Включення NPAPI в яндекс.браузер

Технологія NPAPI представляє собою платформу розробки плагінів (доповнень), що з'явилася в 1995 році в Netscape Navigator.

У яндекс.браузер можна включити технологію NPAPI.


Її метою було розширення функціональності і подолання обмежень HTML. Вона дозволяла:

  • відтворювати в браузері відео і аудіо;
  • відкривати PDF;
  • виконувати різні сторонні коди;
  • включити доступ до камери і мікрофону.

На платформі працювали такі розширення, як Java, Unity Web Player, Flash Player і багато інших.
Яндекс.браузер працює на движку Chromium, як і Google Chrome. В даний час платформа Netscape визнана застарілою архітектурою, яка вичерпала свій функціонал. Вона вже не здатна підтримувати сучасні способи обробки даних, вразлива для вірусів і шкідливого програмного забезпечення.

Провідні компанії в Web ще з 2013-2014 років анонсували відмову від технології. І з 2015 року стали обмежувати підтримку. Firefox на час перехідного періоду до кінця 2017 залишив спеціальну версію, що дозволяє включити підтримку NPAPI. Google Chrome з версії 42 обмежив, а з 45-ї взагалі видалив таку можливість. Слідом за ними і Yandex Browser повністю виключив зі своєї роботи застарілу технологію.

альтернативи NPAPI

IT-компанії працюють над переходом на власні більш сучасні технології.Так само як і розробники розширень, і інтернет-сервіси намагаються перебудувати свою роботу, щоб коректно відображатися в нових версіях web-браузерів.

Повністю відмовившись від NPAPI і прибравши можливість її включити, яндекс.браузер запропонував ряд замін застарілої платформі в своєму додатку. Flash програється з використанням нової безпечної технології PPAPI, яка має більшу функціональність, безпекою, стабільністю і продуктивністю.

Проте на практиці Яндекс отримує багато критики за відмову від NPAPI. Новий PPAPI часто видає помилки. Можливо, тому, що поки не зовсім доопрацьовано і не налагоджений. На деяких сайтах контент відтворюється з спотворенням, переривань, затримками. Плюс є думка, що PPAPI знижує продуктивність відеокарти, що призводить до збоїв під час онлайн-ігор. Виходить така ситуація, що всі браузери, Яндекс в тому числі, перейшли на нові технології, а сайти за ними не встигають, що викликає невдоволення користувачів.

включення NPAPI

У сучасних версіях яндекс.браузер не дозволяє включити NPAPI і, відповідно, використовують її плагіни. Для того щоб все-таки це зробити, необхідно встановити версію старіше червня 2016- го:

  1. Повністю видаліть наявний на комп'ютері яндекс.браузер.
  2. Скачайте стару версію. З офіційного сайту це зробити не вийде, але в інтернеті маса форумів, присвячених цій темі, де викладають різні релізи програми.
  3. Встановіть та запустіть завантажену програму.
  4. В адресному рядку введіть browser: // flags / # enable-npapi.
  5. У вікні нагорі з'явиться пункт "Включити NPAPI", натисніть "Включити" (Enable) і поставте галочку "Запускати завжди".
  6. Перезапустіть яндекс.браузер.

Подібні маніпуляції не гарантують збереження стабільності і працездатності програми. На жаль, немає 100% ради, як чинити в ситуації, коли сучасний браузер більше не відображає потрібний вам сайт.

Можна спробувати Mozilla Firefox, який поки хоч і обмежено, але дозволяє включити зазначену технологію. Через деякий час перехідний період закінчиться і все сайти перебудуються під нові реалії інтернету.