Включення NPAPI в Google Chrome

NPAPI - платформа розробки Netscape, на якій працюють багато плагіни (доповнення) до браузерів. Останнім часом провідні розробники додатків намагаються від неї відійти через проблеми з безпекою, стабільністю і продуктивності. Але багато популярних доповнення, наприклад, Adobe Flash, працюють саме на ній, а також ряд плагінів перегляду аудіо, відео та онлайн-ігор. Тим, хто використовує ці сервіси, потрібно включити NPAPI.

У браузерах при необхідності можна включити NPAPI самостійно.

Google Chrome і яндекс.браузер засновані на одному і тому ж движку Chromium. Для нього характерні безпеку, надійність, швидкодія, підтримка web-специфікацій, різних форматів, веб-додатків.

Починаючи з Google Chrome 42-й версії в ньому за умовчанням вимкнена NPAPI, а додатки поступово переходять на більш сучасні Native Client і HTML5. Працювати перестали такі плагіни, як Java, Silverlight, Unity і багато інших. Для того щоб працювати з сайтами, які використовують цей інтерфейс, потрібно його включити.

Порядок дій, якщо не працюють плагіни

Щоб включити платформу Netscape, виконайте наступне:

  1. В адресному рядку введіть chrome: // flags / # enable-npapi.
  2. На сторінці, знайдіть зверху пункт "Включити NPAPI" і натисніть "Включити".
  3. Перезапустіть Chrome.

Для включення плагінів введіть в рядку chrome: plugins.
З'явиться список доступних додатків, натисніть на потрібний вам "Включити" і поставте галочку "Запускати завжди".

УВАГА. Зазначена інструкція працює у версіях Google Chrome нижче 45. Далі така можливість була остаточно вилучена. Сама компанія пропонує клієнтам не використовувати сайти, побудовані на цій архітектурі, або заходити на них з інших браузерів. Незважаючи на явну незручність нововведення, Google дійсно став безпечнішим.

Але що робити тим, для кого неможливо відмовитися, наприклад, від Java? Багато бізнес-системи і інтернет-банкінг працюють саме на таких платформах. При цьому Microsoft перейшов на розробку власних технологічних рішень, яндекс.браузер влітку 2016 повністю вирішив відмовитися від цієї платформи, Firefox оголосив перехідний період до кінця 2017 го, а потім теж остаточно припинить її використання. Виходить, альтернатив немає. Можна лише запропонувати завантажити старі версії Google Chrome і не оновлювати їх:

  1. Відкрийте "Пуск", "Панель управління", "Програми та засоби".
  2. Видаліть Google Chrome.
  3. Знайдіть і скачайте в інтернеті версію до 45 (найкраще 40). З офіційного сайту завантажити не вийде, тому знайдіть надійне джерело.
  4. Встановіть програму.
  5. Увімкніть підтримку платформи Netscape зазначеним вище способом, якщо необхідно.
ПОРАДА. Таким же способом можна додати підтримку в яндекс.браузер. В адресному рядку введіть browser: // flags / # enable-npapi. Але це підійде тільки для старих версій браузера.

В даний час всі сайти намагаються перебудуватися на нові технології, тому труднощі з відображенням контенту є тимчасовими на перехідний період.

Відмова від NPAPI дає пуск нових розробок, що в підсумку повинно принести підвищення безпеки, швидкості і продуктивності в мережі. Тому включайте підтримку платформи Netscape в Google і Яндекс, тільки якщо дійсно не можете без цього відобразити якийсь важливий контент.