6 прийомів ефективної роботи в Windows 8.1

У Windows 8.1 з'явилися деякі нові можливості, яких не було в попередній версії. Деякі з них можуть сприяти більш ефективній роботі з комп'ютером. У цій статті ми якраз поговоримо про деякі з них, які можуть виявитися корисними для повсякденного використання.

Деякі з нових прийом не інтуїтивні і, якщо спеціально про них не впізнати або НЕ наштовхнутися випадково, то можна їх і не помітити. Інші можливості можуть бути знайомі з Windows 8, але видозмінилися в 8.1. Розглянемо і ті і інші.

Контекстне меню кнопки Пуск

Якщо клікнути по "кнопці Пуск", що з'явилася в Windows 8.1 правою кнопкою миші, відкриється меню, з якого ви можете швидше, ніж іншими способами, вимкнути або перезавантажити комп'ютер, відкрити диспетчер задач або панель керування, перейти до списку мережевих підключень і виконати інші дії . Це ж меню можна викликати, натиснувши клавіші Win + X на клавіатурі.

Завантаження робочого столу відразу після включення комп'ютера

У Windows 8, при вході в систему, ви незмінно потрапляли на початковий екран. Це можна було змінити, але тільки за допомогою сторонніх програм. У Windows 8.1 ви можете включити завантаження відразу на робочий стіл.

Для цього, клікніть правою кнопкою миші по панелі задач на робочому столі, і відкрийте властивості. Після цього, перейдіть до вкладки "Навігація". Відзначте пункт "При вході в систему і закриття всіх додатків відкривати робочий стіл замість початкового екрану".

Відключення активних кутів

Активні кути в Windows 8.1 можуть бути корисними, а можуть і дратувати, якщо ви ніколи ними не користуєтеся. І, якщо в Windows 8 можливості їх відключення передбачено не було, в новій версії є спосіб зробити це.

Зайдіть в "Параметри комп'ютера" (Почніть набирати цей текст на початковому екрані або відкрийте праву панель, виберіть "Параметри" - "Зміна параметрів комп'ютера"), потім натисніть "Комп'ютер і пристрої", виберіть пункт "Кути і краї". Тут ви можете налаштувати потрібний вам поведінку активних кутів.

Корисні гарячі клавіші Windows 8.1

Використання гарячих клавіш в Windows 8 і 8.1 - дуже ефективний метод роботи, який здатний значно заощадити ваш час. Тому рекомендую ознайомитися і постаратися частіше використовувати хоча б деякі з них. Під клавішею "Win" мається на увазі кнопка із зображенням емблеми Windows.

  • Win + X - відкриває меню швидкого доступу до часто використовуваних настройок і дій, аналогічний тому, що з'являється при правом кліці на кнопку "Пуск".
  • Win + Q - відкрити пошук Windows 8.1, який часто є найшвидшим і зручним способом запустити програму або знайти потрібні налаштування.
  • Win + F - то ж, що і попередній пункт, але відкривається пошук по файлах.
  • Win + H - відкривається панель "Поділитися". Наприклад, якщо зараз натисну ці клавіші, набираючи статтю в Word 2013, мені буде запропоновано відправити її електронною поштою. У додатках для нового інтерфейсу ви побачите і інші можливості поділитися - Facebook, Twitter та аналогічні.
  • Win + M - згорнути всі вікна і перейти на робочий стіл, де б ви не знаходилися. Аналогічну дію виконує і Win + D (Ще з часів Windows XP), в чому різниця - не знаю.

Сортування додатків в списку "Всі додатки"

Якщо встановлена ​​програма не створює ярлики на робочому столі або десь ще, то знайти її можна в списку всіх додатків. Однак, це не завжди просто зробити - по відчуттях, даний список встановлених програм не дуже організований і зручний для використання: коли я заходжу в нього, на Full HD моніторі одночасно відображається майже сотня квадратиків, серед яких складно орієнтуватися.

Так ось, в Windows 8.1 з'явилася можливість сортувати ці додатки, що дійсно полегшує пошук потрібного.

Пошук на комп'ютері і в Інтернеті

При використанні пошуку в Windows 8.1, в результаті ви побачите не тільки локальні файли, встановлені програми і налаштування, але і сайти в Інтернеті (використовується пошук Bing). Прокрутка результатів відбувається по горизонталі, як це приблизно виглядає, ви можете побачити на скріншоті.

UPD: також рекомендую прочитати 5 речей, які потрібно знати про Windows 8.1

Сподіваюся, що якісь з описаних вище пунктів знадобляться вам в повсякденній роботі з Windows 8.1. Вони дійсно можуть бути корисні, але не завжди виходить відразу до них звикнути: наприклад, Windows 8 використовується у мене в якості основної ОС на комп'ютері з моменту її офіційного виходу, але швидко запускати програми за допомогою пошуку, а потрапляти в панель управління і вимикати комп'ютер за допомогою Win + X я звик лише недавно.