Активувати або видалити Яндекс.Дзен за кілька кроків

Популярність Яндекса росте з кожним роком, сервіс створює все більше послуг і можливостей для користувачів. Одна з останніх новинок - стрічка новин Яндекс.Дзен. Згідно анонсів розробників, послуга покликана спростити пошук в Інтернеті і дозволити бачити тільки цікаві та корисні публікації. На ділі ж все йде трохи по-іншому: розширення переповнене рекламою, великими блоками не дуже корисної інформації і відчутно споживає системні ресурси. Ми розповімо, як налаштувати або видалити програму швидко не тільки з операційної системи Windows, але і зі смартфонів і планшетів.

Налаштування Яндекс.Дзен в різних браузерах.

зміст

 • 1 Що являє собою Яндекс.Дзен
 • 2 способи включення
  • 2.1 Як включити Дзен на ПК
 • 3 методи відключення
  • 3.1 Як прибрати Яндекс.Дзен зі стартової сторінки
  • 3.2 Як видалити розширення з комп'ютера
 • 4 Видаляємо з яндекс.браузер
 • 5 Відключаємо в хром
 • 6 Чистимо Оперу і Мозіль
 • 7 Прибираємо Дзен на Android

Що являє собою Яндекс.Дзен

Yandex.Zen - це індивідуальна стрічка з рекомендаціями, вбудована в Яндекс браузер. Система персонализирует стрічку з урахуванням сайтів, які відвідує користувач.Індивідуальний підбір матеріалу здійснюється на основі аналізу читаного і переглядається користувачем контенту. Наприклад, якщо ви часто шукаєте інформацію про спорт, стрічка буде автоматично відображати новини та статті на цю тему без дублювання вже побаченої вами інформації.

ПОРАДА. Аналіз запитів та історії пошуку не ідентифікує користувача. За безпеку сервісу хвилюватися не варто.

Сама стрічка розташована вертикально. У нижній частині екрана відображається заголовок рекомендованої статті. Щоб прочитати її, досить зрушити його вгору. Система Android дає можливість помістити стрічку на панель повідомлень. Перевагою Дзена є те, що сервіс поступово все більше адаптується під користувача. Спочатку зайві рекомендації та новини можуть здатися настирливими, але чим більше система буде дізнаватися вас, тим корисніше вона буде ставати. Налаштування дозволяють коригувати наведену інформацію та блокувати непотрібну. Програма постійно удосконалюється і допрацьовується. Однак багатьом користувачам вона здається занадто нав'язливою. Розглянемо, як можна включити, налаштувати і відключити і її.

способи включення

Якщо ви вирішили, що утиліта корисна і ви хочете нею користуватися, включити Яндекс.Дзен не буде проблемою. Для цього досить встановити Яндекс оглядач на комп'ютер або смартфон, і Дзен з'явиться автоматично. Якщо цього не відбулося, то, можливо, стрічка просто відключена.

Як включити Дзен на ПК

 • Натискаємо на іконку "Меню".
 • Відкриваємо вкладку налаштувань.
 • Запускаємо "Налаштування зовнішнього вигляду".
 • Відзначаємо "Показувати стрічку персональних рекомендацій".
ПОРАДА. Якщо такий пункт відсутній, то справа може бути в оновленому інтерфейсі браузера. В цьому випадку включіть новий інтерфейс і перезайдіть в браузер.

У деяких випадках спочатку потрібно завантажити апдейти браузера. Для цього:

 • Відкриваємо "Меню".
 • Шукаємо пункт "Про браузері" (ще може називатися "Додатково", "Про Яндексі" тощо).
 • Оновлюємо за допомогою відповідної кнопки.

Після перезапуску програми все повинно вийти.

методи відключення

Якщо ж ви вирішили, що не хочете персоналізувати стрічку і готові прибрати її з екрану ПК, необхідно провести ряд заходів з очищення браузера.

Як прибрати Яндекс.Дзен зі стартової сторінки

 1. Відкриваємо налаштування браузера.
 2. Шукаємо вкладку "Персональні рекомендації".
 3. Знімаємо галочку.

Як видалити розширення з комп'ютера

 1. Видаляємо все утиліти Яндекса.
 2. Чистимо реєстр за допомогою будь-якої зручної програми.
 3. Виходимо з аккаунта

Все досить просто, але в кожному використовуваному браузері є свої нюанси. Розглянемо докладніше, куди натискати і що робити.

Видаляємо з яндекс.браузер

Щоб видалити Дзен з браузера Яндекса, робимо наступне:

 • Відкриваємо сам оглядач.
 • Знаходимо меню "Налаштування".
 • Відключаємо функцію "Показувати Дзен в новій вкладці".

Таким чином, стрічка відключиться і на головній сторінці.

Відключаємо в хром

Відключити Яндекс.Дзен в Google Chrome можна приблизно тим же способом, як і в попередньому пункті. Різниця полягає в деяких особливостях. По-перше, часто персональна стрічка встановлюється в Хром без згоди власника. По-друге, простого відключення буде недостатньо. Додатково робимо наступне:

 1. Як і у випадку з попереднім браузером, відключаємо всі пов'язані з Zen настройки в пункті "Меню".
 2. Міняємо домашню сторінку в тій же панелі.
 3. Заходимо в пункт "Розширення" і видаляємо там усі встановлені утиліти, пов'язані з Яндексом.
ВАЖЛИВО. Якщо ви видалите "Візуальні кладки", то відновити їх буде неможливо. Радимо перевірити вручну і видалити тільки те, що необхідно.

 1. Далі змінюємо стартові сторінки при додаванні нових вкладок. Зробити це можна у вкладці "Відкривати при запуску" і додаємо задані адреси у відповідному пункті.
 2. Ще потрібно видалити сервіс Яндекса з заданих пошукових систем. Для цього видаляємо з установки сканування все, крім гугла. Натискаємо "Готово".
 3. Закриваємо браузер і видаляємо Yandex з панелі завдань за допомогою базової утиліти "Видалення програм".

Тепер можна запустити знову Google Chrome і перевірити, чи залишилася проблема.

Чистимо Оперу і Мозіль

Алгоритм відключення Дзена в Опері і Мозіль ідентичний, так як стрічка з'являється в цих браузерах тільки разом з установкою візуальних закладок. Найчастіше це відбувається автоматично при скачуванні будь-якого софта, який при установці додає закладки самостійно.

ПОРАДА. Щоб уникнути таких ситуацій, прибирайте все непотрібні галочки з пунктів установки.

Приймаються наступні заходи:

 1. Відкриваємо меню "Налаштування".
 2. Як і в попередніх етапах, прибираємо позначку з пункту персональних рекомендацій.
 3. Відключаємо або зовсім видаляємо всі непотрібні розширення. У браузері Mozilla зробити це можна у вкладці "Додатково", в Opera - "Керувати розширеннями".

Можна також скористатися універсальним способом - блокувальником реклами Adguard.

Прибираємо Дзен на Android

Видалити розширення з телефону набагато простіше, ніж з ПК. Для цього достатньо відключити всі пункти Дзена в настройках браузера Android або iOS.

Як ми бачимо, вирішити проблему досить просто. Якщо ж жоден із способів не допоміг, то можна просто перевстановити веб-оглядач. Не забувайте після вжитих заходів чистити реєстр для нормального функціонування ПК та запобігання нових проблем. Сподіваємося, вам допомогла ця інформація. Якщо ж ні - задавайте питання в коментарях!