Зарядка "заснули" телефонних батарей

При втраті ємкості нижче допустимого рівня телефонний акумулятор впадає в стан, який називається глибоким розрядом. І тоді контролер, що стежить за його параметрами, відключає батарею і унеможливлює подальшу експлуатацію. Як зарядити повністю розряджений акумулятор телефону, тим самим вдихнути в нього нове життя? Для цього є кілька способів зробити "поштовх".

"Оживити" повністю використану батарею акумулятора можливо.

зміст

 • 1 Використовуємо блок живлення
 • 2 Заряджаємося "жабою"
 • 3 Використання зарядно-розрядних приладів
 • 4 Попередній нагрів
 • 5 Повільний повернення до життя
 • 6 Техніка безпеки

Використовуємо блок живлення

Першим розглянемо спосіб, в якому використовується двенадцатівольтових блок живлення і резистор близько 500 Ом з потужністю від 50 мВт. Для поштовху потрібно батарею замкнути з блоком на дві-три хвилини, підключивши мінус пристрої до мінуса блоку, а плюс - відповідно до плюса, але через резистор (!).

Подається напруга потрібно контролювати. Використовують для цієї мети тестер або вольтметр. А полярність опору перевіряється перед підключенням мультиметром.Плюс потрібно враховувати, щоб параметри самого струму відповідали необхідним.

"Запуск акумулятора вентилятором"

ВАЖЛИВО. Швидко відбувається розряд приладу може свідчити про високий (збільшений) внутрішній опір - до експлуатації він вже не годиться.

Заряджаємося "жабою"

Дуже поширеним пристроєм для зарядки найрізноманітніших приладів є жаба. У тому числі нею можна заряджати та телефонні акумулятори. У використанні вона проста і зручна, працює від звичайної електромережі.

Конструктивно - це маленька коробочка, з одного боку має вилку для розетки, а з іншого - затиск, що забезпечує контакт з заряджаються приладом. Цей зажим сконструйований так, що завдяки рухливим клем заряджатися в ньому зможе практично будь-який акум.

Однак не всім вдається розібратися з роботою приладу. Адже китайці ще не перейшли на кирилицю в інструкціях.

Призначення кнопок-індикаторів:

 • TEST - кнопка, яка запускає тест для перевірки підключення полярності батареї;
 • CON (Confirm) - індикатор оцінки полярності підключення батареї;
 • PW - наявність подачі живлення;
 • CH - фіксує процес зарядки;
 • FULL - повний заряд;
 • CONVERSION - кнопка для перемикання полярності контактів.
 1. Опис використання:
  Встановлюючи батарею в затиск поєднуємо лягушечние контакти з контактами батареї.
 2. При правильному збігу загориться кнопка PW. Якщо ж індикатор спалахнуло, то потрібно натиснути кнопку CONVERSION, яка змінить полярність.
 3. Тільки після правильного під'єднання можна підключати зарядний пристрій до розетки.
УВАГА. При дуже глибокому розряді акума індикація PW не завжди загоряється. Тоді для тестування правильності потрібно використовувати клавішу ТЕST. Якщо при її натисканні висвічується СОN - то полярність правильна, якщо ж ні, - тоді потрібно змінити полярність за допомогою клавіші CONVERSION.

Тоді підсвічений індикатор СН повідомить про проходження струму. Після закінчення якогось часу, при поступовому накопиченні заряду, СН стане блимати. А коли ваш прилад повністю зарядиться, лампочка СН потухне і засвітиться індикатор FULL.

ВАЖЛИВО. Різні модифікації пристроїв-жаб можуть злегка відрізнятися кількістю кнопок-індикаторів, але несуттєво.

Використання зарядно-розрядних приладів

При такому способі поштовху спочатку потрібно відключити систему захисту - це той контролер, який відключив наш живить прилад. Його потрібно отпаять.

Потім батарея (вже без контролера) підключається до зарядно-розрядному приладу, в даному випадку до Turnigy Accucell 6. Він виконує функцію відстеження параметрів процесу, що протікає відновної зарядки. Кнопкою "TYPE" вибирається програма заряду.

Вибір параметрів заряду для різного роду АКБ здійснюється за допомогою декількох натискань клавіші "СТАРТ". Крім того, потрібно визначити і встановити значення для струму, що протікає. Вибір значення набирається кнопками "+" і "-". А сам показник розраховується як десять відсотків від номінальної ємності.

При досягненні максимальної величини ємності відбувається зміна режиму - процес перейде в режим "стабілізація напруги". Про закінчення зарядки повідомить звуковий сигнал. А на моніторі буде повідомлення "FULL".

Попередній нагрів

Робота літій-іонного акумулятора заснована на внутрішньому переміщенні іонів літію. Коли стовідсотково заряджений акум виявляється в гарячому середовищі (на жарі), то вона отримує додатковий заряд. Виникає явище перезарядження. Це викликано тим, що іони літію всередині батареї отримують додаткову енергію від тепла (аналогічно молекулам закипає води).

І навпаки, при приміщенні батареї на мороз - частина її енергії втрачається за рахунок зменшення енергетичної рухливості іонів. З огляду на ці явища, з'являється досить дотепний, але заснований на цілком розумною грунті, спосіб виведення батареї з глибокого розряду в домашніх умовах. Суть його полягає в тому, що "заснула" батарею потрібно нагріти. Тоді її іони, отримавши додаткову внутрішню енергетику, виведуть показання з клем на більш високий рівень.

Однак при цьому потрібно враховувати:

 • Ступінь нагріву повинна відповідати початковому ступені заряду АКБ (тобто чим глибший розряд - тим більший нагрів);
 • Нагрівання не повинен бути інтенсивним;
 • Не використовуйте відкритий вогонь або жар;
 • Батарея повинна нагріватися вся одночасно, а не частинами (боками).

Повільний повернення до життя

При підключенні зарядного пристрою телефон спочатку оживає, а після цього миттєво відключається і немає видимості процесу зарядки. - Це ще не говорить про те, що сам процес не йде. Просто сам прилад ще не набрав необхідну потужність для відображення (індикації) процесу на моніторі. Сама зарядка на початковому етапі (при глибокому розряді) може йти дуже-дуже повільно - від декількох годин до декількох днів.Швидкість заряду нарощується поступово - чим вище стає ємність на батареї, тим більше прискорюється процес.

Техніка безпеки

Перед тим як штовхнути акумулятор телефону завжди пам'ятайте про техніку безпеки та відповідальності за свої дії. Перш ніж сліпо довіряти неперевіреним даними, розміщеним на сайтах, порадьтеся із знаючими людьми.

Пам'ятати про таких нескладних, але важливих правил:

 • При здутті батареї не позбавляйтеся від газів, а відразу її викидайте. Пожвавлення батареї скиданням газів просто виключено!
 • Не залишайте проблемний або ремонтується прилад без належного нагляду.
 • При проведенні ремонтних робіт контролюйте його температуру. Використовуйте для цього термопару, спеціальний термометр. Негайно припиняйте роботи при сильному нагріванні поверхні.
 • При зарядці не використовуйте струми вище 50 мАг. Визначайте силу струму розрахунковим шляхом.

Наостанок відео про те, як не можна відновлювати АКБ.

Тепер ви знаєте як зарядити повністю розряджений акумулятор телефону і зможете зробити це самостійно. Але не перестарайтеся в самооцінці. Зайвий раз порадьтеся з професіоналами.

Про свої досліди і думках пишіть в коментарях.