Відновлення функції "Створити" в Windows

Контекстне меню відкривається при клацанні ПКМ по файлу, папці. Його функція-створювати / видаляти / копіювати різні файли, папки, ярлики. Там же відображаються деякі з встановлених програм, наприклад, антивірус, архіватор.

Ви виявили, що з контекстного меню пропав пункт "Створити", як чинити в такому випадку, повернути опцію? Адже без неї деякі функції недоступні або процес виконання завдань більш времязатратний.

Спочатку перевірте ваш ПК на наявність вірусів. Якщо в них причина, то, видаливши заражені файли, відновіть працездатність.

Алгоритм відновлення пунктів

При правильній роботі ПК пункт, що розглядається нами, не повинен пропадати. Його відсутність - помилка, яку, в общем-то, не так складно виправити. Проблема виникає в реєстрі, отже, потрібно внести потрібні дані в нього для нормальної роботи, відновити розділи, що відповідають за функціонуючі опції. Тут є небезпека, що зміна реєстру спричинить небажані наслідки. Особливо слід бути уважними новачкам, недосвідченим в цій справі, адже помилка може сильно зашкодити реєстру.Тому перед виконанням кроків алгоритму неодмінно створіть точку відновлення, щоб при невдачі повернути все в початковий стан, потім перевірити інші можливості.

 1. Пройдіть в "Пуск" - "Виконати".
 2. Відкрийте редактор реєстру, вписавши в рядок "regedit", потім натиснувши ОК.
 3. У відкритому редакторі зайдіть в HKEY_CLASSES_ROOT, пройдіть по гілках по черзі по шляху -Directory-Background-shellex.
 4. У Win7 64-рязрядної шлях буде трохи іншим: DesktopBackground, потім shellex.
 5. У shellex розкрийте розділ ContextMenuHandlers, розшукайте в його структурі підрозділ New. Якщо його немає, треба буде його зробити. Якщо є, видаліть його, клікнувши по ньому ПКМ, активувавши "Видалити", а потім перебудувати заново

Для освіти підрозділу New виконайте наступне:

 • Натисніть ПКМ по розділу ContextMenuHandlers, далі на "Створити", в списку вибираєте "Розділ".
 • За отриманим розділу клікніть знову ПКМ, вибираєте тепер "Перейменувати", привласнюєте отриманого розділу назву New.
 1. Клікніть тепер лівою кнопкою миші по цьому підрозділу. У правій частині побачите параметр з написом "(За замовчуванням)".
 2. Клікаєте по параметру "(За замовчуванням)" ПКМ, вибираєте "Змінити".
 3. В з'явилося поле вводите: {D969A300-E7FF-11d0-A93B-00A0C90F2719}.
 4. Чи підтверджуєте зміни, активувавши кнопку ОК.

Створений вами підрозділ повинен повернути все в нормальний робочий стан.Перезавантажувати ПК при цьому не потрібно.

Відновлення функції створення папок

Причиною того, що в контекстному меню немає пункту "Створити папку", може виявитися вірус або інсталяція утиліти, зробленої не цілком грамотно. Тим часом функція дуже корисна при роботі, тому розповімо, як відновити цю категорію.

Можна вживати таких заходів:

 • перевірити на наявність вірусів;
 • виконати відновлення системи;
 • відновити в реєстрі розділ HKEY_CLASSES_ROOT -Folder;
 • утворювати папки, натисніть сполучення клавіш Ctrl + Shift + N.

Провівши процедуру, перевірте результат, працездатність пристрою. Для чого клікніть ПКМ по робочому столу, поспостерігайте, як відкривається контекстне меню. "Створити" - чи присутній цей пункт, які там є опції, чи всі потрібні рядки присутні, актівіруются.Еслі проблема не вирішена, рекомендуємо звернутися до фахівців. Відновлення реєстру - справа нескладна, але пошкодження, які можна, не знаючи правильних дій, нанести, приведуть до неприємних наслідків для вашого ПК.