Захищаємо комп'ютер від грози

Привіт! Як то швидко настало літо і разом з жаркою погодою звичайно ж прийдуть і грози. У нас до речі зараз як разу вже майже тиждень кожен день грози і у мене з'явилася ідея написати невелику статтю про те, як захистити комп'ютер під час грози.

 

Під час грози між хмарами і землею відбувається розряд. Ось саме цього розряду бояться всі електричні прилади, але комп'ютери бояться його мало не в першу чергу.

Він корисний тільки тим, що може уберегти комп'ютер від не дуже великого збільшення напруги в мережі.

Дивіться також:

  • Чому після грози перестав працювати роутер? Як захистити роутер від грози?
  • Чого боїться комп'ютер? І як його захистити
  • Як уберегти ноутбук від поломок? - декілька порад
  • Що робити, якщо комп'ютер не бачить роутер з мережевого кабелю?
  • Комп'ютер не включається з CD / DVD приводом

Простіше кажучи, грозовий розряд проходить дуже швидко, і мережевий фільтр просто не встигне спрацювати. Далі можуть погоріти периферійні пристрої, такі як принтер, колонки, сканер і т. Д.

Що ж стосується системного блоку, то зазвичай згорає тільки блок живлення. І повірте мені, це в такому випадку ще добре.Погано, коли починає горіти далі материнська плата і все по порядку.

Захистити системний блок, можна за допомогою ДБЖ. Навіть найпростіша модель, зможе забезпечити Вам захист, нехай і не на 100%.

Так само ще грозовий розряд може дістатися до комп'ютера через мережеву карту, а точніше через мережевий кабель, через який у Вас підключений інтернет.

Як захистити комп'ютер від грози?

Повністю захистити комп'ютер від грози, можна двома способами. Як тільки бачите, що збираються сині хмари, або починає гриміти, робіть так:

  • Вимкніть комп'ютер і відключіть комп'ютер від розетки.
  • Витягніть мережевий кабель (якщо він у Вас встановлений) з мережевої карти.

У цій статті не розглядається випадок прямого попадання блискавки в Ваш комп'ютер :). Успіхів!