Функція переходу в режим інкогніто в браузерах

Сьогодні багато користувачів стурбовані питаннями приватності. Це і зрозуміло, здається, що витоку персональних даних відбуваються кожен день в якихось титанічних масштабах. Мало кому хочеться, щоб його паролі, номери кредитних і дебетових карт або особисті листи потрапили не в ті руки. Тому з'являються все нові і нові способи убезпечити себе.

У деяких ситуаціях користувачам потрібно відвідати сайт анонімно

Мабуть, на своєму особистому комп'ютері в довіреної мережі ви можете вибрати собі спосіб захисту самостійно. VPN, onion-мережі, анонімні проксі і так далі - асортимент дійсно великий. Це ми залишимо на відкуп свідомим користувачам. Але якщо вам потрібно вийти в мережу в громадському місці? Скажімо, ви використовуєте публічний Wi-Fi або, що набагато гірше в плані безпеки, громадський комп'ютер? Чи не будете ж ви піднімати на ньому Tor, щоб відправити один лист?

режим інкогніто

Якраз для таких цілей і було розроблено простий і зручний засіб. Перед тим як увійти в режим інкогніто, врахуйте: він не гарантує вам 100% безпеки! Цей режим використовується, щоб браузер не зберігав ваші цифрові сліди: переходи по сайтам, cookie від них, входи в акаунти з логінами і паролями.При включенні режиму інкогніто, як ви розумієте, браузер не буде пропонувати зберегти всі ці дані, і при виході безслідно зітре їх. Це зручно для разового входу в важливі акаунти, які не буде доступний широкому в історії перегляду, так що для недовірених мережі, в якій ви можете виявитися, як разової запобіжні заходи як раз підійде.

Щоб увійти в режим інкогніто в браузері, потрібно відкрити в ньому одну вкладку. Кожна нова відкрита в такому вигляді вкладка - окремий сеанс, незалежний від інших. Виняток - дочірні вкладки, на які ви перейдете з вихідної. Він є у всіх поширених браузерах. Як ми вже сказали, він не гарантує абсолютної безпеки і призначений для інших цілей.

Потрібно розрізняти приватність і безпеку як поняття. Приватність, на яку він і спрямований, передбачає, що ваші дані не потраплять у відкритий доступ і залишаться відомими тільки вам і тим, з ким ви свідомо поділилися. Паролі та логіни, історія пошуку і т. П., Які можуть бути переглянуті будь-якою людиною, що сів за той же комп'ютер, яким ви користувалися, відносяться до цих даних.Тому перехід в режим інкогніто, як і слід було очікувати, не передає їх в загальну пам'ять, а зберігає в ізольованій ділянці. Зловмисник не зможе отримати до них доступ, навіть якщо працює на тому ж самому комп'ютері в фоновому режимі. Включити режим інкогніто можна з меню браузера або сполучення клавіш. Як в яндекс.браузер, так і в хром і Опері це Control-Shift-N, в інших - Control-Shift-P. Відкрита вкладка буде позначена відповідним написом.

Робота в ній нічим не буде відрізнятися від звичайної вкладки. Тобто для вас не буде ніякої різниці, приватне це з'єднання чи ні. Мабуть, саме тому такий спосіб захисту вельми популярний, тому що не вимагає яких би то ні було спеціальних знань і маніпуляцій. Щоб зберегти таємно свою роботу, потрібно один клік мишею. Може бути, ніхто і не буде ганятися за вашими даними, але така обережність розумна.

Завершення роботи

Режим інкогніто просто як включити, так і відключити. Для цього просто закрийте вкладку. Всі дані, що зберігалися в згаданому нами ізольованій ділянці пам'яті, будуть стерті, а історія браузера не поповниться жодної рядком.Такий спосіб чимось схожий на sandbox, пісочницю, яку фахівці з безпеки створюють для своїх експериментів. Усередині цього обмеженого простору ви можете робити все, що вважаєте за потрібне. Тільки важливо розуміти дещо: файли, які ви створите або зміните на диску, не мають відношення до браузеру. Вони не знають про включеному режимі інкогніто, як не знають про якомусь рівні приватності, адже це не відноситься до розряду операційної системи. Тому на них обмеження пісочниці не поширюються, і їх може після вас прочитати хто завгодно. Так що, якщо можливо, не користуйтеся інструментом ними таким чином або видаліть після обробки. Дотримуючись цих простих правил, ви можете зберегти свої дані в безпеці.