5 речей, які не слід робити з твердотільними дисками SSD

Твердотільний жорсткий диск SSD - являє собою принципово інший пристрій, якщо порівнювати його з звичайним жорстким диском HDD. Багато з речей, які типові при використанні звичайного жорсткого диска, не слід робити з SSD. Про ці речі і поговоримо в даній статті.

Також вам може стати в нагоді ще один матеріал - Налаштування Windows для SSD, в якому описується, як краще налаштувати систему для того, щоб оптимізувати швидкість роботи і тривалість роботи твердотільного диска. Див. Також: TLC або MLC - яка пам'ять краще для SSD.

Не робіть дефрагментацію

Не слід виконувати дефрагментацію на твердотільних дисках. Диски SSD мають обмежену кількість циклів запису - а дефрагментація виконує множинні перезапису при переміщенні шматочків файлів.

Більш того, після дефрагментації SSD ви не помітите жодних змін в швидкості роботи. На механічному жорсткому диску дефрагментація корисна, оскільки зменшує кількість необхідних для зчитування інформації пересувань головки: на сильно фрагментированном HDD через значне часу, необхідного на механічний пошук фрагментів інформації, комп'ютер може "гальмувати" при операціях звернення до жорсткого диска.

На твердотільних дисках механіка не використовується.Пристрій просто зчитує дані, в яких би осередках пам'яті на SSD вони не знаходилися. Насправді SSD навіть спроектовані таким чином, щоб максимально розподілити дані по всій пам'яті, а не накопичувати їх в одній області, що призводить до швидшого зносу SSD.

Не використовуйте Windows XP, Vista і не відключайте TRIM

Твердотільний диск Intel

Якщо на вашому комп'ютері встановлено SSD, слід використовувати сучасну операційну систему. Зокрема, не потрібно використовувати Windows XP або Windows Vista. Обидві ці ОС не підтримують команду TRIM. Таким чином, коли ви видаляєте файл в старій операційній системі, вона не може надіслати дану команду твердотельному диску і, таким чином, дані залишаються на ньому.

На додаток до того, що це означає потенційну можливість вважати ваші дані, це призводить також і до більш повільної роботи комп'ютера. Коли ОС потрібно записати дані на диск, вона змушена попередньо стерти інформацію, після чого зробити запис, що знижує швидкість операцій запису. З цієї ж причини не слід відключати TRIM на операційних системах Windows 7 і інших, що підтримують цю команду.

Не заповнюйте SSD повністю

Необхідно залишати вільне місце на твердотільному диску, в іншому випадку, швидкість запису на нього може значно впасти. Це може здатися дивним, але насправді, пояснюється досить просто.

SSD OCZ Vector

Коли на SSD є достатня кількість вільного місця, твердотільний диск використовує вільні блоки для запису нової інформації.

Коли на SSD мало вільного простору, на ньому присутня безліч частково заповнених блоків. В цьому випадку, при записі відбувається спочатку читання певного частково заповненого блоку пам'яті в кеш, його зміна і перезапис блоку назад на диск. Це відбувається з кожним блоком інформації твердотільного диска, який необхідно використовувати для запису того чи іншого файлу.

Іншими словами, запис в порожній блок - це дуже швидко, запис в частково заповнений - змушує виконувати багато допоміжних операцій, а відповідно відбувається повільно.

Тести показують, що слід використовувати близько 75% ємності SSD для ідеального балансу між продуктивністю і кількістю інформації, що зберігається. Таким чином, на 128 Гб SSD залишайте 28 Гб вільними і по аналогії для твердотільних дисків більшого обсягу.

Обмежте запис на SSD

Щоб продовжити життя SSD, слід постаратися по можливості зменшити кількість операцій запису на твердотільний диск. Наприклад, ви можете зробити це, налаштувавши в програмах запис тимчасових файлів на звичайний жорсткий диск, якщо він є на вашому комп'ютері (проте, якщо ваш пріоритет - висока швидкість роботи, для чого, власне і купується SSD, робити цього не слід). Непогано б відключити служби індексування Windows при використанні SSD - це може навіть прискорити пошук файлів на таких дисках, замість того, щоб уповільнити його.

Диск SSD SanDisk

Не зберігайте великі файли, до яких не потрібен швидкий доступ на SSD

Це досить очевидний пункт. Твердотільні диски SSD менше за обсягом і більш дорогі, ніж звичайні жорсткі диски. При цьому вони забезпечують більшу швидкість, менше споживання енергії і шум при роботі.

На SSD, особливо при наявності другого жорсткого диска, слід зберігати файли операційної системи, програм, ігор - для яких важливий швидкий доступ і які постійно використовуються. Не слід зберігати колекції музики та фільмів на твердотільних дисках - для доступу до цих файлів не потрібна висока швидкість, вони займають багато місця і доступ до них потрібен не так вже й часто.Якщо у вас немає другого вбудованого жорсткого диска, хорошою ідеєю буде придбати зовнішній диск для зберігання ваших колекцій фільмів і музики. До речі, сюди ж можна віднести і сімейні фотографії.

Сподіваюся, ця інформація допоможе вам збільшити термін життя вашого SSD і радіти швидкості його роботи.