Закріплення шпальти чи рядки в Excel

зміст

  • 1 Вступ
  • 2 Закріплення рядки в табличному редакторі
  • 3 фіксація стовпчика
  • 4 Одночасна фіксація рядків і стовпців
  • 5 Скасування виділення області
  • 6 висновок

Вступ

Excel - фірмовий додаток від компанії Microsoft, ця програма дуже зручна і функціональна, з її допомогою можна швидко вносити будь-які дані в окремі таблиці. Крім того, користувач може редагувати інформацію, в разі, якщо вона не відповідає новим умовам, і швидко переглядати навіть великі блоки окремої таблиці.

Справа в тому, що у деяких користувачів таблиці настільки великі, що найменування рядків може знаходитися на пристойній відстані від осередку, з якої зараз проводяться різного роду маніпуляції. Постійне прокручування сторінки в різних напрямках може з легкістю збити користувача, поки він зможе побачити назву. Розробники багатофункціональної програми передбачили цю проблему, завдяки чому користувач має можливість закріпити певну позицію, будь то рядок або стовпець.

Закріплення рядки в табличному редакторі


У більшості таблиць, які створюються в Ексель, передбачена всього одна-єдина шапка, в той момент, коли кількість рядків може досягати десятків або навіть сотень.Некомфортно проводити маніпуляції з блоками даних, які розташовані на декількох сторінках, за умови, що назва видалено і не поміщається на екрані монітора (немає можливості відразу переглянути всі дані). Щоб не доводилося постійно витрачати час на непотрібну роботу по прокручування рядків до самого початку і через кілька секунд повертатися до певної осередку, можна вдатися до однієї хитрості - закріпити шапку таким чином, щоб під час прокрутки вона розташовувалася у верхній частині сторінки, іншими словами, користувач повинен зафіксувати верхню шапку.

В раніше створеному документі з інформацією слід виділити одну з комірок, в головному меню в категорії "Вид" знайти підрозділ "Закріпити область". З спадаючого списку вибрати пункт "Зафіксувати верхній рядок".

Після натискання на цей пункт Excel виділить то, що потрібно користувачеві (утворюється яскраво виражена межа). Користувач таким чином зможе бачити шапку в будь-який момент, навіть при вертикальній прокрутці таблиці.

У разі, коли необхідно постійно мати перед очима не тільки шапку, а й кілька рядків, які не повинні ні в якому разі рухатися по сторінці, слід зробити активної клітинку, розташовану безпосередньо під тим рядком, яка згодом не буде переміщатися.Процедура явно вкаже редактору Excel на ту позицію, яка буде фіксуватися. Підрозділ "Закріпити області" дозволить при горизонтальній або вертикальній прокрутці бачити як шапку, так і виділений рядок. Ідентичним чином відбувається фіксація декількох осередків.

Слід врахувати, що у версії Microsoft Excel 2003 і 2000 років розділ "Закріпити область" розташовується в категорії "Вікно", яка знаходиться в меню програми. При користуванні більш ранніми версіями завжди необхідно робити активної ту частинку таблиці, яка знаходиться безпосередньо під закріпленої рядком.

фіксація стовпчика

Якщо дані таблиці мають горизонтальну спрямованість, яка робить підвладними рядки, зручність в роботі забезпечить фіксація першого стовпчика, який буде доступний при горизонтальній прокрутці. Перед користувачем постійно буде стовпець з назвами.

Після активації будь-якій позиції необхідно знайти підкатегорію "Закріпити перший стовпець". Відразу ж після натискання на цю команду під час горизонтальної прокрутки виділений стовпець з переліком знайде повну нерухомість.

Фіксація в таблиці декількох пунктів здійснюється подібним чином, єдина умова, від якого залежить успіх маніпуляції, полягає у виділенні позиції,розташованої внизу документа з правого боку від того стовпця, який згодом повинен закріпитися. Виконавши цю процедуру після натискання на команду "Закріпити області".

Одночасна фіксація рядків і стовпців

Наприклад, у користувача є складна таблиця, яка передбачає при роботі з нею необхідність бачити кілька стовпців і рядків.

За допомогою інструментів Excel потрібно активізувати клітинку, яка знаходиться на перетині тих даних, які потрібні користувачеві. Однак вона не повинна розташовуватися безпосередньо в області фіксації, краще вибрати позицію, що знаходиться під важливими рядками, з правого боку від закріплених стовпців. Після знаходження певної позиції слід скористатися звичної вкладкою "Закріпити області", зупинивши вибір на першій опції.

Скасування виділення області

Після закінчення роботи періодично необхідно позбавлятися від тих областей, які були зафіксовані, зробити це допоможе розділ "Зняти закріплення областей", який активізується тільки після попереднього виділення осередків. Інструмент програми Excel дозволить зняти фіксацію разом зі всіх областей.

висновок

Незважаючи на відмінність найменувань вкладок, інструменти всіх версій редактора діють по одному і тому ж принципу. Якщо деякі команди користувачеві доводиться застосовувати особливо часто, їх можна розташувати на панелі швидкого доступу, таку процедуру дозволить зробити натискання правої кнопки миші по інструменту і подальший вибір необхідних дій.