Завантажувальна флешка Acronis True Image і Disk Director

Насправді, немає нічого простішого, ніж створення завантажувальної флешки Acronis True Image, Disk Director (причому на одному накопичувачі може бути і те і інше, при наявності обох програм на комп'ютері), все, що для цього необхідно, передбачено в самих продуктах.

У цьому прикладі буде показано, як зробити завантажувальну флешку Acronis (втім, тим же способом можна створити ISO, після чого записати його на диск) на яку будуть записані компоненти True Image 2014 і Disk Director 11. Див. Також: програми для створення завантажувальної флешки

Використання майстра створення завантажувальних накопичувачів Acronis

У всіх останніх версіях продуктів Acronis є майстер створення завантажувальних накопичувачів, який дозволяє зробити завантажувальний USB або ж створити завантажувальний ISO. Якщо у вас кілька програм Acronis, рекомендую всі дії проводити в більш нової (за датою виходу): можливо, збіг, але при зворотному підході у мене виникли деякі проблеми при завантаженні з створеного накопичувача.

Для того, щоб запустити майстер створення завантажувальної флешки в Acronis Disk Director, в меню виберіть "Засоби" - "Майстер створення завантажувальних накопичувачів".

В True Image 2014 те ж саме можна знайти відразу в двох місцях: на вкладці "Створення резервних копій та відновлення" і "Інструменти і утиліти".

Подальші дії майже не відрізняються, незалежно від того, в якій програмі ви запустили цей інструмент, за винятком одного моменту:

  • При створенні завантажувальної флешки Acronis в Disk Director 11 у вас є можливість вибрати її тип - чи буде вона на базі Linux або Windows PE.
  • В True Image 2014 такий вибір не надається, і ви відразу перейдете до вибору компонентів майбутнього завантажувального USB накопичувача.

Якщо у вас встановлено кілька програм Acronis, то ви зможете вибрати, які компоненти кожної з них слід записати на флешку, таким чином є можливість помістити на один накопичувач кошти відновлення з резервної копії з True Image, інструменти для роботи з жорстким диском, а також відновлення розділів Disk Director і, при необхідності, утиліти для роботи з декількома ОС - Acronis OS Selector.

Наступний етап - вибрати накопичувач, на який проводитиметься запис (якщо це флешка, бажано її заздалегідь відформатувати в FAT32) або створити ISO, якщо ви плануєте надалі записати завантажувальний диск Acronis.

Після цього залишається підтвердити свої наміри (відобразитися зведення з діями в черзі) і дочекатися закінчення запису.

Меню завантаження з флешки або диска Acronis

По завершенні ви отримаєте готову завантажувальну флешку з вибраними продуктами Acronis, з якого можна запустити комп'ютер, виконати роботи з системою розділів жорсткого диска, відновити стан комп'ютера з резервної копії або підготувати його для встановлення другої операційної системи.