6 правил комп'ютерної безпеки, яким краще слідувати

Знову поговоримо про комп'ютерну безпеку. Антивіруси не ідеальні, якщо сподіватися тільки на антивірусне програмне забезпечення, з великою ймовірністю ви рано чи пізно піддастеся ризику. Ризик цей може бути незначним, але, тим не менше він присутній.

Щоб цього не сталося, бажано дотримуватися здорового глузду і деяким практикам безпечного використання комп'ютера, про які я сьогодні і напишу.

використовуйте антивірус

Навіть, якщо ви дуже уважний користувач і ніколи не встановлюєте ніяких програм, вам все одно слід мати антивірус. Ваш комп'ютер може бути заражений просто тому, що в браузері встановлені плагіни Adobe Flash або Java і комусь стала відома чергова їх уразливість ще до випуску оновлення. Досить просто відвідати який-небудь сайт. Більш того, навіть якщо список відвідуваних вами сайтів обмежений двома-трьома дуже надійними, це зовсім не означає, що ви захищені.

На сьогоднішній день це не сама частий спосіб розповсюдження шкідливого програмного забезпечення, але це трапляється. Антивірус є важливим елементом безпеки і здатний попередити в тому числі і подібні погрози.До речі, зовсім недавно Microsoft повідомила про те, що рекомендує використовувати сторонній антивірусний продукт, а не Windows Defender (Microsoft Security Essentials). Див. Кращий антивірус безкоштовно

Забороняється відключати UAC в Windows

Служба захисту користувачів (UAC) в операційних системах Windows 7 і 8, нехай іноді і дратує, особливо після переустановлення ОС та встановлення всіх програм, які вам потрібні, однак, він дійсно допомагає запобігти змінам системи підозрілими програмами. Також, як і антивірус - це додатковий рівень безпеки. Див. Як відключити UAC в Windows.

UAC в Windows

Забороняється відключати поновлення Windows і програм

Щодня, в програмному забезпеченні, в тому числі в Windows виявляються нові дірки безпеки. Це стосується будь-якого ПО - браузерів, Adobe Flash і PDF Reader та інших.

Розробники постійно випускають оновлення, які, крім іншого, латають ці діри в безпеці. Варто відзначити, що нерідко при випуску чергового патча, повідомляється, які саме проблеми безпеки були виправлені, а це, в свою чергу, підвищує активність їх використання зловмисниками.

Таким чином, для вашого ж блага, важливо регулярно оновлювати програми та операційну систему. У Windows найкраще поставити автоматичне оновлення (за замовчуванням так і налаштоване).Браузери теж оновлюються автоматично, так само як і встановлені плагіни. Однак, якщо ви вручну відключали служби поновлення для них, можливо, це не дуже добре. Див. Як відключити оновлення Windows

Будьте обережні з програмами, які ви завантажуєте

Це, мабуть, одна з найчастіших причин зараження комп'ютера вірусами, появи банера Windows заблокований, проблем зі входом в соціальні мережі і інших проблем. Зазвичай, це пов'язано з малим досвідом користувача і тим, що програми знаходяться і встановлюються з сумнівних сайтів. Як правило, користувач пише "скачати скайп", іноді додаючи до запиту "безкоштовно, без смс і реєстрації". Подібні запити якраз і призводять на сайти, де під виглядом потрібної програми вам можуть підсунути зовсім не те.

Будьте обережні, викачувавши програми і не клікайте по вводить в оману кнопок

Крім цього, іноді навіть на офіційних сайтах можна зустріти купу реклами з кнопками Download, які ведуть до скачування зовсім не того, що потрібно. Будьте уважні.

Кращий шлях скачати програму - зайти на офіційний сайт розробника і зробити це там. У більшості випадків, щоб потрапити на такий сайт, достатньо ввести в адресний рядок Названіе_программи.com (але не завжди).

Уникайте використання зламаних програм

У нашій країні якось не прийнято купувати програмні продукти і, основне джерело для скачування ігор і програм - це торрент і, вже згадані, сайти сумнівного змісту. При цьому, всі качають багато і часто: деколи за день встановлюють дві-три гри, просто, щоб подивитися, що там або тому що "тільки що виклали".

Крім цього, в інструкціях до установки багатьох таких програм прямо вказано: вимкніть антивірус, додайте гру або програму в виключення брандмауера і антивіруса тощо. Не дивуйтеся, що після цього комп'ютер може дивно себе почати вести. Далеко не всі зламують і "викладають" тільки що вийшла гру або програму через велику альтруїзму. Цілком можливо, що після установки ваш комп'ютер почне наполегливо заробляти BitCoin для кого-небудь або виконувати що-небудь ще, навряд чи корисне вам.

Забороняється відключати фаєрвол (брандмауер)

У Windows є вбудований фаєрвол (брандмауер) і іноді, для роботи будь-якої програми або інших цілей, користувач вирішує його відключити повністю і більше до цього питання більше не повертається. Це не саме грамотне рішення - ви стаєте більш уразливі для атак з мережі, який використовує невідомі діри в безпеці системних служб, черв'якам і до решти.До речі, якщо ви не використовуєте Wi-Fi роутер будинку, через який всі комп'ютери підключаються до Інтернету, а є тільки один ПК або ноутбук, підключений до кабелю провайдера безпосередньо, то мережу у вас "Громадська", а не "Домашня", це важливо . Треба б написати статтю про налаштування фаєрвола. Див. Як відключити брандмауер Windows

Ось, мабуть, про основні речі, які згадав, розповів. Сюди ще можна додати рекомендацію не використовувати один і той же пароль на двох сайтах і не лінуватися, відключити Java на комп'ютері і бути уважним. Сподіваюся, кому-небудь ця стаття буде корисною.