Завантажувальна флешка Windows XP

Незважаючи на те, що цю операційну систему вже десять років, питання про те, як створити завантажувальний флешку Windows XP є більш актуальним (судячи з інформації пошукових систем), ніж той же питання для новіших версій Windows. Припускаю, це викликано тим, що більшість програм, призначених для створення завантажувальних USB носіїв, не створюють такі для Windows XP. Також, думаю, багато власників слабких нетбуків бажають встановити Windows XP на свої портативні комп'ютери, а єдиний спосіб зробити це - встановити його з флешки.

Див. також:

 • Завантажувальна флешка Windows 10
 • Три способи створення завантажувальної флешки Windows 8
 • Завантажувальна флешка Windows 7
 • Кращі безкоштовні програми для створення завантажувальної флешки
 • Установка Windows XP з флешки і диска (описаний сам процес)

WinToFlash - мабуть, найпростіший спосіб створення завантажувальної флешки Windows XP

Примітка: в коментарях повідомляють, що WinToFlash може встановлювати додаткове непотрібне ПО. Будьте уважні.

Після першого запуску програми для створення завантажувальної флешки Windows XP WinToFlash Вам буде запропоновано прийняти угоду користувача, покажуть рекламу і після цього Ви побачите головне вікно програми:

Створити завантажувальний флешку Window XP можна або за допомогою майстра (в програмі все російською мовою),який проведе Вас через весь процес, або в такий спосіб:

 1. Відкрити вкладку "Розширений режим"
 2. Вибрати пункт "Перенос програми установки Windows XP / 2003 на накопичувач (він і так обраний за замовчуванням). Натиснути" Створити ".
 3. Вказати шлях до файлів Windows - це може бути змонтований в системі образ диска з Windows XP, компакт-диск з операційною системою або ж просто папка з файлами установки Windows XP (яку можна отримавши, наприклад, відкривши образ ISO в будь-якому архіваторі і розпакувати в потрібне місце).
 4. Вказати, яку флешку будемо перетворювати в завантажувальний (Увага! Всі файли на флешці будуть видалені і, швидше за все, не підлягатимуть відновленню. Збережіть всі важливі дані).
 5. Чекати.

Таким чином, зробити флешку з дистрибутивом операційної системи Windows XP в програмі WinToFlash однаково легко як за допомогою майстра, так і в розширеному режимі. Єдина відмінність, в розширеному режимі Ви можете налаштувати інші параметри, вибрати тип завантажувача, встановити виправлення помилки stop 0x6b session3_initialization_failed і багато інших. Для більшості користувачів ніяких параметрів змінювати не потрібно, достатньо описаних вище дій.

Завантажити WinToFlash можна скачати на офіційному сайті розробника http://wintoflash.com/home/ru/, Але варто бути уважним - не використовуйте веб-установник зі сторінки завантаження, а скористайтеся завантаженням по http або ftp з офіційного сайту з тієї ж сторінки.

WinSetupFromUSB - більш функціональний спосіб

Незважаючи на те, що вищеописаний спосіб виготовити установчу флешку з Windows XP є дуже простим і зручним, особисто я використовую для цих і для багатьох інших цілей (наприклад, для створення Мультізагрузочний флешки) безкоштовну програму WinSetupFromUSB.

Розглянемо процес створення завантажувальної флешки XP за допомогою WinSetupFromUSB.

 1. Запустіть програму, флешка вже вставлена ​​в USB порт комп'ютера
 2. У списку пристроїв виберіть шлях до Вашої флешки (якщо підключено кілька USB накопичувачів), натисніть кнопку Bootice.
 3. У вікні Bootice натисніть "Perform format", виберіть пункт USB-HDD mode (Single Partition) і підтвердіть виконання форматування (всі дані з флешки будуть видалені).
 4. Після завершення процесу форматування натисніть кнопку "Process MBR" і виберіть пункт "GRuB for DOS", потім натисніть кнопку "Install / Config". По завершенні, закрийте програму Bootice.
 5. У WinSetupFromUSB, в поле Windows 2000 / XP / 2003 вкажіть шлях до файлів установки Windows XP (це може бути змонтований образ ISO, диск з Win XP або папка з файлами установки). Натисніть кнопку "Go" і дочекайтеся закінчення створення завантажувальної флешки.

Насправді, програма WinSetupFromUSB пропонує досвідченому користувачеві значно більше функцій для створення завантажувальних носіїв. Тут ми розглянули її лише в контексті теми інструкції.

Завантажувальна флешка Windows XP в Linux

Якщо на Вашому комп'ютері встановлено Linux в будь-який його версії, то описані вище способи для створення завантажувальної флешки з Windows XP не підійдуть. Однак, рішення є: скористайтеся безкоштовною програмою MultiSystem, призначеної для створення завантажувальних і Мультізавантажувальний флешок в ОС Linux. Завантажити програму можна за посиланням http://liveusb.info/dotclear/

Після установки програми, виконайте наступні дії:

 1. У програмі MultiSystem виберіть флешку і натисніть "Validate", натисніть "Ок" для установки завантажувача GRUB, після чого Ви опинитеся в головному вікні програми.
 2. Натисніть "Non Free" - "Installing Non-Free part", потім - "Download PLoP Bootmanager"
 3. Після цього клікніть "Download firdisk.ima", "Close". В результаті Ви знову перейдете в головне вікно програми.
 4. І останнє: просто перенесіть ISO образ з Windows XP на поле Drag / Drop ISO / img - ось і все, флешка для установки Windows XP готова.

Сподіваюся, цих способів виявиться досить для Ваших цілей. Також можете прочитати: як встановити завантаження з флешки в BIOS.