8.8.8.8 - що за адреса? Як замінить DNS на Google Public DNS

8.8.8.8 і 8.8.4.4 - це безкоштовні, публічні DNS-сервери від Google. Називаються вони Google Public DNS. Ці DNS-сервери розробила компанія Google. Вони з закритим вихідним кодом. Їх може використовувати будь-який бажаючий, просто прописавши їх на своєму комп'ютері, телефоні, роутере.

Я вже написав велику кількість статтею за рішенням різних проблем з підключенням до інтернету, в яких радив замінити DNS-адреси свого провайдера на 8.8.8.8 і 8.8.4.4. Це дуже часто допомагає позбавиться від проблеми, коли не відчиняються сайти в браузері і з'являється помилка типу не вдається знайти DNS-адресу сервера, або DNS-сервер не відповідає. Це саме робоче і популярне рішення.

Якщо ви зайшли на цю сторінку, тільки щоб знайти відповідь на питання, прописувати чи DNS від Google, чи ні, то моя відповідь - прописувати. В цьому немає нічого страшного. Працюють ці сервера швидко і стабільно. А це головні показники, якщо ми говоримо про ДНС.

Далі в статті я докладніше розповім про ці адреси, і покажу як вказати Google Public DNS на своєму комп'ютері з Windows 10, 8, і Windows 7. Так само покажу, як вказати альтернативні DNS-адреси на iPhone, iPad, Android смартфонах і планшетах.

Що таке DNS, адреса 8.8.8.8 і як все це працює?

DNS-сервер відповідає за перетворення доменних адрес (зрозумілих для нас адрес сайтів, наприклад, vk.com) в IP-адреси (з цифр).Якщо домен з якоїсь причини не перетворився в IP-адресу, то сайт не відчиняться в нашому браузері. І ми побачимо помилку, про яку я писав на початку статті.

До інтернету ми підключаємося через інтернет-провайдера. А це означає, що за замовчуванням використовуємо його DNS-сервера. І в цьому немає нічого поганого. Але ці сервера не завжди працюють стабільно. Іноді взагалі не працюють, і через це не відчиняються сайти в браузері. При цьому підключення до інтернету є, і як правило програми отримують доступ до інтернету, а сторінки в браузері не відкриваються.

Тому, в такій ситуації можна просто замінити DNS-адреси сервера, які ми найчастіше отримуємо автоматично від свого інтернет-провайдера на альтернативні DNS від Google.

8.8.8.8

8.8.4.4

Є так само IPv6-адреси:

2001:4860:4860::8888

2001:4860:4860::8844

Якщо ДНС-сервери вашого провайдера частенько глючать, і ви бачите помилку "Не вдалося перетворити DNS-адресу сервера", або щось типу цього, то пропишіть гугловських адреси і продовжуйте користуватися інтернетом.

Так само зміна цих адрес дозволяє обходити блокування сайтів, якщо провайдер блокує їх на рівні DNS. Такий спосіб блокування легко обійти, тому, провайдери часто використовують більш серйозні способи, щоб обмежити нам доступ до сайтів.

Як змінити DNS на адреси від Google в Windows 10, 8, 7

Спочатку нам потрібно відкрити мережеві підключення. Для цього можна натиснути правою кнопкою миші на значок підключення до інтернету і вибрати "Центр управління мережами і загальним доступом". У новому вікні перейдіть в "Зміна параметрів адаптера". Або натиснути клавіші Win + R і виконати командуncpa.cpl.

Далі відкриваємо властивості нашого підключення до інтернету. Я підключений по Wi-Fi до маршрутизатора. Тому, відкриваю властивості бездротового з'єднання. Якщо підключення по кабелю, це це "Ethernet", або "Підключення по локальній мережі".

Виділяємо "IP версії 4 (TCP / IPv4)" і натискаємо "Властивості". Далі прописуємо DNS від Гугл:

  • DNS-сервер: 8.8.8.8
  • Альтернативний DNS-сервер: 8.8.4.4

Ось так:

Натискаємо Ok і працюємо через Google Public DNS.

Як прописати ДНС від Гугл на iPhone і iPad?

Дуже просто. Зайдіть в налаштування, в розділ Wi-Fi. Натисніть на свою мережу Wi-Fi. Далі натисніть на поле "DNS" і пропишіть 8.8.8.8.

Можна прописати ще цю адресу на вкладці "статичність." Не дуже зрозуміло, де правильно міняти адресу.

Як змінити DNS на Android?

На телефоні, або планшеті який працює на Android потрібно так само зайти в налаштування, в розділ "Wi-Fi". Натисніть на свою мережу і потримайте. В меню оберіть "Змінити мережу".Далі поставте галочку біля "Додаткові параметри". З'явиться пункт "Налаштування IP", виберіть "Статичні". Пропишіть DNS: 8.8.8.8 і 8.8.4.4.

Залежно від моделі вашого смартфона, або планшета, настройки можуть трохи відрізняться. Але не сильно. Думаю, ви без проблем знайдете необхідні настройки.

Тепер ви знаєте, що це за адреси, звідки взялися ці цифри, і як прописати їх на своєму пристрої. Залишилися питання? Запитуйте в коментарях!