Windows не вдається завершити форматування - що робити?

Одна з найчастіших проблем при форматуванні карт пам'яті SD і MicroSD, а також USB флешки - повідомлення про помилку "Windows не вдається завершити форматування", при цьому, як правило помилка з'являється незалежно від того, в якій файловій системі виконується форматування - FAT32, NTFS , exFAT або інший.

У більшості випадків проблема виникає після того, як карта пам'яті або флешка була витягнута з якогось пристрою (фотоапарат, телефон, планшет і подібного), при використанні програм для роботи з розділами дисків, у випадках раптового відключення накопичувача від комп'ютера під час виконання операцій з ним, при збоях в харчуванні або ж при використанні накопичувача будь-якими програмами.

У цій інструкції - докладно про різні способи виправити помилку "не вдається завершити форматування" в Windows 10, 8 і Windows 7 і повернути можливість очищення і використання флешки або карти пам'яті.

Повне форматування флешки або карти пам'яті в управлінні дисками Windows

Перш за все при виникненні помилок з форматуванням рекомендую спробувати два найпростіших і безпечних, але не завжди працюють способу з використанням вбудованої утиліти Windows "Управління дисками".

 1. Запустіть "Керування дисками", для цього натисніть Win + R на клавіатурі і введіть diskmgmt.msc
 2. У списку накопичувачів виберіть вашу флешку або карту пам'яті, натисніть по ній правою кнопкою миші і виберіть "Форматувати".
 3. Рекомендую вибрати формат FAT32 і обов'язково зніміть позначку "Швидке форматування" (хоча процес форматування в даному випадку може зайняти тривалий час).

Можливо, в цей раз USB накопичувач або карта SD будуть відформатовані без помилок (але не виключено, що знову з'явиться повідомлення про те, що системі не вдається завершити форматування). Див. Також: Чим відрізняється швидке і повне форматування.

Примітка: використовуючи Управління дисками зверніть увагу на те, як ваша флешка або карта пам'яті відображається в нижній частині вікна

 • Якщо ви бачите на накопичувачі кілька розділів, а накопичувач є знімним - це може бути причиною проблеми з форматуванням і в даному випадку повинен допомогти спосіб з очищенням накопичувача в DISKPART (описаний далі в інструкції).
 • Якщо ви бачите на флешці або карті пам'яті єдину "чорну" область, яка не розподілений, натисніть по ній правою кнопкою миші і виберіть пункт "Створити простий том", далі дотримуйтесь вказівок майстра створення простих томів (в процесі ваш накопичувач буде відформатований).
 • Якщо ви побачите, що на накопичувачі файлову систему RAW, можна використовувати спосіб з DISKPART, а якщо потрібно не втратити дані, спробувати варіант зі статті: Як відновити диск в файлової системі RAW.

Форматування накопичувача в безпечному режимі

Іноді проблема з неможливістю завершити форматування буває викликана тим, що в працюючій системі накопичувач "зайнятий" антивірусом, службами Windows або будь-якими програмами. У цій ситуації допомагає форматування в безпечному режимі.

 1. Завантажте комп'ютер у безпечному режимі (Як запустити безпечний режим Windows 10, Безпечний режим Windows 7)
 2. Відформатуйте флешку або карту пам'яті за допомогою стандартних засобів системи або в управлінні дисками, як це було описано вище.

Також ви можете завантажити "безпечний режим з підтримкою командного рядка" а потім використовувати її для форматування накопичувача:

format E: / FS: FAT32 / Q (Де E: - буква накопичувача який потрібно відформатувати).

Очищення і форматування USB накопичувача або карти пам'яті в DISKPART

Спосіб з використанням DISKPART для очищення диска може допомогти в тих випадках, коли на флешці або карті пам'яті була зіпсована структура розділів або ж якийсь пристрій,до якого був підключений накопичувач створило розділи на ньому (в Windows можуть бути проблеми, якщо на знімному накопичувачі є кілька розділів).

 1. Запустіть командний рядок від імені адміністратора (як це зробити), потім по порядку використовуйте наступні команди.
 2. diskpart
 3. list disk (В результаті виконання цієї команди запам'ятайте номер накопичувача, який потрібно відформатувати, далі - N)
 4. select disk N
 5. clean
 6. create partition primary
 7. format fs = fat32 quick (Або fs = ntfs)
 8. Якщо після виконання команди під пунктом 7 по завершенні форматування накопичувач чи не з'явиться в провіднику Windows, використовуйте пункт 9, інакше пропустіть його.
 9. assign letter = Z (Де Z - бажана буква флешки або карти пам'яті).
 10. exit

Після цього можна закрити вікно командного рядка. Детальніше на тему: Як видалити розділи з флешки.

Якщо флешка або карта пам'яті все так же не форматуються

Якщо жоден із запропонованих способів не допоміг, це може говорити про те, що накопичувач вийшов з ладу (але не обов'язково). В цьому випадку можна спробувати наступні інструменти, є ймовірність, що вони зможуть допомогти (але в теорії можуть і погіршити ситуацію):

 • Спеціальні програми для "ремонту" флешок
 • Також можуть допомогти статті: Карта пам'яті або флешка захищена від запису, Як відформатувати флешку, захищену від запису
 • HDDGURU Low Level Format Tool (низькорівневе форматування флешки)

На цьому завершую і сподіваюся, що проблема пов'язана з тим, що Windows не вдається завершити форматування була вирішена.