Завантажувальна флешка Windows 8.1

Незважаючи на те, що завантажувальний флешка Windows 8.1 записується майже тими ж способами, що і для попередньої версії ОС, на питання з чітким формулюванням "Як зробити завантажувальну флешку Windows 8.1" вже довелося пару раз відповісти. Є один нюанс, в зв'язку з яким деякі відомі програми для створення завантажувальних флешок поки не можуть записати образ Windows 8.1 на USB: наприклад, якщо спробувати це зробити за допомогою поточної версії програми WinToFlash, то ви побачите повідомлення про те, що файл install.wim не знайдений в образі - справа в тому, що структура дистрибутива дещо змінилася і тепер замість install.wim файли установки містяться в install.esd. Додатково: створення завантажувальної флешки Windows 8.1 в UltraISO (спосіб з UltraISO, з особистого досвіду, працює найкраще для UEFI)

Власне, в цій інструкції покроково опишу весь процес і різні способи його здійснення. Але нагадаю: все це для трьох останніх операційних систем від Microsoft робиться майже однаково. Спочатку коротко опишу офіційний спосіб, а потім і інші, якщо у вас вже є образ Windows 8.1 в форматі ISO.

Примітка: зверніть увагу на наступний момент - якщо ви купували Windows 8 і у вас є ліцензійний ключ від неї, він не підходить при чистій установці Windows 8.1. Про те як вирішити проблему можна прочитати тут.

Створення завантажувальної флешки Windows 8.1 офіційним способом

Найпростіший, але в деяких випадках не найшвидший спосіб, який вимагає наявності у вас оригінальної Windows 8, 8.1 або ключа для них - скачати нову ОС з офіційного сайту Microsoft (Див. Статтю Windows 8.1 - як завантажити, оновитися, що нового).

Після завантаження даними способом, програма установки запропонує створити інсталяційний накопичувач, при цьому можна буде вибрати флешку (USB флеш-пам'яті), DVD (при наявності пристрою для запису дисків, у мене його немає), або ISO файл. Далі програма все зробить сама.

За допомогою програми WinSetupFromUSB

WinSetupFromUSB - одна з найбільш функціональних програм для створення завантажувального або Мультізагрузочний флешки. Завантажити безкоштовно останню версію WinSetupFromUSB (на момент написання статті - 1.2 від 20 грудня 2013) ви завжди можете на офіційному сайті http://www.winsetupfromusb.com/downloads/.

Після запуску програми, відзначте пункт "Windows Vista, 7, 8, Server 2008, 2012 based ISO" і вкажіть шлях до образу Windows 8.1. У верхньому полі виберіть підключений USB накопичувач, який ви збираєтеся зробити завантажувальним, а також відзначте галочкою пункт Auto format it with FBinst. Бажано, в якості файлової системи вказати NTFS.

Після цього залишається натиснути кнопку GO і дочекатися завершення процедури.До речі, можливо вам буде цікаво дізнатися докладніше про програму - Інструкція з використання WinSetupFromUSB.

Створення завантажувальної флешки Windows 8.1 за допомогою командного рядка

Так само, як і в попередніх версіях Windows, ви можете зробити завантажувальну флешку Windows 8.1 взагалі без використання будь-яких програм. Підключіть USB накопичувач ємністю не менше 4 Гб до комп'ютера і запустіть командний рядок від імені адміністратора, після чого скористайтеся наступними командами (коментарі вводити не потрібно).

diskpart // запуск diskpart DISKPART> list disk // перегляд списку підключених дисків DISKPART> select disk # // вибір номера, відповідного флешці DISKPART> clean // очищення флешки DISKPART> create partition primary // створення основного розділу на диску DISKPART> active / / робимо розділ активним DISKPART> format fs = ntfs quick // швидке форматування в NTFS DISKPART> assign // присвоєння імені диска DISKPART> exit // вихід з diskpart

Після цього або розпакуйте образ ISO з Windows 8.1 в папку на комп'ютері, або прямо на підготовлену флешку. Якщо у вас DVD з Windows 8.1, то скопіюйте всі файли з нього на накопичувач.

На закінчення

Ще одна програма, за допомогою якої точно і без проблем вийде записати інсталяційний накопичувач Windows 8.1 - UltraISO. Детальний керівництво ви можете прочитати в статті Створення завантажувальної флешки з допомогою UltraISO.

В общем-то, зазначених способів для більшості користувачів буде досить, в інших же програмах, які поки не хочуть сприймати образ нової версії Windows в зв'язку з дещо іншим принципом роботи, я думаю, незабаром це виправлять.