Помилка при синтаксичному аналізі пакета на Android

Одна з проблем, з якими можна зіткнутися при установці додатка apk на Android - повідомлення: "Синтаксична помилка" - помилка при синтаксичному аналізі пакета з єдиною кнопкою Ок (Parse Error. There was an error parsing the package - в англомовному інтерфейсі).

Для початківців таке повідомлення може бути не цілком зрозумілим і, відповідно, не ясно, як її виправити. У цій статті докладно про те, чому виникає помилка при синтаксичному аналізі пакета на Android і про те, як її виправити.

Синтаксична помилка при установці програми на Android - основна причина

Найпоширеніша причина того, що виникає помилка при синтаксичному аналізі під час установки програми з apk - не підтримується версія Android на вашому пристрої, при цьому, не виключено, що раніше цей же додаток працювало справно, але його нова версія перестала.

Примітка: якщо помилка з'являється при установці програми з Play Market, то навряд чи справа в непідтримуваної версії, оскільки в ньому відображаються тільки підтримувані вашим пристроєм додатки. Однак, можливо "Синтаксична помилка" при оновленні вже встановленої програми (якщо нова версія не підтримується пристроєм).

Найчастіше причина криється саме в "старій" версії Android у випадках, коли на вашому пристрої встановлено версії до 5.1, або використовується емулятор Android на комп'ютері (в яких теж зазвичай встановлена ​​Android 4.4 або 5.0). Однак, і в більш нових версіях можливий цей же варіант.

Щоб визначити, в цьому причина, ви можете поступити таким чином:

  1. зайдіть на https://play.google.com/store/apps і знайдіть додаток, що викликає помилку.
  2. Подивіться на сторінці додатка в розділі "Додаткова інформація" дані про необхідної версії Android.

Додаткова інформація:

  • Якщо ви заходите в браузері на Play Маркет, увійшовши під тією ж обліковим записом Google, що використовується на вашому пристрої, ви побачите відомості про те, чи підтримують ваші пристрої це додаток під його назвою.
  • Якщо встановлюється додаток завантажується з стороннього джерела у вигляді файлу apk, а при пошуку в Play Маркет на телефоні або планшеті чи не знаходиться (при цьому точно присутній в магазині додатків), то справа, ймовірно, теж в тому, що воно у вас не підтримується.

Як бути в цьому випадку і чи є можливість виправити помилку синтаксичного аналізу пакету? Іноді є: можна спробувати пошукати більш старі версії цього ж додатка, які можна встановити на вашу версію Android, для цього, наприклад,можна використовувати сторонні сайти з цієї статті: Як скачати apk на комп'ютер (другий спосіб).

На жаль, це не завжди можливо: є додатки, які з найпершої версії підтримують Android не нижче 5.1, 6.0 і навіть 7.0.

Також існують програми, сумісні тільки з певними моделями (марками) пристроїв або з певними процесорами і викликають розглянуту помилку на всіх інших пристроях незалежно від версії Android.

Додаткові причини помилки синтаксичного аналізу пакету

Якщо справа не в версії або синтаксична помилка виникає при спробі встановити програму з Play Market, можливі наступні варіанти причини і способів виправити ситуацію:

  • У всіх випадках, коли мова йде про програму не з Play Market, а з стороннього файлу .apk, переконайтеся, що в Настройки - Безпека на вашому пристрій перебуває в пункт "Невідомі джерела. Дозволити установку додатків з невідомих джерел".
  • Антивірус або інше захисне ПЗ на вашому пристрої можуть заважати встановленню додатків, спробуйте тимчасово відключити або видалити його (за умови, що впевнені в безпеці додатки).
  • Якщо ви завантажуєте додаток зі стороннього джерела і зберігаєте на карту пам'яті, спробуйте використовувати файловий менеджер, перенести файл apk у внутрішню пам'ять і запустити звідти за допомогою цього ж файлового менеджера (див. Кращі файлові менеджери для Android). Якщо ви і без того відкриваєте apk через сторонній файловий менеджер, спробуйте очистити кеш і дані цього файлового менеджера і повторити процедуру.
  • Якщо файл .apk знаходиться в вигляді вкладення в листі електронної пошти, то попередньо збережіть його у внутрішню пам'ять телефону або планшета.
  • Спробуйте завантажити файл додатка з іншого джерела: можливий варіант, коли в сховище на якомусь сайті файл пошкоджений, тобто порушена його цілісність.

Ну і на завершення ще три, варіанти: іноді проблему вдається вирішити, включивши налагодження по USB (хоча мені і незрозуміла логіка), зробити це можна в меню розробника (див. Як включити режим розробника на Android).

Також, в тому, що стосується пункту про антивіруси і захисне ПЗ, можливі випадки, коли установці заважає і якесь інше, "звичайне", додаток. Щоб виключити цей варіант, спробуйте встановити додаток, що викликає помилку, в безпечному режимі (див.Безпечний режим на Android).

І останнє, може стати в нагоді починаючому розробнику: в деяких випадках, якщо перейменувати файл .apk підписаного додатки, при установці він починає повідомляти про те, що сталася помилка при синтаксичному аналізі пакета (або there was an error parsing the package в емуляторі / пристрої англійською мовою).