Windows не завантажується, як врятувати дані?

Привіт друзі. У вас напевно були випадки коли Windows не завантажується, І в голові з'являється думка, а як же врятувати дані? Що буде з моїми файлами, невже я їх втрачу? На таких випадках дуже добре заробляють комп'ютерні майстерні, або майстра одинаки.

Вони дивляться на ваш комп'ютер і кажуть, що все серйозно, відновити інформацію буде складно і дорого. Якщо інформація на комп'ютері справді цінна, то клієнт готовий заплатити, і не мало.

Звичайно ж, якщо проблеми з жорстким диском, то відновити інформацію дійсно може бути складно, але якщо у вас просто системна помилка, і не запускається Windows, то відновити інформацію не складно.
SSD, Smart TV приставки, ігрові відеокарти, процесори для ПК, МФУ, антивіруси, роутери, підсилювачі Wi-Fi, смартфони до 10000 рублів

По-перше: можливо відновити ваш комп'ютер можна навіть без перевстановлення Windows, просто потрібно розібратися з помилкою, яка з'являється. Що б зрозуміти що відбувається з вашим комп'ютером почитайте цю статтю. Так само почитайте про синіх екранах, і про відновлення завантажувача.

По-друге: Навіть якщо потрібно встановлювати заново Windows, то інформація пропаде тільки з системного диска. Зазвичай це диск C.А вся інформація, яка зберігається на локальних дисках D, або E НЕ буде загублена.

У цій статті ми розглянемо процес порятунку інформації, на операційній системі Windows 7 (не настільки важливо), і за умови, що системний диск, це диск С.

Варто пам'ятати, що папка "Мої документи", і всі файли на робочому столі, знаходяться на диску C. Тобто на тому диску на якому встановлена ​​операційна система. І при перевстановлення Windows 7, розділ C потрібно буде відформатувати, відповідно вся інформація буде загублена.

Суть нашої роботи полягає в тому, що б перенести дані з системного диска (в нашому випадку) C, на інший розділ D, або E. Тоді наші файли будуть в безпеці, і можна буде зайнятися установкою Windows.

Як врятувати дані при перевстановлення Windows?

Для порятунку файлів, є багато завантажувальних дисків, з провідниками, які дозволяють здійснювати операції з файлами без завантаження Windows. Ми будемо використовувати завантажувальний диск від ESET. Спочатку я думав взяти Dr.Web LiveCD, Який я детально описував тут, але у диска компанії ESET вбудований файловий провідник більш зручний і зрозумілий.

Значить якщо у Вас ще немає завантажувального диска від ESET, то створюємо його. Докладне керівництво по ньому я вже писав, читайте тут.

Тепер нам потрібно з нього завантажиться. Вставляємо диск в привід, і перезавантажуємо комп'ютер, якщо піде завантаження з диска, то ви побачите на екрані ось таку картинку:

Якщо ж комп'ютер почне включаться як зазвичай, то читаємо статтю про те як правильно виставити завантаження з диска в БІОС, і повторюємо, поки не побачите те що на зображенні вище.

Далі з'явиться меню з вибором варіанта завантаження. Вибираємо "Graphice mode" і натискаємо "Enter".

Дивіться також:

  • Огляд завантажувального диска від ESET
  • BOOTMGR is missing - відновлюємо завантажувач в Windows 7
  • Вся інформація яка необхідна для установки (переустановлення) Windows 7 (Windows 8, XP)
  • Як в БІОС виставити завантаження з приводу або флешки
  • Помилка BOOTMGR is compressed в Windows 7. Що робити?

Чекаємо поки все завантажиться. Вікно з антивірусом, яке відкриється автоматично, можна закрити.

Тепер нам потрібно запустити провідник, для того, що б скопіювати файли з диска C в надійне місце. Для цього, на робочому столі, завантажувального диска від ESET, запускаємо утиліту "Комп'ютер". Це провідник, який мало чим відрізняється від звичайного провідника в Windows 7. Тільки трохи заплутаний :), не переживайте, зараз розберемося.

Виглядає він дуже красиво і зрозуміло. На стартовому екрані відображається три локальних диска (у мене це C, D і E) і привід CD / DVD. Як бачите у мене локальні диски мають назви, хто є хто,я визначив за розміром, і за цим самим назвам, не буду забивати вам голову дурницями, йдемо далі.

Я від руки :), стрілочками намалював, що нам потрібно зробити. Що б було зрозуміліше. Нам потрібно з диска С скопіювати потрібні нам файли на диск D, або E, де вони будуть в безпеці. Всі картинки збільшуються при натисканні.

Заходимо в диск C, і шукаємо потрібні нам файли. Швидше за все нам знадобляться файли з папки "Мої документи", і "Робочий стіл". Після того, як відкриємо диск C, переходимо в папку "Users".

Потім переходимо в папку свого облікового запису.

Знаходимо дві папки "Desktop" і "Documents", як ви вже зрозуміли, в першій знаходяться файли, які лежать на робочому столі, а в другій файли з папки "Документи". Виділяємо ці дві папки, натискаємо правою кнопкою миші і видирає "Копіювати".

Далі нам потрібно повернутись назад і вибрати диск D, або E для того, що б скопіювати туди ці папки. Натискаємо кілька разів на кнопку "Назад", відкриваємо диск D, натискаємо правою кнопкою миші на порожню область, і вибираємо "Вставити (2) елемента".

Ось так друзі можна врятувати дані при перевстановлення Windows. В принципі таким способом можна скопіювати будь-які файли з одного розділу на інший, без участі операційної системи.

Після того, як всі збережено, можна приступити до установки Windows. Удачі друзі!