Зарезервуйте Windows 10

Сьогодні виявив в області повідомлень панелі завдань новий значок з емблемою Windows. Що це таке? Після подвійного кліка відкрилося вікно "Отримати Windows 10" - невже вже пора? У вікні пропонується "Зарезервувати" безкоштовне оновлення до Windows 10, яке автоматично завантажиться, коли воно стане доступним. При цьому є можливість скасувати резервування, якщо раптом ви передумали і відключити оновлення ОС до нової версії, про що по кроках розказано в інструкції Як відмовитися від Windows 10.

Нова інформація 29 липня 2015: Оновлення Windows 10 готово до завантаження та встановлення. Ви можете дочекатися, коли додаток "Отримати Windows 10" покаже повідомлення, що все готово, а можете встановити оновлення вручну, обидва варіанти докладно описані тут: Оновлення до Windows 10.

Нижче покажу, що до чого в цьому додатку і що потрібно зробити, щоб отримати Windows 10 (і чи потрібно це робити). А заодно про те, що робити, якщо у вас немає такої ікони і як видалити цю штуку з області повідомлень і з комп'ютера, якщо ви не хочете оновлюватися до Windows 10. Додатково: Дата виходу Windows 10 і системні вимоги.

Про резервування Windows 10

У вікні "Отримати Windows 10" описані кроки, які будуть потрібні,щоб згодом автоматично загрузилось на ваш комп'ютер, інформація про те, якою чудовою нам обіцяють нову систему, а також кнопка "Зарезервувати безкоштовне оновлення".

За натисканні на цю кнопку, вам буде запропоновано ввести адресу електронної пошти для підтвердження. Я ж натиснув присутню там же кнопку "Пропустити підтвердження по електронній пошті".

У відповідь - "Все необхідне вже зроблено" і обіцянку, що як тільки Windows 10 буде готова, оновлення автоматично прийде на мій комп'ютер.

На даний момент часу нічого особливого зробити ви більше не можете, хіба що:

  • Подивитися відомості про нову ОС (природно, виключно хороші і перспективні).
  • Перевірити готовність вашого комп'ютера до оновлення до Windows.
  • За контекстному меню іконки в панелі задач перевірити стан оновлення (думаю, стане в нагоді, коли воно вже буде доставлятися до користувачів).

додаткова інформація (Про те, чому у вас немає такого повідомлення і як прибрати "Отримати Windows 10" з області повідомлень):

  • Якщо у вас не з'явилося іконки з пропозицією зарезервувати Windows 10, спробуйте запустити файл gwx.exe з C: \ Windows \ System32 \ GWX.Також офіційний сайт Microsoft повідомляє, що не для всіх комп'ютерів повідомлення Отримати Windows 10 з'являється одночасно (навіть при запущеному GWX).
  • Якщо ви хочете видалити значок з області повідомлень, можна просто зробити так, щоб він не відображався (через настройки області повідомлень), закрити програму GWX.exe або ж видалити оновлення KB3035583 з комп'ютера. Додатково, щоб видалити отримання Windows 10 ви можете використовувати інформацію, що з'явилася недавно програму I do not want Windows 10, призначену спеціально для цієї мети (швидко знаходиться в Інтернеті).

Навіщо це потрібно?

Щодо того, а чи потрібно якось резервувати Windows 10, у мене є сумніви: навіщо? Адже в будь-якому випадку оновлення буде безкоштовним і, здається, не було ніякої інформації про те, що комусь його може "не вистачити".

Думаю, основна мета запуску "резервування" - зібрати статистику і подивитися, наскільки вона відповідає очікуванням Microsoft. А очікується, що відразу після релізу нову систему встановлять мільярд користувачів у всьому світі. І, наскільки я можу судити, нова ОС дійсно має всі шанси швидко підкорити більшість домашніх комп'ютерів.

А ви збираєтеся оновлюватися до Windows 10?