Windows не вдалося автоматично виявити параметри проксі цієї мережі

Кількість різних помилок в Windows звичайно ж вражає. Я вже написав інструкції з рішеннями більшості популярних помилок, які пов'язані з підключенням до інтернету. Але як виявилося, про помилку "Windows не вдалося автоматично виявити параметри проксі цієї мережі" я ще не розповідав. Тому вирішив підготувати невелику інструкції з декількома рішеннями, які допоможуть позбутися від цієї проблеми в Windows 10, Windows 8 і Windows 7.

Саму помилку з текстом "Windows не вдалося автоматично виявити параметри проксі цієї мережі" можна побачити запустивши діагностику неполадок при виникненні проблем з підключенням до інтернету. Коли підключення пропадає, а біля іконки з'являється жовтий знак оклику. Бувають також випадки, коли ця помилка з'являється в той час, коли інтернет по Wi-Fi, або по кабелю нормально працює. Виглядає вона ось так:

Є кілька перевірених рішень, які працюють у всіх версіях Windows. Зараз я про них розповім.

Але для початку:

  • Перезавантажте свій комп'ютер, або ноутбук (зробіть саме перезавантаження). Якщо інтернет підключений по кабелю, відключіть кабель і підключіть назад.
  • Якщо інтернет підключений через роутер, і ви спостерігаєте помилку з автоматичним виявленням проксі,то перезавантажте роутер. Просто вимкніть живлення десь на хвилину, і включіть його назад.

Можливо, просте перезавантаження пристроїв вирішить проблему. Якщо немає, слідуємо інструкції.

Рішення помилки з виявленням проксі в Windows 7 і Windows 8

Спочатку я раджу зробити скидання мережевих налаштувань, а потім перевірити настройки проксі-сервера.

1 Скидання налаштувань мережі. Нам потрібно запустити командний рядок від імені адміністратора. Для цього в меню "Пуск", в рядку пошуку напишітьcmd. У результатах пошуку натисніть на командний рядок правою кнопкою миші і виберіть "Запуск від імені адміністратора". У Windows 8 можна знайти і запустити її через пошук.

Далі копіюємо, і по черзі виконуємо такі команди:

netsh winsock reset netsh int ip reset c: \ netshlog.txt

Має вийти ось так:

Перезавантажте свій комп'ютер, або ноутбук і перевірте чи вирішена проблема. Якщо це не допомогло, є ще один спосіб.

2 Перевіряємо налаштування проксі-сервера. Для цього треба зайти в панель управління, переведіть відображення іконок на "Великі значки" і запустіть "Властивості просвітників". У Windows 8 ці настройки можна ще знайти за запитом "Властивості браузера" (настройка проксі-сервера) через пошук.

У новому вікні натисніть на кнопку "Налаштування мережі", і перевірте, щоб були прибрані всі галочки крім "Автоматичне визначення параметрів". Ось так:

Якщо це не допомогло, то спробуйте так само прибрати ще галочку "Автоматичне визначення параметрів" в налаштування проксі (скріншот вище).

Думаю, запустивши після цього діагностику мереж Windows помилка не з'явиться.

Проблема з автоматичним виявленням параметрів проксі в Windows 10

Для вирішення цієї помилки в Windows 10 можна використовувати ті ж поради, про які я писав вище. Але так як інтерфейс і настройки в "десятці" трохи змінилися, всі ці дії можна виконати іншим способом.

1 Скидання мережі через параметри. Зайдіть в "Пуск" і відкрийте "Параметри" (іконка у вигляді шестерінки). Далі перейдіть в розділ "Мережа та Інтернет" та на вкладці "Стан" натисніть на "Скидання мережі".

Далі просто натискаємо на "Скинути зараз".

Детальніше про це я писав в окремій статті: http://help-wifi.com/reshenie-problem-i-oshibok/sbros-nastroek-seti-v-windows-10/

2 Щоб перевірити, чи немає непотрібних налаштувань в властивості проксі-сервера, Потрібно знову ж зайти в параметри, в розділ "Мережа та Інтернет" на вкладку "Проксі". Перевірте, щоб там все було відключено, крім одного пункту. Як на скріншоті:

Якщо це не допоможе, то можете ще спробувати відключити пункт "Визначати параметри автоматично". Бачив в інтернеті інформацію, що це може допомогти позбутися помилки "Windows не вдалося автоматично виявити ...".

Якщо вам вдалося вирішити цю проблему, то обов'язково напишіть в коментарях, який спосіб вам допоміг. Всього доброго!