Windows Modules Installer Worker вантажить процесор

Багато користувачів Windows 10 стикаються з тим, що процес TiWorker.exe або Windows Modules Installer Worker вантажить процесор, диск або оперативну пам'ять. Причому навантаження на процесор буває такий, що будь-які інші дії в системі стають утруднені.

У цій інструкції докладно про те, що таке TiWorker.exe, чому він може навантажувати комп'ютер або ноутбук і що можна зробити в цій ситуації, щоб виправити проблему, а також про те, як відключити цей процес.

Що за процес Windows Modules Installer Worker (TiWorker.exe)

Перш за все про те, що таке TiWorker.exe - це процес, що запускається службою TrustedInstaller (установник модулів Windows) при пошуку та встановлення оновлень Windows 10, при автоматичному обслуговуванні системи, а також при включенні і відключенні компонентів Windows (в Панель управління - Програми та компоненти - Включення і відключення компонентів).

Видалити цей файл можна: він необхідний для правильної роботи системи. Навіть якщо ви якимось чином видаліть цей файл, з великою ймовірністю це призведе до необхідності відновлення операційної системи.

Існує можливість відключити запускає його службу, про що теж поговоримо, але зазвичай, для того, щоб виправити описувану в поточному керівництві проблему і знизити навантаження на процесор комп'ютера або ноутбука, цього не потрібно.

Штатна робота TiWorker.exe може викликати високе навантаження на процесор

У більшості випадків те, що TiWorker.exe вантажить процесор - це штатна робота Windows Modules Installer. Як правило, це відбувається при автоматичному або ручному пошуку оновлень Windows 10 або їх установці. Іноді - при проведенні обслуговування комп'ютера або ноутбука.

При цьому зазвичай досить просто почекати, коли установник модулів завершить свою роботу, що на повільних ноутбуках з повільними жорсткими дисками, а також в тих випадках, коли поновлення давно не перевірялися і не скачували, витрачається багато часу (аж до годин).

Якщо чекати немає бажання, а також немає впевненості, що справа в вищеописаному, почати слід з наступних кроків:

 1. Зайдіть в Параметри (клавіші Win + I) - Оновлення та відновлення - Windows Update.
 2. Перевірте наявність оновлень і дочекайтеся їх завантаження та установки.
 3. Перезавантажте комп'ютер для закінчення установки оновлень.

І ще один варіант, ймовірно, нормальної роботи TiWorker.exe, з яким кілька разів довелося зіткнутися: після чергового включення або перезавантаження комп'ютера ви бачите чорний екран (але не так як в статті Чорний екран Windows 10), по Ctrl + Alt + Del можна відкрити диспетчер задач і там видно процес Windows Modules Installer Worker, який сильно вантажить комп'ютер.В цьому випадку може здатися, що з комп'ютером щось не так: але по факту, через 10-20 хвилин все приходить в норму, завантажується робочий стіл (і більше не повторюється). Судячи з усього, таке відбувається, коли завантаження і установка оновлень була перервана перезавантаженням комп'ютера.

Проблеми в роботі служби Windows Update 10

Наступна за поширеністю причина дивної поведінки процесу TiWorker.exe в диспетчері завдань Windows 10 - неправильна робота Центру оновлень.

Тут слід спробувати такі способи виправлення проблеми.

Автоматичне виправлення помилок

Можливо, допомогти вирішити проблему зможуть вбудовані засоби пошуку та усунення неполадок, для використання яких виконайте наступні кроки:

 1. Зайдіть в Панель управління - Пошук та усунення несправностей і зліва виберіть "Перегляд всіх категорій".
 2. По черзі запустіть наступні виправлення: "Обслуговування системи", "Фонова інтелектуальна служба передачі", "Центр оновлення Windows".

Після завершення виконання, спробуйте виконати пошук і установку оновлень в параметрах Windows 10, а після установки і перезавантаження комп'ютера подивитися, чи була виправлена ​​проблема з Windows Modules Installer Worker.

Ручне виправлення проблем Центру оновлень

Якщо попередні кроки не вирішили проблему з TiWorker, спробуйте наступні:

 1. Спосіб з ручним очищенням кеша оновлень (папки SoftwareDistribution) зі статті Чи не викачуються оновлення Windows 10.
 2. Якщо проблема з'явилася після установки якого-небудь антивіруса або фаєрвол, а також, можливо, програми для відключення "шпигунських" функцій Windows 10, це також могло вплинути на можливість завантаження та встановлення оновлень. Спробуйте тимчасово їх відключити.
 3. Виконайте перевірку і відновлення цілісності системних файлів, запустивши командний рядок від імені Адміністратора через меню правого кліка миші по кнопці "Пуск" і ввівши команду dism / online / cleanup-image / restorehealth (Докладніше: Перевірка цілісності системних файлів Windows 10).
 4. Виконайте чисту завантаження Windows 10 (з відключеними сторонніми службами та програмами) і перевірте, чи працюватиме пошук і установка оновлень в параметрах ОС.

Якщо з вашою системою все в цілому в порядку, то один із способів до цього моменту вже мав би допомогти. Однак, якщо цього не відбулося, можна спробувати альтернативні варіанти.

Як відключити TiWorker.exe

Останнє, що я можу запропонувати в плані вирішення проблеми - це відключити TiWorker.exe в Windows 10. Для цього виконайте наступні кроки:

 1. У диспетчері завдань зніміть завдання з Windows Modules Installer Worker
 2. Натисніть клавіші Win + R на клавіатурі і введіть services.msc
 3. У списку служб знайдіть "Монтажник модулів Windows" і двічі клацніть по ній.
 4. Зупиніть службу, а в тип запуску встановіть "Відключено".

Після цього процес запускатися не буде. Ще один варіант цього ж способу - відключення служби "Центр оновлення Windows", але в даному випадку зникне можливість встановлювати оновлення вручну (як це описується в згадуваній статті про не викачувати оновлення Windows 10).

додаткова інформація

І ще кілька пунктів, що стосуються високого навантаження, створюваної TiWorker.exe:

 • Іноді це може бути викликано несумісними пристроями або їх фірмовим ПО в автозавантаженні, зокрема зустрічалося для HP Support Assistant і служб старих принтерів інших марок, після видалення - навантаження пропадала.
 • Якщо процес викликає заважає працювати навантаження в Windows 10, але це не є результатом проблем (тобто проходить саме через деякий час), ви можете встановити низький пріоритет для процесу в диспетчері завдань: при цьому, йому доведеться довше виконувати свою роботу, але TiWorker.exe буде в меншій мірі впливати на те, що ви робите за комп'ютером.

Сподіваюся, якісь із запропонованих варіантів допоможуть виправити ситуацію. Якщо ж немає, спробуйте описати в коментарях, після чого з'явилася проблема і що вже робилося: можливо, у мене вийде допомогти.