спосіб для здійснення цієї мети - використання програми WinToFlash. Завантажити її безкоштовно можна з сайту http://wintoflash.com/home/ru/.

Процес створення завантажувальної флешки DOS в WinToFlash нітрохи не складніше, ніж в попередньому описаному випадку:

  1. запустіть програму
  2. Виберіть вкладку "Розширений режим"
  3. В поле "Завдання" виберіть "Створити накопичувач з MS-DOS" і натисніть кнопку "Створити"

Після цього Вам буде запропоновано вибрати USB-накопичувач, який потрібно зробити завантажувальним і, менш ніж за хвилину Ви отримаєте флешку для завантаження комп'ютера в ОС MS DOS.

Ще один спосіб

Ну і останній спосіб, чомусь найбільш поширений на російськомовних сайтах. Мабуть, одна інструкція розійшлася по всьому. Так чи інакше, мені цей спосіб для того, щоб створити завантажувальний флешку MS-DOS, чи не здається оптимальним.

В даному випадку потрібно завантажити цей архів: http://files.fobosworld.ru/index.php?f=usb_and_dos.zip , В якому міститься папка з самою операційною системою DOS і програма для підготовки флешки.

  1. Запустіть програму USB Storage Tool (файл HPUSBFW.exe), вкажіть, що форматування слід зробити в FAT32, а також поставте галочку, що ми маємо намір створити завантажувальний флешку саме MS-DOS.
  2. У відповідному полі вкажіть шлях до файлів ОС DOS (папка dos в архіві). Розпочніть процес.

Використання завантажувальної флешки DOS

Смію припустити, завантажувальний флешку з ОС DOS Ви зробили для того, щоб завантажитися з неї і запустити якусь програму, призначену для DOS. У цьому випадку, я рекомендую, перед перезавантаженням комп'ютера, скопіювати файли програми на цю ж флешку. Після перезавантаження, встановіть завантаження з USB носія в БІОС, про те як це зробити детально написано в керівництві: Завантаження з флешки в БІОС. Потім, коли комп'ютер завантажиться в DOS, для запуску програми Вам достатньо буде вказати шлях до неї, наприклад: D: /program/program.exe.

Слід зазначити, що завантаження в DOS зазвичай потрібно лише для запуску тих програм, яким необхідний низькорівневий доступ до системи і устаткування комп'ютера - перепрошивка BIOS, інших чіпів. Якщо ж Ви хочете запустити стару гру або програму, яка запускається в Windows, спробуйте використовувати DOSBOX - це більш оптимальне рішення.

Ось і все по цій темі.Сподіваюся, Ви вирішите свої завдання.