Завантажувальний диск Windows 8.1

У цій інструкції - покроковий опис того, як створити завантажувальний диск Windows 8.1 для установки системи (або її відновлення). Незважаючи на те, що зараз в якості дистрибутива частіше використовуються завантажувальні флешки, диск теж може бути корисний і навіть необхідний в деяких ситуаціях.

Спочатку буде розглянуто створення повністю оригінального завантажувального DVD диска з Windows 8.1, включаючи версії для однієї мови і професійна, а потім - про те, як зробити інсталяційний диск з будь-якого ISO образу з Windows 8.1. Див. Також: Як зробити завантажувальний диск Windows 10.

Створення завантажувального DVD з оригінальною системою Windows 8.1

Порівняно недавно Microsoft представила утиліту Media Creation Tool, спеціально призначену для створення інсталяційних завантажувальних накопичувачів з Windows 8.1 - за допомогою цієї програми ви можете завантажити оригінальну систему в відео ISO і, або відразу записати її на USB, або скористатися чином для запису завантажувального диска.

Програма Media Creation Tool доступна для завантаження з офіційного сайту http://windows.microsoft.com/ru-ru/windows-8/create-reset-refresh-media. Після натискання кнопки "Створити носій", буде завантажена сама утиліта, після чого ви зможете вибрати, яка саме версія Windows 8.1 вам потрібна.

На наступному етапі потрібно вибрати,чи хочемо ми записати інсталяційний файл на USB-флеш-пам'яті (на флешку), або зберегти як ISO файл. Для запису на диск потрібно ISO, вибираємо цей пункт.

І, нарешті, вказуємо місце для збереження офіційного образу ISO з Windows 8.1 у себе на комп'ютері, після чого залишається тільки дочекатися закінчення його завантаження з Інтернету.

Всі наступні кроки будуть однакові, незалежно від того, використовуєте ви оригінальний образ або у вас вже є свій власний дистрибутив у вигляді файлу ISO.

Запис ISO Windows 8.1 на DVD

Суть створення завантажувального диска для установки Windows 8.1 зводиться до запису образу на відповідний диск (в нашому випадку DVD). Потрібно розуміти, що мається на увазі не просте копіювання образу на носій (а то трапляється, що роблять і так), а його "розгортання" на диску.

Записати образ на диск можна або штатними засобами Windows 7, 8 і 10, або за допомогою сторонніх програм. Переваги та недоліки способів:

  • При використанні коштів ОС для запису, вам не потрібно встановлювати ніяких додаткових програм. І, якщо вам потрібно використовувати диск для установки Windows1 на цьому ж комп'ютері, можете сміливо використовувати даний спосіб. Недолік - відсутність налаштувань запису,що може призвести до неможливості прочитати диск на іншому приводі і швидкої втрати даних з нього згодом (особливо, якщо використовується неякісна болванка).
  • При використанні програм для запису дисків, ви можете налаштувати параметри запису (рекомендується використовувати мінімальну швидкість і якісний чистий диск одноразового запису DVD-R або DVD + R). Це збільшує ймовірність безпроблемної установки системи на різних комп'ютерах з створеного дистрибутива.

Для того, щоб створити диск Windows 8.1 засобами системи, просто клікніть правою кнопкою миші по образу і виберіть в контекстному меню "Записати образ диска" або "Відкрити за допомогою" - "Засіб запису образів дисків Windows" в залежності від встановленої версії ОС.

Всі інші дії виконає майстер записи. Після закінчення ви отримаєте готовий завантажувальний диск, з якого можна встановити систему або зробити дії по відновленню.

З безкоштовних програм з гнучким налаштуванням записи я можу рекомендувати Ashampoo Burning Studio Free. Програма російською мовою і дуже проста у використанні. Див. Також Програми для запису дисків.

Для запису Windows 8.1 на диск в Burning Studio, виберіть у програмі "Образ диска" - "Записати образ". Після цього вкажіть шлях до завантаженого установчого образу.

Після цього залишиться лише встановити параметри запису (досить поставити мінімальну доступну для вибору швидкість) і дочекатися закінчення процесу запису.

Готово. Для використання створеного дистрибутива досить буде поставити завантаження з нього в БІОС (UEFI), або вибрати диск в Boot Menu при завантаженні комп'ютера (що навіть простіше).