5 речей, які потрібно знати про Windows 8.1

Windows 8 сильно відрізняється від Windows 7, а Windows 8.1, в свою чергу, має чимало відмінностей від Windows 8 - незалежно від того, з якої версії операційної системи ви перейшли на 8.1, є деякі аспекти, про які краще знати, ніж ні.

Частина цих речей я вже описав в статті 6 прийомів ефективної роботи в Windows 8.1 і ця дана стаття в чомусь доповнює її. Сподіваюся, користувачам стане в нагоді і дозволить швидше і зручніше працювати в новій ОС.

Ви можете вимкнути або перезавантажити комп'ютер за два кліка

Якщо в Windows 8 для виключення комп'ютера потрібно було відкрити панель праворуч, вибрати неочевидний для цієї мети пункт "Параметри", потім з пункту "Вимкнення" виконати потрібну дію, в Win 8.1 це можна зробити швидше і, в чомусь, навіть звичніше, якщо ви переходите з Windows 7.

Натисніть правою кнопкою миші по кнопці "Пуск", виберіть "Завершення роботи або вихід з системи" і вимкніть, перезавантажте або надішліть спати свій комп'ютер. Доступ до цього ж меню можна отримати не правим кліком, а натисканням клавіш Win + X, якщо ви віддаєте перевагу використовувати гарячі клавіші.

Пошук Bing можна відключити

В пошук Windows 8.1 був інтегрований пошуковик Bing. Таким чином, при пошуку чогось, в результатах ви можете бачити не тільки файли і настройки свого ноутбука або ПК, а й результати з Інтернету.Кому-то це зручно, але я, наприклад, звик до того, що пошук по комп'ютеру і по Інтернету - це окремі речі.

Щоб відключити пошук Bing в Windows 8.1, зайдіть в правій панелі в "Параметри" - "Зміна параметрів комп'ютера" - "Пошук і додатки". Вимкніть пункт "Отримувати варіанти і результати пошуку в Інтернеті з Bing".

Плитки на початковому екрані не створюються автоматично

Буквально сьогодні отримав питання від читача: встановив додаток з магазину Windows, але не знаю, де його знайти. Якщо в Windows 8 при установці кожної програми, автоматично створювалася плитка на початковому екрані, то тепер цього не відбувається.

Тепер, для того, щоб розмістити плитку додатки, потрібно знайти його в списку "Всі додатки" або ж через пошук, клікнути по ньому правою кнопкою миші і вибрати пункт "Закріпити на початковому екрані".

Бібліотеки приховано за замовчуванням

За замовчуванням, бібліотеки (Відео, Документи, Зображення, Музика) в Windows 8.1 приховані. Для того, щоб включити показ бібліотек, відкрийте провідник, клікніть правою кнопкою миші по лівій панелі і виберіть пункт контекстного меню "Показати бібліотеки".

Інструменти адміністрування комп'ютера заховані за замовчуванням

Засоби адміністрування, такі як планувальник завдань, перегляд подій, системний монітор, локальна політика, служби Windows 8.1 і інші, за замовчуванням приховані. І, більш того, вони не знаходяться навіть за допомогою пошуку або в списку "Всі додатки".

Для того, щоб включити їх відображення, на початковому екрані (не на робочому столі) відкрийте панель праворуч, натисніть параметри, потім - "Плитки" і включіть відображення коштів адміністрування. Після цього дії вони з'являться в списку "Всі додатки" і будуть доступні через пошук (також, при бажанні, їх можна буде закріпити на початковому екрані або в панелі завдань).

Частина опцій для роботи на робочому столі не активована за замовчуванням

Багатьом користувачам, які працюють переважно з додатками для робочого столу (мені, наприклад), здавалося не цілком зручним те, як ця робота була організована в Windows 8.

У Windows 8.1 про таких користувачів подбали: тепер є можливість відключити гарячі кути (особливо правий верхній, де зазвичай знаходиться хрестик для закриття програм), зробити так, щоб комп'ютер завантажувався відразу на робочий стіл. Однак, за замовчуванням ці опції вимкнені.Для їх включення, натисніть правою кнопкою миші по порожньому місці панелі завдань, в меню виберіть пункт "Властивості", а потім зробіть необхідні настройки на вкладці "Навігація".

Якщо вам виявилося корисним все вищеописане, рекомендую також цю статтю, де описані ще кілька корисних речей в Windows 8.1.