Заміна Touchpad на ноутбуці

Тачпад - це сенсорна панель на ноутбуці з двома клавішами, яка ідеально підходить для використання пристрою в обмеженому просторі або в дорозі і не вимагає підключення до нього мишки. Крім панелі і кнопок, конструкція складається з шлейфу і контактної площадки. Якщо виникають проблеми з роботою пристрою, необхідний його ремонт або повна заміна.

На несправність тачпад вказують наступні ознаки:

 • при дотику немає відгуку;
 • курсор рухається надто швидко або дуже повільно;
 • не працює прокрутка сторінок;
 • не працюють або западають кнопки.

В чому причина?

Причини виникнення несправностей тачпад бувають різні:

 1. Програмна несправність. У цьому випадку заміна не буде потрібно. Необхідно перевірити наявність тачпада в диспетчері пристроїв і переконатися, що він не відключений. Далі перевірити настройки через спеціальний додаток, передбачене системою. При необхідності оновити або перевстановити драйвери. А також перевірте жорсткий диск на віруси. Додатковим заходом може бути відкат системи до останньої контрольної точки відновлення.
 2. Фізичне пошкодження сенсора.Удар або падіння ноутбука, навіть випадково залишені подряпини на поверхні здатні привести до поломки девайса. У цьому випадку ремонт навряд чи допоможе, і тому необхідно замінити деталь.
 3. Знос клавіш. Термін служби тачпад обмежений і просто закінчився, так само, як і термін служби мишки, він розрахований на користування всього на пару років. Клавіші можуть западати і хитатися. У цьому випадку виникає необхідність повністю замінити його.
 4. Обрив шлейфу або його погане з'єднання. Шлейф сенсорної панелі - це дуже тонкий дріт, який з'єднує його з материнською платою. Якщо відбувається обрив, то необхідний ремонт тачпад ноутбука або його заміна. Це може статися через падіння, неправильного або різкого зняття передньої кришки ноутбука. Також часто буває, що шлейф залишається цілим. Тоді потрібно тільки поправити його з'єднання з материнською платою.
 5. Корозія. Майданчик сенсорної панелі окислюється, якщо в корпус потрапляє рідина або утворюється конденсат. Так відбувається після пролиття напоїв на клавіатуру або просочування рідини знизу через вентиляційні отвори. Іноді буває досить провести ремонт, промити пошкоджені запчастини від оксидів.Але в більшості випадків потрібна заміна тачпад на ноутбуці.

процес ремонту

Замислюючись про те, як замінити Тачпад на ноутбуці, необхідно враховувати також і стан південного моста. Це мікросхема материнської плати, яка відповідає за з'єднання периферійних пристроїв. Тут можуть бути сенсорна панель, клавіатура, жорсткий диск, USB-порти і багато інших, в залежності від моделі. При цьому не будуть працювати і два, і навіть один пристрій (наприклад, USB-порт). І тому ремонт деталі сенсора не допоможе. Південний міст здатний згоріти через попадання води, перегріву або короткого замикання. В цьому випадку його необхідно міняти, або це призведе до несправності материнської плати.

Процес заміни деталі не складний, але це дуже копітка робота, яка вимагає уважності і акуратності.

Що вам потрібно?

 • витягти задню кришку ноутбука, відкрутити гвинти;
 • дістати акумулятор;
 • від'єднати шлейф сенсорної панелі від материнської плати;
 • відкрутити гвинти, якими тримається деталь, і витягти її.
 • встановити новий Touchpad.

Схема дійсна для більшості сучасних ноутбуків. У деяких моделях потрібно, крім акумулятора, ще знімати жорсткий диск і навіть материнську плату.

Ви можете зробити заміну або ремонт тачпад ноутбука своїми руками, слідуючи інструкціям до вашої моделі. Або ж звернутися до авторизованого сервісного центру по вашому місцем проживання.