Заміна термопасти на відеокарті

Досвідчені власники комп'ютерів добре знають, що таке термопаста і для чого вона потрібна. Відомо, що ця субстанція, вчасно нанесена на поверхню процесора, значно зменшує його нагрівання, а отже - і знос техніки. Але процесор - не єдина деталь ПК, яка вимагає наявності цієї речовини.

Для регулювання температурного режиму ПК може знадобиться заміна термопасти.

Температурний режим є у багатьох комплектуючих ПК. Відкрите вимагають особливо ретельного догляду - у них слабка стійкість до зносу. В середньому для плати відео прийнятна температура до 80 градусів за Цельсієм. Хоча для потужних рішень цей показник може відрізнятися.

зміст

 • 1 Навіщо потрібна термопаста?
 • 2 Як підготуватися?
  • 2.1 Як зняти відеокарту
 • 3 процес заміни
 • 4 Поради
 • 5 висновки

Навіщо потрібна термопаста?

За своїм тактильним властивостями і структурі термопаста досить схожа на пасту зубну. Вона отримала широке застосування в комп'ютерах завдяки своїй високій теплопровідності. Її необхідно наносити акуратно, максимально тонким шаром, між процесором і елементом радіатора системи охолодження.Таким чином вдається знизити температуру одного елемента (процесора) за рахунок передачі її іншому елементу (радіатора). Час від часу використану субстанцію потрібно міняти - вона втрачає свої особливі властивості.

Якщо ви зібралися самостійно поміняти термопасту - перш за все, потрібно вибрати відповідну. Вона зазвичай продається в шприцах. Однієї упаковки вистачає на 30-40 використань, при цьому міняти її часто вам не доведеться (оптимально - раз на рік і рідше).

ПОРАДА. Вибирайте дорожчу термопасту з великим коефіцієнтом передачі тепла. А краще запитайте про її наявність у своїх знайомих.

Як підготуватися?

Якщо ваш ПК або ноутбук не розбирався більше двох років - обов'язково подбайте цієї необхідною процедурою. Ви вперше будете розбирати комп'ютер? Тоді як мінімум запросіть знайомого, який вже робив це. Або знайдіть детальну відеоінструкцію для вашої моделі в інтернеті, якщо маєте справу з ноутбуком.

Як зняти відеокарту

Перш ніж заміна термопасти на відеокарті почнеться, потрібно вийняти з корпусу все заважають елементи. Робити це потрібно максимально акуратно.

 • Перед тим як витягати плату з роз'єму, зверніть увагу на заглушки, важелі або болти. Вони, напевно, є. На цьому етапі краще сфотографуйте, як було спочатку.
 • Не забудьте відключити додаткове харчування відео. Часто воно має два виходи.
 • Завжди виймайте картку з роз'єму на материнській платі, будьте гранично уважні.
ВАЖЛИВО. Якщо сумніваєтеся, чи варто міняти все самому, не маючи досвіду - просто дізнайтеся в інтернеті вартість апаратного ремонту комп'ютера.
 • Часто роз'єм PCI Express має засувку. Її дуже важливо залишити цілою.

Якщо витяг відбулося успішно, зніміть радіатор. Швидше за все, у вашій моделі він кріпиться за допомогою гвинтів. На цьому етапі ви отримаєте доступ до поверхні процесора. Якщо міняти термопасту останній рік вам не доводилося - вона напевно засохла на поверхні процесора.

Щоб зняти залишки, використовуйте серветку зі спиртом. В особливих випадках доведеться міняти серветку на шкільний ластик.

ВАЖЛИВО. Пам'ятайте, що пошкодження чіпа відео як мінімум погіршать тепловідвід, як максимум - вам доведеться поміняти відеокарту. Тому використовувати гострі предмети не потрібно.

процес заміни

Змінюючи термопасту, не забудьте наносити її максимально тонко. Вона необхідна для вирівнювання контакту видеопроцессора з радіатором, тому товстий шар тільки погіршить тепловідвід.

 1. Видавіть з шприца або тюбика краплю, розміром приблизно з сірникову головку.
 2. Розподіліть її по поверхні чіпа, не забуваючи наносити рівномірно. Можна використовувати пластикову карту.
 3. Субстанція має не лежати шаром між елементами, а компенсувати тріщини і нерівності.
 4. Після нанесення встановіть радіатор на своє місце і притягну його гвинтами - не надто туго, але досить щільно. Краще, якщо ви закрутіть гвинти хрест-навхрест.
 5. Поверніть все елементи комп'ютера в початковий стан.

Поради

Міняти термопасту слід трохи рідше, ніж раз на рік - в загальному випадку. Якщо ви використовуєте радянську пасту марки КПТ-8 - термін служби набагато більше (до 4 років), а й температура відеочипа буде трохи вище. Кращі продукти такого роду можуть служити без заміни до 8 років (Arctic Cooling MX-3).

Не міняйте пасту, якщо комп'ютер не нагрівається досить відчутно. Такі програми, як HWMonitor, допоможуть завжди бути в курсі температур всередині корпусу ПК. Дізнатися гранично допустиму t для своїх комплектуючих ви зможете в інтернеті.

висновки

Читаючи цей матеріал, ви вчилися правильно міняти термопасту на відеокарті. Ви дізналися, для чого це необхідно, як зробити все якісно, ​​а також дізналися корисну інформацію про температуру комплектуючих.Якщо у вас є доповнення - діліться ними! Зробити це можна в коментарях нижче.