Завантажувальна флешка Windows 10

У цій інструкції покроково про те, як створити завантажувальний флешку Windows 10. Втім, способи не особливо змінилися в порівнянні з попередньою версією операційної система: так само, як і раніше, нічого складного в цьому завданні немає, за винятком, хіба що можливих нюансів, пов'язаних із завантаженням EFI і Legacy в деяких випадках.

У статті описаний як офіційний спосіб зробити завантажувальну флешку з оригінальною Windows 10 Pro або Home (в тому числі для однієї мови) за допомогою фірмової утиліти, так і інші способи і безкоштовні програми, які допоможуть вам в запису установочного USB накопичувача з ISO образу з Windows 10 для установки ОС або відновлення системи. В подальшому може стати в нагоді покроковий опис процесу установки: Установка Windows 10 з флешки.

Примітка: також може бути цікавим - Створення завантажувальної флешки Windows 10 на Mac, Завантажувальна флешка Windows 10 в Linux, Запуск Windows 10 з флешки без установки

Завантажувальна флешка Windows 10 офіційним способом

Відразу після виходу фінальної версії нової ОС, на сайті Microsoft з'явилася утиліта Windows 10 Installation Media Creation Tool, що дозволяє створити завантажувальний флешку для подальшої установки системи, автоматично завантажує на накопичувач останню версію системи (на даний момент Windows 10 версії 1 809 October 2018 Update) і створює USB-накопичувач для завантаження як в UEFI так і в Legacy режимі, що підходить для GPT і MBR дисків.

Тут важливо відзначити, що за допомогою даної програми ви отримуєте оригінальну Windows 10 Pro (Професійна), Home (Домашня) або Home для однієї мови (починаючи з версії 1709 в образ також входить і версія Windows 10 S). І в повній мірі така флешка підходить тільки в тому випадку, якщо у вас або є ключ Windows 10, або ви попередньо оновилися до нової версії системи, активували її, а тепер хочете зробити нове встановлення (в цьому випадку при установці пропустіть введення ключа, натиснувши "У мене немає ключа продукту", система активується автоматично при підключенні до Інтернету).

Завантажити Windows 10 Installation Media Creation Tool ви можете з офіційної сторінки https://www.microsoft.com/ru-ru/software-download/windows10, Натиснувши кнопку "Завантажити засіб зараз".

Подальші кроки по створенню завантажувальної флешки Windows 10 офіційним способом будуть виглядати наступним чином:

 1. Запустіть завантажену утиліту і погодьтеся з умовами ліцензійної угоди.
 2. Виберіть пункт "Створити інсталяційний носій (USB флеш-пам'яті, DVD-диск або ISO-файл".
 3. Вкажіть версію Windows 10, яку потрібно записати на флешку. Раніше тут був доступний вибір Професійної або Домашньої редакції, зараз (станом на жовтень 2018 роки) - єдиний спосіб Windows 10, що містить редакції Професійна, Домашня, Домашня для однієї мови, Windows 10 S і для освітніх установ.При відсутності ключа продукту, редакція системи вручну під час встановлення, інакше - відповідно до введеного ключем. Доступний вибір розрядності (32-біт або 64-біт) і мови.
 4. У разі, якщо ви зняли позначку "Використовувати рекомендовані параметри для цього комп'ютера" і вибрали іншу розрядність або мову, ви побачите попередження: "Переконайтеся, що випуск установчого носія відповідає випуску Windows на комп'ютері, на якому ви будете його використовувати". З огляду на, що на даним момент часу в образі містяться відразу всі випуски Windows 10, зазвичай на це попередження не слід звертати уваги.
 5. Вкажіть "USB флеш-пам'яті", якщо ви хочете, щоб Installation Media Creation Tool автоматично записала образ на флешку (або виберіть пункт ISO-файл для завантаження образу Windows 10 і подальшої самостійної записи на накопичувач).
 6. Виберіть накопичувач, який буде використовуватися зі списку. Важливо: всі дані з флешки або зовнішнього жорсткого диска (з усіх його розділів) будуть видалені. При цьому, якщо ви створюєте інсталяційний накопичувач на зовнішньому жорсткому диску, вам знадобляться відомості в розділі "Додаткова інформація" в кінці цієї інструкції.
 7. Почнеться завантаження файлів Windows 10 і подальша запис їх на флешку, які можуть зайняти тривалий час.

Після закінчення у вас буде готовий накопичувач з оригінальною Windows 10 останньої версії, який стане в нагоді не тільки для чистої установки системи, але і для її відновлення в разі збоїв. Додатково, можете подивитися відео про офіційне способі зробити завантажувальну флешку з Windows 10 нижче.

Також може виявитися корисною деякі додаткові способи створення інсталяційного накопичувача Windows 10 x64 і x86 для систем UEFI GPT і BIOS MBR.

Створення завантажувальної флешки Windows 10 без програм

Спосіб створення завантажувальної флешки Windows 10 взагалі без програм вимагає, щоб ваша материнська плата (на тому комп'ютері, де буде використовуватися завантажувальна флешка) була з ПО UEFI (більшість материнських плат останніх років), тобто підтримувала EFI-завантаження, а установка проводилася на диск GPT (або було не критичним видалення всіх розділів з нього).

Вам буде потрібно: образ ISO з системою і USB накопичувач відповідного обсягу, відформатований в FAT32 (обов'язковий пункт для даного способу).

Самі ж дії зі створення завантажувальної флешки Windows 10 складаються з наступних кроків:

 1. Змонтувати образ Windows 10 в системі (підключити допомогою звичайних методів тестування або за допомогою програм на зразок Daemon Tools).
 2. Скопіювати весь вміст образу на USB.

