Включення або відключення Bitlocker в Windows

Нікого зовсім не дивує той факт, що на персональному комп'ютері може зберігатися суто особиста інформація або ж корпоративні дані, що представляють підвищену цінність. Небажано, якщо такі відомості потраплять в руки сторонніх осіб, які можуть ними скористатися, провокуючи серйозні проблеми у колишнього власника ПК.

Залежно від обставин Bitlocker можна активувати і деактивувати.

Саме з цієї причини багато користувачів висловлюють бажання зробити якісь дії, орієнтовані на обмежений доступ до всіх файлів, що зберігається на комп'ютері. Така процедура, дійсно, існує. Проробивши певні маніпуляції, ніхто зі сторонніх, не знаючи пароль або ключ до його відновленню, не зможе отримати доступ до документів.

Захистити важливу інформацію від ознайомлення сторонніми особами вдається, якщо провести шифрування диска Bitlocker. Такі дії допомагають забезпечити повну конфіденційність документів не тільки на конкретному ПК, але і в тому випадку, коли кимось жорсткий диск витягнутий і вставлений в інший персональний комп'ютер.

Алгоритм увімкнути або вимкнути функцію

Шифрування диска Bitlocker здійснюється на Windows 7, 8 і 10, але тільки не всіх версій. Передбачається, що на материнській платі, якої оснащений конкретний комп'ютер, на якому користувач бажає провести шифрування, повинен існувати модуль TPM.

ПОРАДА. Не турбуйтеся, якщо ви точно знаєте, що такого спеціального модуля на вашій материнке немає. Існують деякі хитрощі, що дозволяють "ігнорувати" таку вимогу, відповідно, встановлювати і без такого модуля.

Перш ніж приступити до процесу шифрування всіх файлів, важливо врахувати, що ця процедура досить тривала. Точна кількість часу назвати попередньо важко. Все залежить від того, який обсяг інформації є на жорсткому диску. У процесі шифрування Windows 10 буде продовжувати працювати, але навряд чи своєю працездатністю зможе порадувати вас, оскільки показник продуктивності буде істотно знижений.

включення функції

Якщо на вашому комп'ютері встановлено Windows 10, при цьому ви відчуваєте активне бажання включити шифрування даних, скористайтеся нашими порадами, щоб вам не тільки все вдалося, але і шлях реалізації такого бажання не було скрутним.Спочатку знайдіть на своїй клавіатурі клавішу "Win", іноді вона супроводжується піктограмою Windows, затисніть її, одночасно з нею затисніть клавішу "R". Затискання цих двох клавіш одночасно викликає відкриття вікна "Виконати".

У вікні, ви виявите порожній рядок, в яку вам буде потрібно ввести "gpedit.msc". Після натискання на кнопку "Ok", відкриється нове вікно "Редактор локальної групової політики". У цьому вікні нам належить виконати невеликий шлях.

З лівого боку вікна знайдіть і відразу ж клікніть по рядку "Конфігурація комп'ютера", в підменю знайдіть "Адміністративні шаблони", а потім в черговому підменю перейдіть на параметр, розташований на першому місці в списку і іменований "Компоненти Windows".

Тепер переведіть свій погляд на праву сторону вікна, в ньому знайдіть "Шифрування диска Bitlocker", двічі клацнувши клавіші мишки активуйте його. Тепер відкриється новий список, в якому вашої черговий метою повинна стати рядок "Диски операційної системи". Клікніть також і по цьому рядку, вам залишається зробити ще один перехід, щоб наблизитися до вікна, де буде здійснюватися безпосередня настройка Bitlocker, що дозволяє його включити, чого саме вам так хочеться.

Знайдіть рядок "Цей параметр політики дозволяє налаштувати вимога додаткової перевірки автентичності при запуску", розкрийте цей параметр подвійним клацанням. У відкритому вікні ви знайдете бажане слово "Включити", біля якого поруч виявите чекбокс, в ньому вам потрібно поставити специфічну позначку у вигляді галочки своєї згоди.

Трохи нижче в цьому вікні знаходиться підрозділ "Платформи", в ньому вам потрібно встановити галочку в чекбоксі біля пропозиції використання BitLocker без спеціального модуля. Це дуже важливо, особливо якщо у вашому Windows 10 немає модуля TPM.

