Windows 9 - чого очікувати в новій операційній системі?

Вже не за горами вихід ознайомчої версії Windows 9, який очікується цієї осені або на початку зими (за іншими даними - у вересні або жовтні поточного року). Офіційний реліз нової ОС відбудеться, за чутками, в період з квітня по жовтень 2015 роки (є різна інформація з цього приводу). оновлення: Буде відразу Windows 10 - читати огляд.

Чекаю вихід Windows 9, а поки пропоную познайомитися з тим, що ж нового чекає нас в новій версії операційної системи. Представлена ​​інформація заснована як на офіційних заявах Microsoft, так і на різного роду витоках і чутках, так що чогось з перерахованого ми можемо і не побачити в фінальному релізі.

Для користувачів настільних комп'ютерів

Перш за все, Microsoft заявляє, що Windows 9 стане ще більш дружньою для користувачів звичайних комп'ютерів, управління якими здійснюється з допомогою миші і клавіатури.

У Windows 8 було зроблено багато кроків для того, щоб інтерфейс системи став зручним для власників планшетів і взагалі сенсорних екранів.

Однак, в якійсь мірі це було зроблено на шкоду користувачам звичайних ПК: не дуже потрібний початковий екран при завантаженні, дублювання елементів панелі управління в "Параметри комп'ютера",заважають часом гарячі кути, відсутність звичних контекстних меню в новому інтерфейсі - це не всі недоліки, але загальний зміст багатьох з них зводиться до того, що користувачеві доводиться здійснювати більше дій для тих завдань, які раніше виконувалися в один-два кліка і без переміщення покажчика миші через всю площу екрана.

У Windows 8.1 Оновлення 1 багато ці недоліки були усунені: з'явилася можливість відразу завантажуватися на робочий стіл, відключати гарячі кути, з'явилися контекстні меню в новому інтерфейсі, кнопки управління вікном в додатках з новим інтерфейсом (закрити, згорнути і інші), за замовчуванням стали запускатися програми для робочого столу (при відсутності сенсорного екрану).

І ось, в Windows 9 нам (користувачам ПК) обіцяють зробити роботу з операційною системою ще більш зручною, подивимося. А поки деякі з найбільш очікуваних змін.

Меню Пуск Windows 9

Так, в Windows 9 з'явиться старе знайоме меню Пуск, нехай і дещо перероблене, але все одно звичне. Скріншоти кажуть, що воно буде виглядати приблизно так, як ви можете побачити на зображенні нижче.

Як бачите, в новому меню пуск у нас є доступ до:

 • пошуку
 • Бібліотекам (Завантаження, Картинки, правда саме в цьому скріншоті вони не спостерігаються)
 • Елементам панелі управління
 • Пункту "Мій комп'ютер"
 • Часто використовуваних програм
 • Вимикання і перезавантаження комп'ютера
 • Права область виділена для розміщення плиток додатків для нового інтерфейсу - думаю, можна буде вибирати, що саме туди розмістити.

Мені здається, що дуже непогано, а як воно виявиться на практиці - подивимося. З іншого боку, звичайно, не зовсім зрозуміло, чи варто було на два роки прибирати "Пуск", щоб потім знову повернути його - чи не можна, маючи такі ресурси як у Microsoft, як-то заздалегідь все прорахувати?

Віртуальні робочі столи

Судячи з наявної інформації, в Windows 9 вперше будуть представлені віртуальні робочі столи. Не знаю, як це буде реалізовано, але заздалегідь радію.

Віртуальні робочі столи - одна з тих речей, які можуть бути дуже корисні для тих, хто саме працює за комп'ютером: з документами чи, зображеннями або чимось ще. При цьому, вони давно є в MacOS X і різних графічних середовищах Linux. (На зображенні нижче приклад з Mac OS)

В ОС Windows працювати з декількома робочими столами в даний час можна за допомогою програм сторонніх розробників, про які я кілька разів писав.Однак з урахуванням того, що реалізована робота таких програм завжди "хитрими" способами, вони виходять або занадто ресурсоємними (запускається кілька примірників процесу explorer.exe), або працюють не зовсім повноцінно. Якщо тема цікава, то можете почитати тут: Програми для віртуального робочого столу Windows

Буду чекати, що саме з цього пункту нам покажуть: мабуть, це одне з найбільш цікавих особисто для мене нововведень.

Що ще нового?

Крім уже перерахованих, нас очікують ще ряд змін в Windows 9, про які вже відомо:

 • Запуск додатків Metro в вікнах на робочому столі (зараз можна зробити за допомогою сторонніх програм).
 • Пишуть, що повністю зникне права панель (Charms Bar).
 • Windows 9 вийде тільки в версії 64-біт.
 • Поліпшене керування електроживленням - окремі ядра процесора зможуть перебувати в режимі очікування при низькому завантаженні, як результат - більш тиха і холодна система з великим часом автономної роботи.
 • Нові жести для користувачів Windows 9 на планшетах.
 • Велика інтеграція з хмарними сервісами.
 • Новий спосіб активації через магазин Windows, а також можливість збереження ключа на USB флешці в форматі ESD-RETAIL.

Здається, нічого не забув.Якщо що - додавайте в коментарі відому вам інформацію. Як пишуть деякі електронні видання, вже цієї осені Microsoft почне свою маркетингову кампанію, пов'язану з Windows 9. Ну а з виходом ознайомчої версії, я буду одним з перших, хто її встановить і покаже своїм читачам.