Захист від фішингових сайтів Windows Defender Browser Protection

Не так давно я писав про те, як перевірити сайт на віруси, а через кілька днів після цього Майкрософт випустила розширення для захисту від шкідливих сайтів Windows Defender Browser Protection для Google Chrome та інших браузерів на базі Chromium.

У цьому короткому огляді про те, що являє собою це розширення, в чому, потенційно, можуть бути його переваги, де його скачати і як встановити в вашому браузері.

Що таке Microsoft Windows Defender Browser Protection

Згідно з тестами NSS Labs, браузер вбудований захист SmartScreen від фішингових та інших шкідливих сайтів, вбудована в Microsoft Edge ефективніше такої в Google Chrome і Mozilla Firefox. Майкрософт наводить такі значення ефективності.

Тепер ту ж захист пропонується використовувати і в браузері Google Chrome, саме для цього і було випущено розширення Windows Defender Browser Protection. При цьому, нове розширення не відключати вбудовані засоби безпеки Chrome, а доповнює їх.

Таким чином, нове розширення - це фільтр SmartScreen для Microsoft Edge, який тепер можна встановити в Google Chrome для попереджень про фішингових і шкідливих сайтах.

Як завантажити, встановити і використовувати Windows Defender Browser Protection

Завантажити розширення можна як з офіційного сайту Майкрософт, так і з магазину розширень Google Chrome. Я рекомендую завантажувати розширення з Chrome Webstore (хоча, можливо, для продуктів Майкрософта це і не цілком актуально,але для інших розширень так буде безпечніше).

Про використання Windows Defender Browser Protection багато чого написати не вийде: після установки в панелі браузера з'явиться іконка розширення, в якому доступна лише можливість включити або відключити його.

Будь-які повідомлення або додаткові параметри відсутні, також, як і російську мову (хоча, тут він не дуже потрібен). Як-небудь проявити себе це розширення повинно лише в тому випадку, якщо ви раптом зайдете на шкідливий або фішингових сайтів.

Однак, в моєму тесті з якоїсь причини при відкритті тестових сторінок на demo.smartscreen.msft.net, які повинні блокуватися, блокування не відбувалася, при цьому вони успішно блокувалися в Edge. Можливо, в розширенні просто не додали підтримку цих демонстраційних сторінок, а потрібно реальну адресу фішингових сайту для перевірки.

Так чи інакше, репутація у SmartScreen від Майкрософт дійсно хороша, а тому можна очікувати, що і захист Windows Defender Browser Protection також буде ефективною, відгуки про розширення вже позитивні.До того ж, воно не вимагає якихось значних ресурсів для роботи і не конфліктує з іншими засобами захисту браузера.