Налаштування бажаної функції в цьому вікні завершується, тому його можна закрити. Тепер наведіть курсор мишки на значок "Windows", тільки клікніть по ньому правою клавішею, що дозволить з'явитися додатковому підменю. У ньому ви знайдете рядок "Панель управління", перейдіть на неї, а потім на наступний рядок "Шифрування диска Bitlocker".

Не забудьте позначити, де ви бажаєте здійснити шифрування. Це можна зробити і на жорсткому, і на знімному дисках. Після вибору бажаного об'єкта натисніть на кнопку "Включити Bitlocker".

Тепер Windows 10 запустить автоматичний процес, зрідка залучаючи вашу увагу, пропонуючи вам конкретизувати ваші бажання.Безумовно, найкраще перед виконанням такого процесу зробити резервну копію. В іншому випадку при втраті пароля і ключа до нього навіть власник ПК не зможе відновити інформацію.

Далі почнеться процес підготовки диска до подальшого шифрування. Під час виконання цього процесу не дозволяється вимикати комп'ютер, оскільки таким дією можна завдати серйозної шкоди операційній системі. Після такого збою ви просто не зможете запустити ваш Windows 10, відповідно, замість шифрування вам належить встановити нову операційну систему, витративши зайвий час.

Як тільки підготовка диска успішно завершується, починається безпосередньо сама настройка диска до шифрування. Вам буде запропоновано ввести пароль, що забезпечує доступ згодом до зашифрованих файлів. Також буде запропоновано придумати і ввести ключ відновлення. Обидва цих важливих компонента найкраще зберегти в надійному місці, найкраще роздрукувати. Дуже нерозумно зберігати пароль і ключ до відновлення на самому ПК.

У процесі шифрування система може поцікавитися у вас, яку частину конкретно ви бажаєте зашифрувати.Найкраще такій процедурі піддати повністю весь простір диска, хоча є варіант зашифрувати тільки зайняте простір.

Залишається вибрати такий варіант дій, як "Новий режим шифрування", а після цього запустити автоматичну перевірку операційної системи BitLocker. Далі система благополучно продовжить процес, після чого до вас надійде пропозиція перезавантажити ваш ПК. Безумовно, виконайте цю вимогу, здійсните перезавантаження.

Після чергового запуску Windows 10 ви переконаєтеся в тому, що доступ до документів без введення пароля буде неможливий. Процес шифрування триватиме, контролювати його можна при натисканні на значок BitLocker, що розташовується на панелі повідомлень.

Можна деактивувати цю функцію

Якщо з яких-небудь причин файли на вашому комп'ютері перестали представляти підвищену важливість, а вам не дуже подобається кожен раз вводити пароль, щоб отримати до них доступ, тоді пропонуємо вам просто відключити функцію шифрування.

Щоб виконати такі дії, перейдіть в панель повідомлень, знайдіть там значок BitLocker, клікніть по ньому. У нижній частині відкритого вікна ви знайдете рядок "Управління BitLocker", натисніть на неї.

Тепер система запропонує вам вибрати, яку дію для вас найбільш прийнятний:

  • провести архівацію ключа відновлення;
  • змінити пароль доступу до зашифрованих файлів;
  • видалити раніше встановлений пароль;
  • відключити BitLocker.

Безумовно, якщо ви вирішили відключити BitLocker, вам слід вибрати останній пропонований варіант. На екрані відразу виникне нове вікно, в якому система побажає переконатися в тому, що ви дійсно хочете відключити функцію шифрування.

УВАГА. Як тільки ви натиснете на кнопку "Відключити BitLocker", відразу почнеться процес дешифрування. На жаль, і цей процес не характеризується високою швидкістю, тому вам однозначно доведеться налаштуватися на деякий час, в ході якого вам просто доведеться чекати.

Звичайно, якщо вам потрібно користуватися в цей момент комп'ютером, ви можете собі це дозволити, ніякого категоричної заборони на це немає. Однак слід себе налаштувати на те, що продуктивність ПК в цей момент може бути вкрай низькою. Зрозуміти причину такої повільності нескладно, адже операційній системі доводиться розблокувати величезний обсяг інформації.

Отже, маючи бажання зашифрувати або дешифрувати файли на комп'ютері, досить ознайомитися з нашими рекомендаціями, після цього без поспішності виконувати кожен крок позначеного алгоритму, а по завершенні порадіти досягнутому результату.