Готово. Тепер, за умови, що на комп'ютері виставлений режим завантаження UEFI, ви можете легко завантажитися і встановити Windows 10 з виготовленого накопичувача. Для того, щоб вибрати завантаження з флешки, найкраще скористатися Boot Menu материнської плати.

Використання Rufus для запису установочного USB

Якщо ваш комп'ютер або ноутбук не має UEFI (тобто у вас звичайний БІОС) або з якоїсь іншої причини попередній спосіб не підійшов, Rufus - відмінна програма (і російською мовою), щоб швидко зробити завантажувальний USB флешку для установки Windows 10.

У програмі досить вибрати USB-накопичувач в пункті "Пристрій", поставити галочку навпроти пункту "Створити завантажувальний диск" і вибрати "ISO-образ" в списку. Після чого, натиснувши на кнопку із зображенням приводу компакт-дисків, вказати шлях до образу Windows 10. Оновлення 2018: вийшла нова версія Rufus, інструкція тут - Завантажувальна флешка Windows 10 в Rufus 3.

Також слід звернути увагу на вибір пункту в "Схема розділу і тип системного інтерфейсу". У загальному випадку, при виборі слід виходити з такого:

 • Для комп'ютерів з звичайним БІОС або дя установки Windows 10 на комп'ютері з UEFI на диск MBR вибираємо "MBR для комп'ютерів з BIOS або UEFI-CSM".
 • Для комп'ютерів з UEFI - GPT для комп'ютерів з UEFI.

Після цього досить натиснути "Старт" і дочекатися завершення копіювання файлів на флешку.

Детально про використання Rufus, де скачати і відео інструкція - Використання Rufus 2.

Програма Windows 7 USB / DVD Download Tool

Офіційна безкоштовна утиліта Microsoft, спочатку створена для запису образу Windows 7 на диск або USB-пристрій не втратила актуальності і з виходом нових версій ОС - її все так же можна використовувати, якщо вам потрібен дистрибутив для установки.

Процес створення завантажувальної флешки Windows 10 в даній програмі складається з 4-х етапів:

 1. Виберіть образ ISO з Windows 10 на вашому комп'ютері і натисніть "Next" (Далі).
 2. Виберіть: USB device - для завантажувальної флешки або DVD - для створення диска.
 3. Виберіть USB накопичувач зі списку. Натисніть кнопку "Begin copying" (з'явиться попередження про те, що всі дані з флешки будуть видалені).
 4. Дочекайтеся закінчення процесу копіювання файлів.

На цьому створення Flash-диска завершено, можна починати ним користуватися.

Завантажити Windows 7 USB / DVD Download Tool на даний момент можна зі сторінки http://wudt.codeplex.com/ (Саме її Microsoft вказує як офіційну для завантаження програми).

Завантажувальна флешка Windows 10 за допомогою UltraISO

Програма UltraISO, служить для створення, зміни та записи ISO образів, дуже популярна у користувачів і, в тому числі, може бути використана для того, щоб зробити завантажувальну флешку.

Процес створення складається з наступних кроків:

 1. Відкрити образ ISO Windows 10 в UltraISO
 2. В меню "Самозавантаження" вибрати пункт "Записати образ жорсткого диска", після чого за допомогою майстра записати його на USB накопичувач.

Більш детально процес описаний у мене в керівництві Створення завантажувальної флешки в UltraISO (кроки показані на прикладі Windows 8.1, але для 10 відрізнятися не будуть).

WinSetupFromUSB

WinSetupFromUSB - мабуть, моя улюблена програма для цілей запису завантажувальних і Мультізавантажувальний USB. Її можна використовувати і для Windows 10.

Процес (в базовому варіанті, без обліку нюансів) буде складатися з вибору USB накопичувача, установки позначки "Autoformat it with FBinst" (в разі якщо образ не додається до вже наявних на флешці), вказівки шляху до ISO образу Windows 10 (в поле для Windows Vista, 7, 8, 10) і натискання кнопки "Go".

Для детальної інформації: Інструкція і відео по використанню WinSetupFromUSB.

додаткова інформація

Деякі додаткові відомості, які можуть бути корисні в контексті створення завантажувальної флешки Windows 10:

 • Останнім часом набув кілька коментарів про те, що при використанні зовнішнього USB диска (HDD) для створення завантажувального накопичувача,він набуває файлову систему FAT32 і його обсяг змінюється: в даній ситуації, після того, як файли установки на диску більше не потрібні, натисніть клавіші Win + R, введіть diskmgmt.msc і в управлінні дисками видаліть всі розділи з цього накопичувача, після чого отформатируйте його з потрібною вам файлової системою.
 • Установку з флешки можна провести не тільки завантажившись з неї в БІОС, а й запустивши файл setup.exe з накопичувача: єдина умова в даному випадку - розрядність встановлюваної системи повинна збігатися з установлюваної (а на комп'ютері повинна бути встановлена ​​система не старше Windows 7). Якщо ж вам потрібно поміняти 32-біт на 64-біт, то установку слід проводити як описано в матеріалі Установка Windows 10 з флешки.

По суті, для того, щоб зробити установчу флешку Windows 10 підходять всі способи, які працюють для Windows 8.1, в тому числі через командний рядок, численні програми для створення завантажувальної флешки. Так що, якщо вам не вистачило описаних вище варіантів, ви можете сміливо використовувати будь-який інший для попередньої версії ОС.