Захист від шкідливих і небажаних програм в Unchecky

Основний спосіб поширення шкідливих і небажаних програм - їх установка одночасно з якимось іншим програмним забезпеченням. Початківець користувач, скачавши з Інтернету програму і встановлюючи її, може не помітити, що в процесі установки йому так само було запропоновано встановити пару панелей в браузер (від яких потім складно позбутися) і непотрібні програми, які можуть не тільки гальмувати систему, а й виконувати не цілком корисні дії на вашому комп'ютері, наприклад, примусово змінювати стартову сторінку в браузері і пошук за замовчуванням.

Вчора я писав про те, які кошти для видалення шкідливих програм існують, сьогодні ж - про один простий спосіб уникнути їх установки на комп'ютер, особливо для початківців, який не завжди це може зробити самостійно.

Безкоштовна програма Unchecky попереджає про встановлення небажаного ПЗ

У багатьох випадках, для того, щоб уникнути появи небажаних програм на комп'ютері, досить зняти галочку з пропозиції встановити такі програми. Однак, в разі, якщо установка відбувається англійською мовою, не всякий зрозуміє, що саме пропонується.Та й на російській теж - часом, установка додаткового ПЗ неочевидна і можна вирішити, що погоджуєшся на правила використання програми.

Безкоштовна програма Unchecky покликана попередити, якщо на комп'ютер буде встановлена ​​потенційно небажана програма, що розповсюджується з іншим, потрібним ПО. Крім цього, програма автоматично знімає галочки там, де у неї виходить їх виявити.

Завантажити Unchecky можна з офіційного сайту http://unchecky.com/, В програмі є російська мова. Установка не представляє складності, а після неї на комп'ютері запускається служба Unchecky, яка і стежить за встановленими програмами (при цьому майже не споживає ресурсів комп'ютера).

Дві потенційно небажаних програми не були встановлені

Я випробував її на одному з безкоштовних конвертерів відео, які описував раніше і які намагаються встановити Mobogenie (що це за програма) - в результаті, при установці, кроки з пропозицією встановити що-небудь додаткове просто пропускалися, при цьому в програмі відображав, а в статусі Unchecky лічильник "кількість знятих галочок" збільшився з 0 до 2-х, тобто потенційно, малознайомий з подібною специфікою установки програм користувач, скоротив би кількість непотрібних програм на 2.

вердикт

На мій погляд, дуже корисний інструмент для початківця користувача: море встановлене програмне забезпечення, в тому числі в автозавантаженні, які ніхто спеціально "не встановлював" - звичайне явище і постійна причина гальм Windows. При цьому, про встановлення такого ПО антивірус, як правило, не попереджає.