Помилка підключення 868 Білайн Інтернет

Якщо при підключенні до інтернету Білайн ви бачите повідомлення про помилку 868 "Віддалене підключення не встановлено, так як не вдалося розпізнати ім'я сервера віддаленого доступу", в цій інструкції ви знайдете покрокові інструкції, які повинні допомогти вирішити проблему. Вже згадана помилка підключення в рівній мірі проявляється в Windows 7, 8.1 і Windows 10 (хіба що в останньому випадку повідомлення про те, що не вдалося розпізнати ім'я сервера віддаленого доступу може бути без коду помилки).

Помилка 868 при підключенні до Інтернету говорить про те, що з якоїсь причини, комп'ютера не вдалося визначити IP-адресу VPN сервера, у випадку з Білайн - tp.internet.beeline.ru (L2TP) або vpn.internet.beeline.ru (PPTP). Про те, чому таке може статися і як виправити помилку підключення і піде мова нижче.

Примітка: зазначена проблема властива не тільки для інтернету Білайн, але і для будь-якого іншого провайдера, який надає доступ до мережі по VPN (PPTP або L2TP) - Лелека, ТТК в деяких регіонах і т.п. Інструкції дано для прямого проводового підключення до Інтернету.

Перш ніж виправляти помилку 868

Перед тим як приступати до всіх наступних кроків, щоб не втратити даремно час, рекомендую виконати наступні кілька простих речей.

Для початку, перевірте, чи добре застромлять кабель Інтернету, потім зайдіть в Центр управління мережами і загальним доступом (правий клік по значку з'єднання в області повідомлень справа внизу), в списку ліворуч виберіть "Зміни параметрів адаптера" і переконайтеся, що підключення по локальній мережі (Ethernet) включено. Якщо немає - клікніть по ньому правою кнопкою миші і виберіть "Підключити".

А після цього запустіть командний рядок (натиснути клавішу з емблемою Windows + R і ввести cmd, потім натиснути Ок, щоб запустилася командний рядок) і введіть в неї команду ipconfig після введення якої натисніть Enter.

Після виконання команди відобразиться список доступних підключень і їх параметри. Зверніть увагу на підключення по локальній мережі (Ethernet) і, зокрема, на пункт IPv4-адрес. Якщо там ви бачите щось, що починається з "10.", то все в порядку і можна переходити до наступних дій.

Якщо ж такого пункту взагалі немає або ви бачите адресу на кшталт "169.254.n.n", то це може говорити про такі речі як:

  1. Проблеми з мережевою картою комп'ютера (якщо ви на цьому комп'ютері жодного разу не налаштовували Інтернет). Спробуйте встановити офіційні драйвера для неї з сайту виробника материнської плати або ноутбука.
  2. Проблеми на стороні провайдера (Якщо ще вчора у вас все працювало. Таке трапляється так. У цьому випадку можна зателефонувати в службу підтримки і уточнити інформацію або просто чекати).
  3. Проблема з Інтернет-кабелем. Можливо не на території вашої квартири, а там, звідки він протягнуть.

Наступні кроки - виправлення помилки 868 за умови, що з кабелем все в порядку, а ваш IP адреса по локальній мережі починається з числа 10.

Примітка: також, якщо ви вперше налаштовуєте Інтернет, робите це вручну і зіткнулися з помилкою 868, перевірте, що в налаштуваннях підключення в поле "адреса VPN-сервера" ( "Адреса в Інтернеті") ви правильно вказали цей сервер.

Залишається невирішеним ім'я віддаленого сервера. Проблема з DNS?

Одна з найбільш частих причин помилки 868 - встановлений альтернативний DNS-сервер в параметрах підключення по локальній мережі. Іноді користувач це робить сам, іноді це роблять деякі програми, покликані автоматично виправити проблеми з Інтернетом.

Щоб перевірити, чи в цьому річ, відкрийте Центр керування мережами і загальним доступом, а потім зліва виберіть "Зміна параметрів адаптера". Клацніть правою кнопкою миші по підключенню по локальній мережі, виберіть пункт "Властивості".

У списку "Зазначені компоненти використовуються цим підключенням", виберіть "Протокол Інтернету версії 4" і натисніть кнопку "Властивості" нижче.

Переконайтеся, що у вікні властивостей не встановлено "Використовувати наступний IP-адреса" або "Використовувати наступні адреси DNS-серверів". Якщо це не так, то поставте в обох пунктах "Автоматично". Застосуйте зроблені настройки.

Після цього має сенс очистити кеш DNS. Для цього запустіть командний рядок від імені адміністратора (в Windows 10 і Windows 8.1 за допомогою правого кліка по кнопку "Пуск" і вибору потрібного пункту меню) і введіть команду ipconfig / flushdns після чого натисніть Enter.

Готово, спробуйте знову запустити Інтернет Білайн і, можливо, помилка 868 вас не потривожить.

відключення брандмауера

У деяких випадках помилка при підключенні до Інтернету "не вдалося розпізнати ім'я віддаленого сервера" може бути викликана блокуванням брандмауером Windows або стороннім фаєрволом (наприклад, вбудованому в ваш антивірус).

Якщо є підстави вважати, що причина в цьому, рекомендую для початку повністю відключити фаєрвол або брандмауер Windows і спробувати підключитися до Інтернету знову. Спрацювало - значить, мабуть, справа якраз в цьому.

В такому випадку слід подбати про те, щоб відкрити порти 1701 (L2TP), 1723 (PPTP), 80 і 8080, які використовуються в Білайн. Як саме це зробити в рамках цієї статті я не описуватиму, так як все залежить від використовуваного вами ПО. Просто знайдіть інструкцію про те, як відкрити порт в ньому.

Примітка: якщо проблема з'явилася, навпаки, після видалення якогось антивіруса або фаєрвол, рекомендую спробувати скористатися точками відновлення системи на момент до його установки, а якщо їх немає, то використовувати такі дві команди в командному рядку, запущеної від імені адміністратора:

  • netsh winsock reset
  • netsh int ip reset

А після виконання цих команд перезапустіть комп'ютер і знову спробуйте підключитися до Інтернету.