Windows 8 захищена від 85% нових вірусів

Багато (в тому числі і я) вже встановили собі Windows 8, деякі інші не рекомендують цього робити з різних причин, серед яких найпоширенішою є "він сирий, це та ж Windows 7 з примочками. Абсолютно не згоден з такою постановкою, ну да ладно, мова не про це.

Відомий (не у нас) виробник антивірусів, компанія BitDefender провела наступний тест: зібрала 385 різних вірусів, які були особливо активні в останні 6 місяців, успішно заражаючи машини під управлінням Windows 7, і протестувала, як буде вести себе захисник Windows Defender, що входить в стандартну поставку Windows 8.

Результати проведеного тесту дуже непогані: тільки 15.84% шкідливих програм спрацювало на Windows 8. Від себе додам, що даній статистиці я схильний довіряти: власний нетривалий досвід використання Windows 8 професійна змусив звернути увагу на хорошу роботу захисника Windows.

Висновки з новини

Таким чином, навіть без встановленого антивіруса, нова операційна система Windows 8 може непогано протистояти деяким вірусам. Крім того, підозрюю, що якийсь відсоток з цих 385 вірусів змогли б "пролізти" навіть якби стояв якийсь з поширених у нас антивірусів - Касперський, НСД, Аваст і т.д.

Повідомлення захисника Windows 8

Якщо ж Windows Defender був відключений, то, за повідомленням компанії, 234 вірусу успішно заразили систему, інші не запустилися, були заблоковані контролем облікових записів користувачів і т.д. В общем-то непоганий результат для вбудованого захисника. На жаль, такої ж інформації для Windows 7 я не виявив, але, ще раз зазначу, що з особистого досвіду можу сказати, що захисник в Windows 8 стежить за тим, що відбувається на комп'ютері дуже уважно.